ταξιδι σε καποια φτηνη χωρα για μονιμη εγκατασταση.

ontheroad

Member
Μηνύματα
16
Likes
0
οκ ευχαριστω πολυ prom. κοιτα γενικα μαρέσει να ειμαι χύμα και να μην σχεδιάζω συγκεκριμένα. εγώ σου είπα διάφορα από αυτά που ακούω. σίγουρα δεν μου αρέσει να πω κάτι συγκεκριμένο(πχ ότι δηλαδή θα πάω λονδίνο και θα παίζω στον μετρο μουσική και θα κάνω συναυλίες σε κανά φτηνό μπαράκι και σιγα σιγα θα μαζέψω χρήματα) όλα αυτά ειναι πολυ υποθετικά και πολλές φορές στην πράξη πολύ πιο δύσκολα. για αυτό τον λόγο αυτή την στιγμή ο στόχος μου είναι να βρώ απλά ένα μέρος που θα πάω και τα υπόλοιπα ότι προκύψει... αυτά δεν προβλέπονται

για το λονδίνο έχω τον ενδοιασμό ότι δεν την γουστάρω σαν πολη και επιπλέον ειναι πολύ ακριβή.. το βερολίνο από την άλλη πολυ καλή σαν πόλη απο οτι έχω ακουσει.

'με βλέπω σε καμια χαβάη να καταλήγω"
 

SPROM

Member
Μηνύματα
774
Likes
177
Επόμενο Ταξίδι
Εξεταστική
Ταξίδι-Όνειρο
Δεν ξέρω τώρα...
χαχαχα καταπληκτικό!
Πιστεύω ότι πρέπει να πας στο Λονδίνο, αλλά γνωρίζω ότι θα πας στο Βερολίνο. Κακά τα ψέμματα: τα στερεότυπα δύσκολα ανατρέπονται.
Προτείνω σαν ενδιάμεση λύση ένα πάμφθηνο ταξίδι στο Βερολίνο και στο Λονδίνο για αρχή, ώστε να σε βοηθήσει στην απόφασή σου. Δώσε στην κάθε πόλη το πολύ 3 μέρες.

ΥΓ. Στο Λονδίνο υπάρχουν τα μιούζικαλ, τα θέατρα με ζωντανή μουσική, οι πάμπ, τα φεστιβάλ ανώνυμων μουσικών και πάει λέγοντας...
 

KIKI

Member
Μηνύματα
2.698
Likes
6.678
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ταξίδι-Όνειρο
Αφρική Ναμιμπια
οκ ευχαριστω πολυ prom. κοιτα γενικα μαρέσει να ειμαι χύμα και να μην σχεδιάζω συγκεκριμένα. εγώ σου είπα διάφορα από αυτά που ακούω. σίγουρα δεν μου αρέσει να πω κάτι συγκεκριμένο(πχ ότι δηλαδή θα πάω λονδίνο και θα παίζω στον μετρο μουσική και θα κάνω συναυλίες σε κανά φτηνό μπαράκι και σιγα σιγα θα μαζέψω χρήματα) όλα αυτά ειναι πολυ υποθετικά και πολλές φορές στην πράξη πολύ πιο δύσκολα. για αυτό τον λόγο αυτή την στιγμή ο στόχος μου είναι να βρώ απλά ένα μέρος που θα πάω και τα υπόλοιπα ότι προκύψει... αυτά δεν προβλέπονται

για το λονδίνο έχω τον ενδοιασμό ότι δεν την γουστάρω σαν πολη και επιπλέον ειναι πολύ ακριβή.. το βερολίνο από την άλλη πολυ καλή σαν πόλη απο οτι έχω ακουσει.

'με βλέπω σε καμια χαβάη να καταλήγω"
τελικα με μπερδευεις .
Εισαι τελικα επαγγελματιας μουσικος ή απλως παιζεις κιθαρα οπως πολλοι άλλοι ;
Άλλη δουλιτσα να κανεις ξερεις ; Γιατι οι μουσικοι δεν πανε και πολυ καλα οικονομικα (γενικώς ) .
Αφου θελεις να ζησεις στη φυση γιατι το κουβεντιαζεις για Βερολινα και Λονδινα ;

στα υπ΄ οψιν εκτος ΕΟΚ χρειαζεσαι βιζα για τα περισσοτερα κρατη που οταν ληξει θα πρεπει να γυρισεις .
Βαζεις μεγαλο θεμα με τη γλώσσα , κακώς , οταν διαλεξεις μια χωρα για να ζησεις καλό θα ειναι να μαθεις και τη γλωσσα , μη τα θελεις όλα δικα σου.
και φτηνά και να μιλανε Αγγλικά επειδη μιλας εσυ κτλ κτλ

Ελπιζω το Χαβαη να το εγραψες για πλακα , το ξερεις ότι ανηκει στην Αμερική και η ζωη εκει ειναι πολύ ακριβή ;
 

ontheroad

Member
Μηνύματα
16
Likes
0
κοιτα αλήθεια δεν έχω καποιο στερεότυπο για το λονδίνο, και έχω πάει λονδίνο(βεβαια μονο για μια μερα) ήταν ταξιδι αγγλια-σκωτία αρκετά πιο παλιά. για το βερολινο ξερω ελάχιστα και το προβλημα με την γλωσσα ειναι που με κραταει πισω. απλα λονδινο το εχω ως λυση αναγκης γιατι εχει(πολυ κοσμο, χαμος, αγχος, πιστευω οτι αν δεν εχεις χρηματα θα ειναι πολυ δυσκολο να τα βγαλεις περα, τα ενοικια πανακριβα,)αλλιως αν δεν ειχε αυτα θα το επελεγα σιγουρα, ενω το βερολινο τουλαχιστον είναι πολυ πιο cool πολη(υποκειμενικο αυτο νταξει).
ευχαριστω prom για ολες τις πληροφοριες που μου ειπες (πραγματικα που τ ξερεις ολα αυτα-εχεις ταξιδεψει ολο τον κοσμο???)
τωρα θα βγω, αν ειναι θα μπω παλι βραδυ να δω αν υπαρχει κανα νεο
 

ontheroad

Member
Μηνύματα
16
Likes
0
κικι εχεις δικιο σε αυτα που λες... απλα αναφερθηκαν οι πολεις λονδινο και βερολινο και ειπα την αποψη μου για αυτες...
οσον αφορα οτι τα θελω ολα.. ναι το γνωριζω οτι ειναι δυσκολο να βρω ολα αυτα που ζηταω απλα συζητηση κανουμε για να βρουμε την καλυτερη λυση.
μπορει στην τελικη να μαθω καποια αλλη γλωσσα... δεν λεω οτι ειναι απιθανο
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.149
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Γιατι τον λενες συνεχεια prom; Εγω sprom διαβαζω στο προφιλ του.
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.149
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Αφου θελεις να ζησεις στη φυση γιατι το κουβεντιαζεις για Βερολινα και Λονδινα ;
Και που να παει ρε συ ΚΙΚΙ σε κανενα γερμανικο χωριο και να νανουριζει χηνες και κοτες με τη μουσικη του; Ή στην Ισλανδια και να παιζει στους ρυθμους του ηφαιστειου;

Παντως στο ποστ σου εχεις, αν οχι 100%, 101% δικιο.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.496
Likes
29.130
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Μουσικός και μιλάς και Αγγλικά... Ε, Δουβλίνο, τι άλλο? Στην πιο μουσική πόλη της Ευρώπης....
 

SPROM

Member
Μηνύματα
774
Likes
177
Επόμενο Ταξίδι
Εξεταστική
Ταξίδι-Όνειρο
Δεν ξέρω τώρα...
Φαίνεται ήταν στρατηγικό λάθος να χρησιμοποιήσω τρία σύμφωνα στη σειρά...
Ούτε καν πρόσεξα την αναφορά σου στη φύση. Είμαι εκτός τόπου, όχι όμως και χρόνου.:D
Που θα μπορούσες, όμως, να πας; Σε κάποιο χωριό, ίσως, της κεντρικής Ευρώπης... εκεί, όμως, δεν θα μπορείς να παίζεις τη μουσική που σου αρέσει.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.254
Μηνύματα
885.246
Μέλη
38.935
Νεότερο μέλος
newrevie

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom