Γενικά χειραποσκευή-τι απαγορεύεται

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.145
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Πες το κ δεντρο. Η κατασκευαστρια εταιρεια το λεει ξυριατικη μηχανη. Το μη ηλεκτρικη το λεει ο Samion.
Συγγνωμη αλλα στη σελιδα της βλεπω να τα διαφημιζει ως ξυραφια και οχι ως μηχανες. Τα αποκαλει razors. Αρα και το μη ηλεκτρικη αλλα και το ξυριστικη μηχανη ειναι του Samion.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.370
Likes
9.296
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Συγγνωμη αλλα στη σελιδα της βλεπω να τα διαφημιζει ως ξυραφια και οχι ως μηχανες. Τα αποκαλει razors. Αρα και το μη ηλεκτρικη αλλα και το ξυριστικη μηχανη ειναι του Samion.
Στην ελληνικη σελιδα της την λεεει ξυριστικη μηχανη. Οπως και στο χωριο μου. Στα περιχωρα του Παλερμο.
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Μια αλλη ερωτηση :ας πουμε οτι αγοραζω εκει 2 μεγαλα μπουφαν-παλτο..ή καποιο ογκωδες αντικειμενο τελος παντων.Μπορω να τα εχω στις σακκουλες τους ..κανονικα σαν ψωνια ,μαζι με τις λοιπες 2 χειραποσκευες?
 
Last edited by a moderator:

emouli

Member
Μηνύματα
1.239
Likes
3.531
Ταξίδι-Όνειρο
Καταρράκτες Βικτώρια, ε;
Εγω ρε παιδια δεν θα τα βαλω σε σακουλακι και ο θεος βοηθος.
Θα τα εχω μεσα στο νεσεσερ και μαλιστα τα μοιρασα σε 2 νεσεσερακια γιατι θα εχουμε 2 χειραποσκευες,απο ενα σε καθε βαλιτσακι.Επισης προσπαθησα να παρω σχεδον ολες τις κρεμες ,τζελ καθαρισμου προσωπου κλπ σε δειγματακια απο το φαρμακειο ,οπου το καθενα ειναι 2-3 ml ...τι να πω να χρεωσουν και τα φακελακια ως 10Χ100 συσκευασιες ..ε δε νομιζω.
Μια αλλη ερωτηση :ας πουμε οτι αγοραζω εκει 2 μεγαλα μπουφαν-παλτο..ή καποιο ογκωδες αντικειμενο τελος παντων.Μπορω να τα εχω στις σακκουλες τους ..κανονικα σαν ψωνια ,μαζι με τις λοιπες 2 χειραποσκευες?
Σχετικα με τη δεύτερη απορία σου, ίσως είναι θέμα αεροπορικής εταιρίας. Πάντως εγώ (και οι περισσότεροι επιβάτες δηλαδη) στην επιστροφή από Κωνσταντινούπολη με Aegean εκτός από την χειραποσκευή τρόλεϋ και την τσάντα ώμου είχα και κανα δυο σακούλες με διαφορα ψώνια και δεν αντιμετώπισα κάποιο πρόβλημα.
 
Last edited by a moderator:

ΡΕΝΑΖ

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Καλησπέρα σε όλους σας είμαι νέο μέλος και αν κάπου σας κουράζω θέλω να μου το πείτε! Τον επόμενο μήνα πρόκειται να ταξιδέψω για Νέα Υόρκη αυτό στο οποίο θέλω την συμβουλή σας είναι σχετικά με το τι μπορώ να μεταφέρω στην χειραποσκευή μου στο αεροπλάνο και συγκεκριμένα επειδή έχω πρόβλημα με τον θυροειδή, με ημικράνιες και αλλέργικο θα ήθελα να έχω τα φαρμακά μαζί μου! Σας ευχαριστώ
 

KostasGR

Member
Μηνύματα
5
Likes
2
Καλησπέρα σε όλους σας είμαι νέο μέλος και αν κάπου σας κουράζω θέλω να μου το πείτε! Τον επόμενο μήνα πρόκειται να ταξιδέψω για Νέα Υόρκη αυτό στο οποίο θέλω την συμβουλή σας είναι σχετικά με το τι μπορώ να μεταφέρω στην χειραποσκευή μου στο αεροπλάνο και συγκεκριμένα επειδή έχω πρόβλημα με τον θυροειδή, με ημικράνιες και αλλέργικο θα ήθελα να έχω τα φαρμακά μαζί μου! Σας ευχαριστώ
Καλησπέρα! Απ' ότι ξέρω και ισχύει για όλες τις αεροπορικές εταιρίες ειναι ότι στην χειραποσκευή δεν μπορείς να έχεις οτιδήποτε που να είναι υγρό και να υπερέχει τα 100ml. Ακόμη και το μπουκαλάκι με νερό απαγορεύεται. Αν είναι τα φάρμακα σου σε τέτοια μορφή και είναι πανω από 100ml δυστηχως δεν γνωρίζω σε τέτοιες περιπτώσεις τι γινεται. Ίσως κανένα χαρτί γιατρού η κάποιο αποδεικτικό γραμμένο με την ασθένεια που έχεις περάσει και πάρεις τα φάρμακα μαζί σου. Αν είναι σε μορφή χάπια δεν θα έχεις κανένα απολύτως πρόβλημα.
 

chrispe

Member
Μηνύματα
32
Likes
32
Ταξίδι-Όνειρο
ΗΠΑ
Με τα powerbanks (5000 mah) στην χειραποσκευή ξέρει κανεις τι ισχύει;
 

buffon85

Member
Μηνύματα
594
Likes
1.560
Επόμενο Ταξίδι
Κολομβία
Ταξίδι-Όνειρο
Χιλή, Ιαπωνία, Αμερική
δεν ειχα ποτε θεμα με powerbank, αν ενθυμουμαι καλως δεν μου εχουν ζητησει καν να το βαλω σε ξεχωριστο καλαθακι με ταμπλετ κλπ
 

Kati

Member
Μηνύματα
154
Likes
203
Τα powerbanks λένε να μεταφέρονται στη χειραποσκευή γιατί ενδέχεται να ξεσπάσει φωτιά αν μπουν με τις βαλίτσες. Έτσι λέει τουλάχιστον η οδηγία στο αεροδρόμιο του Ελσίνκι.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
884.002
Μέλη
38.908
Νεότερο μέλος
Apostolos88

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom