Γενικά χειραποσκευή-τι απαγορεύεται

EIRHNH2

Member
Μηνύματα
1.285
Likes
1.349
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
ο κόσμος ΟΛΟΣ!!!!
φυσικα και επιτρεπεται!
Αν και νομιζω δεν επιτρεπεται να τραβας φωτογραφιες κατα τη διαρκεια της πτησης. Ωστοσο και καμια φωτογραφιουλα αν ειναι ωραια τα συννεφα, δεν βλαπτει... Ολοι μας εχουμε βγαλει...
Εμενα μια φορα μονο δεν με αφησαν να τραβαω φωτογραφιες... Ολες τις αλλες με εβλεπαν κανονικα και δεν μου ειπαν κατι...
 

taver

Member
Μηνύματα
12.492
Likes
29.041
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
φυσικα και επιτρεπεται!
Αν και νομιζω δεν επιτρεπεται να τραβας φωτογραφιες κατα τη διαρκεια της πτησης. Ωστοσο και καμια φωτογραφιουλα αν ειναι ωραια τα συννεφα, δεν βλαπτει... Ολοι μας εχουμε βγαλει...
Εμενα μια φορα μονο δεν με αφησαν να τραβαω φωτογραφιες... Ολες τις αλλες με εβλεπαν κανονικα και δεν μου ειπαν κατι...
Η χρήση ηλεκτρονικών συσκευών, συμπεριλαμβανομένων των φωτογραφικών, επιτρέπεται κατά τη διάρκεια της πτήσης, αλλά απαγορεύεται κατά την απογείωση και την προσγείωση.
Επίσης, ανεξάρτητα από την πτήση, δεν επιτρέπεται να φωτογραφίζεις προσωπικό (αεροπορικών εταιριών, αεροδρομίων κλπ) εν ώρα εργασίας, όπως και άλλους επιβάτες, χωρίς την προηγούμενη συναίνεσή τους.
 

EIRHNH2

Member
Μηνύματα
1.285
Likes
1.349
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
ο κόσμος ΟΛΟΣ!!!!
Στη προσγειωση -απογειωση μπορει να δημιουργηθει προβλημα απο ηλεκτρονικη συσκευη; ισχυει αυτο ή ειναι "υπερβολη;"
Με τα κινητα (ακομα χειροτερα) τι γινεται οταν τα αφηνουν ανοιχτα και ακους τα μηνυματα να ερχονται; Το δικο μου το κλεινω αλλα των αλλων;
 

taver

Member
Μηνύματα
12.492
Likes
29.041
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Στη προσγειωση -απογειωση μπορει να δημιουργηθει προβλημα απο ηλεκτρονικη συσκευη; ισχυει αυτο ή ειναι "υπερβολη;"
Με τα κινητα (ακομα χειροτερα) τι γινεται οταν τα αφηνουν ανοιχτα και ακους τα μηνυματα να ερχονται; Το δικο μου το κλεινω αλλα των αλλων;
Τους κανόνες ασφαλείας τους εφαρμόζουμε, είτε μας αρέσουν, είτε τους βρίσκουμε λογικούς, είτε όχι. Εν προκειμένω, κάποιο λόγο θα έχουν για να υπάρχει αυτός ο κανόνας, και θεωρώ ότι δεν είναι οι τυχόν παρεμβολές στις επικοινωνίες.
 

EIRHNH2

Member
Μηνύματα
1.285
Likes
1.349
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
ο κόσμος ΟΛΟΣ!!!!
εννοω κατα ποσο ειναι ανησυχητικο το να "παραβαινουν" τους κανονες αυτους οι γυρω σου...
 

sonia_1991

Member
Μηνύματα
44
Likes
0
Η χρήση ηλεκτρονικών συσκευών, συμπεριλαμβανομένων των φωτογραφικών, επιτρέπεται κατά τη διάρκεια της πτήσης, αλλά απαγορεύεται κατά την απογείωση και την προσγείωση.
Επίσης, ανεξάρτητα από την πτήση, δεν επιτρέπεται να φωτογραφίζεις προσωπικό (αεροπορικών εταιριών, αεροδρομίων κλπ) εν ώρα εργασίας, όπως και άλλους επιβάτες, χωρίς την προηγούμενη συναίνεσή τους.
ευχαριστω ολους! να ρωτησω και κατι αλλο? στη βαλιτσα που θα παραδωσω κατα το check-in ( οχι δλδ αυτη που θα εχω μαζι μου στο αεροπλανο ως χειραποσκευη) μπορω να εχω υγρα οπως υγρο φακων, οδοντοκρεμα και σαπουνι? επισης, στη χειραποσκευη επιτρεπεται ξυραφακι ή να το βαλω μεσα στη βαλιτσα?
 

EIRHNH2

Member
Μηνύματα
1.285
Likes
1.349
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
ο κόσμος ΟΛΟΣ!!!!
μπορεις να εχεις υγρα οπως φακων επαφης και αλλα τετοια, δεν μπορεις να εχεις γκαζακια και αναπτηρες... (ασχετο - το ξερω)
Ειχαν πεταξει σε φιλους αναπτηρες οι οποιοι ηταν αναμνησικα με το "μαο" πανακριβοι!!! Οσο και να προσπαθησαν να τους πεισουν οτι ειναι δωρα σε γνωστους πεταχτηκαν...
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.498
Τους κανόνες ασφαλείας τους εφαρμόζουμε, είτε μας αρέσουν, είτε τους βρίσκουμε λογικούς, είτε όχι. Εν προκειμένω, κάποιο λόγο θα έχουν για να υπάρχει αυτός ο κανόνας, και θεωρώ ότι δεν είναι οι τυχόν παρεμβολές στις επικοινωνίες.
ώρες ώρες απορώ με την υπομονή σου :roll:.



ΥΓ. για τις βαφές μαλλιών ισχύει το ελάχιστο των 100ml που μπορεί να έχει κάποιος μαζί του ???
Ρωτάω γιατί ενας φίλο μου βαψομαλλιάς ταξιδεύει την άλλη βδομάδα και έχει αγχος !!!!!!!!!
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.045
Likes
41.089
ΥΓ. για τις βαφές μαλλιών ισχύει το ελάχιστο των 100ml που μπορεί να έχει κάποιος μαζί του ???
Ρωτάω γιατί ενας φίλο μου βαψομαλλιάς ταξιδεύει την άλλη βδομάδα και έχει αγχος !!!!!!!!!
Καλά, γιατί δεν τα βάφει εκεί που θα πάει; Αν δεν έχει μεγάλο κόλλημα με τη μάρκα ή του αρέσει να τα βάφει μόνος του, ας πάρει μαζί του βαφή χέννα που είναι σε σκόνη και περνάει από τον έλεγχο :D Cult, ε;
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.498
Καλά, γιατί δεν τα βάφει εκεί που θα πάει; Αν δεν έχει μεγάλο κόλλημα με τη μάρκα ή του αρέσει να τα βάφει μόνος του, ας πάρει μαζί του βαφή χέννα που είναι σε σκόνη και περνάει από τον έλεγχο :D Cult, ε;
Ο original βαψομαλλιάς δεν αλλάζει ποτέ μάρκα και δεν χρησιμοποιεί χένα
 

sagma666

Member
Μηνύματα
90
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο, Πράγα, Πόζναν
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Μεταφορά υγρών στο αεροπλάνο

Παιδιά απ' ό,τι γνωρίζω υπάρχει περιορισμός στη μεταφορά υγρών στο αεροπλάνο. Επειδή πρώτη φορά θα ταξιδέψω χωρίς βαλίτσα (όπου πάντα έχωνα ό,τι υγρό χρειαζόμουν) θέλω να ρωτήσω κάποια πράγματα. Η οδοντόπαστα θεωρείται υγρό; Το ίδιο και τα αποσμητικά roll-on; Σπρέι επιτρέπονται; Αν έχεις μαζί σου υγρά πρέπει να τα έχεις τοποθετήσει από πριν σε σακούλα, πριν τον έλεγχο; Σας ευχαριστώ πολύ!!
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
884.002
Μέλη
38.908
Νεότερο μέλος
Apostolos88

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom