ταξιδι και καπνισμα

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

CakeNet

Member
Μηνύματα
2.065
Likes
121
Επόμενο Ταξίδι
-
αυτή η παγκόσμια τάση μας έφαγε!!!μα τι λές βρέ Νίκο...ας κάνουν πρώτα οι παγκοσμιοποιητές κάτι ουσιαστικό μπάς και φρενάρουν την καταστροφή του πλανήτη που είναι στα ολίσθια,και ας αφήσουν τους παπαρονόμους περί καπνίσματος και υγείας ....

ένα μικρό παράδειγμα θα σου πώ.επιστήμονες έχουν βρεί την πατέντα για το υβριδικό αυτοκίνητο.κανένας δεν ενδιαφέρεται να κοινοποιήσει και υλοποιήσει αυτό.Εδώ μιλάμε για μηδενική εκπομπή αερίων...μπας και μείνει στάσιμη αυτή η τρύπα όζοντος!!
και φυσικά στην μέση είναι τα φράγκα και αυτοί που τα λυμαίνονται!!!!
ποιά τάση και ποιο ρευμα μου λές ....λοιπόν!!! μείνε με την αγέλη όπως λές και άν δείς κανένα καλό στον κόσμο στείλε μου π.μ.:D
Όπως επίσης, διάβαζα πρόσφατα, ότι ανακαλύφθηκε μια ενδιαφέρουσα θεραπεία (χωρίς χημειοθεραπεία) για τον Καρκίνο κάπου στον Καναδά και με πολύ χαμηλό κόστος παρασκευής, αλλά που κολλάει η χρηματοδότηση του εγχειρήματος (που στην ομάδα του ανήκει και κάποιος Έλληνας);

...μα στο γεγονός, φυσικά, ότι οι φαρμακοβιομηχανίες δεν έχουν αποσβέσει ακόμη τα έξοδά τους για τις έρευνές τους για τα φάρμακα που υπάρχουν αυτή τη στιγμή για τις χημειοθεραπείες, οπότε καταλαβαίνετε...

Μήπως θα έπρεπε λοιπόν να χρηματοδοτηθεί το πρόγραμμα από τις καπνοβιομηχανίες έτσι ώστε να επιτρέψουν και πάλι παντού το κάπνισμα εφόσον δεν θα υπάρχει πλέον θέμα ανησυχίας; :roll::haha::haha:
 

taver

Member
Μηνύματα
12.503
Likes
29.159
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Όπως επίσης, διάβαζα πρόσφατα, ότι ανακαλύφθηκε μια ενδιαφέρουσα θεραπεία (χωρίς χημειοθεραπεία) για τον Καρκίνο κάπου στον Καναδά και με πολύ χαμηλό κόστος παρασκευής, αλλά που κολλάει η χρηματοδότηση του εγχειρήματος (που στην ομάδα του ανήκει και κάποιος Έλληνας);
Δεν ξέρω απολύτως τίποτα παραπάνω από αυτά που έγραψες για τη συγκεκριμένη περίπτωση. Αλλα ρε γαμώτο, πάντα κάποιος Έλληνας είναι που θεραπεύει τον Καρκίνο, και που κάνει τα ιατρικά θαυματα. Στην πορεία των ετών έχω ακούσει τουλάχιστον 20 περιπτώσεις τέτοιων Ελλήνων (μια ούτε μια φορά να μην είναι ξένος?).
Δυστυχώς, συνήθως πρόκειται απλά για εμπόριο ελπίδας (και για κατάπτυστο Ιατρικό ρεπορτάζ που το προωθεί).
 

CakeNet

Member
Μηνύματα
2.065
Likes
121
Επόμενο Ταξίδι
-
Ε...τι να κάνουμε; Εγώ το διάβασα και το ανέφερα...και μάλιστα υπήρχε και βίντεο από ρεπορτάζ σε κάποιο αμερικάνικο τηλεοπτικό δίκτυο.
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.407
Likes
17.241
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Μπορώ να πω ότι το θέμα έκανε τον κύκλο του. Στα 10 μηνύματα που γράφονται πλέον τα 9 είναι εκτός θέματος.

Επειδή λοιπόν δε μπορούμε να διαγράφουμε συνέχεια μηνύματα, και αφού υπήρξαν τόσες κουβέντες να μείνουμε on topic τις οποίες αγνοούν πολλοί και συστηματικά, το θέμα κλειδώνεται.
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.289
Μηνύματα
886.901
Μέλη
38.962
Νεότερο μέλος
blue_vayeros

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom