2017. Πού πάμε;

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.666
Likes
50.514
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
3 μέρες Ατλάντα
2 Θεσσαλονίκη
5 Ισπανία
και καμιά εβδομάδα ΝΥ δεν το λες και ταξιδιωτική πανδαισία 17 μέρες διακοπές στις 365... Άσε που η Ισπανία ήταν καθ' οδόν προς την Ελλάδα και η Ατλάντα και η ΝΥ είναι εδώ δίπλα κι έχουμε ξαναπάει. Για μένα το highlight ήταν η Βεργίνα/Θεσσαλονίκη, εξακολουθεί να μου φαίνεται περίεργο που έχει τόση λίγη επισκεψιμότητα.
Ξέχασα ολίγη Βαρκελώνη κι ένα τριήμερο στην εξωτική Μπουκαραμάγκα. Αν χτυπήσω μέχρι τέλος του χρόνου και μια εβδομάδα κάπου που να μην έχω ξαναπάει (ένα Μπελίζ, ένα Τρινιδάδ και Τομπάγκο, έστω ένα St Kitts & Nevis βρε αδελφέ, κάτι κοντινό), θα είναι αξιοπρεπής η χρονιά.
Α, έχει και μια ολόκληρη (γουάου) μέρα στη Βοστώνη το μενού, να σημειωθεί.
 

misha19

Member
Μηνύματα
359
Likes
1.274
Επόμενο Ταξίδι
Ολλανδία-Θεσσαλονίκη
Ταξίδι-Όνειρο
Round the world
Το 2017 ξεκίνησε πολύ καλα με Ανδαλουσία ( Γρανάδα,Κόρδοβα,Σεβίλλη ) 1 δν Γιβραλτάρ και 1 δν Ταγγέρη , Ρώμη και Θεσσαλονίκη (όλα αυτα σε ένα ταξίδι ) . Λίγες μέρες Αθήνα και Πατρινό καρναβάλι!! Το 2017 κορυφώθηκε με το ταξίδι στο Εκουαδόρ και 3 μέρες στα νησιά Γκαλαπάγκος , στην επιστροφή Λονδίνο και Μάντσεστερ. Μια βόλτα απο Κομοτηνή και Ξάνθη και για το τέλος Μύκονο. Κάπως έτσι βρέθηκα στα μέσα Ιουλίου να έχω τελειώσει όλες της άδειες του χρόνου... Μαντέψτε λοιπόν ποιος έμεινε στη δουλειά Αυγουστιάτικα :mad::mad::innocent:
 

Travel4Fun

Member
Μηνύματα
143
Likes
253
Επόμενο Ταξίδι
Χαϊδελβέργη
Ταξίδι-Όνειρο
Ο γύρος του κόσμου
Ξεκινήσαμε με Καρναβάλι Βενετίας τον Φλεβάρη. Στη συνέχεια τον Μάρτη Ρώμη. Τον Ιούλιο καταλήξαμε στην Πολωνία (Βαρσοβία-Γκντανσκ). Προγραμματισμένο για τον Νοέμβρη Μιλάνο-Λίμνη Κόμο και Γένοβα. Κλείνουμε την χρονιά με Χαιδελβέργη- Στουτγκάρδη τον Δεκέμβρη!
 

kitsos!

Member
Μηνύματα
356
Likes
1.448
Επόμενο Ταξίδι
αζορες
Ταξίδι-Όνειρο
περου
Το 2017 ξεκίνησε πολύ καλα με Ανδαλουσία ( Γρανάδα,Κόρδοβα,Σεβίλλη ) 1 δν Γιβραλτάρ και 1 δν Ταγγέρη , Ρώμη και Θεσσαλονίκη (όλα αυτα σε ένα ταξίδι ) . Λίγες μέρες Αθήνα και Πατρινό καρναβάλι!! Το 2017 κορυφώθηκε με το ταξίδι στο Εκουαδόρ και 3 μέρες στα νησιά Γκαλαπάγκος , στην επιστροφή Λονδίνο και Μάντσεστερ. Μια βόλτα απο Κομοτηνή και Ξάνθη και για το τέλος Μύκονο. Κάπως έτσι βρέθηκα στα μέσα Ιουλίου να έχω τελειώσει όλες της άδειες του χρόνου... Μαντέψτε λοιπόν ποιος έμεινε στη δουλειά Αυγουστιάτικα :mad::mad::innocent:
Αχ σε καταλαβαινω απολυτα.. Κ εγω μετα την κουβα κ τις αζορες κ κατι αλλα μικρα ταξιδακια εσωτερικου τυπου εμεινα ολο το καλοκαιρι στη δουλεια γιατι αναμενω να μου κατσει μια ινδια για το νοεμβριο... Πφφφφφ
 

yllos

Member
Μηνύματα
451
Likes
2.961
Επόμενο Ταξίδι
Σλοβενία-Τσεχία-Ουγγαρία
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Μετά απο 1 εβδομάδα roadtrip στην Πολωνία και 5 μερες σε Βενετία-Βερόνα-Μπεργκαμο, λέω να κυνηγίσω Χριστουγεννιάτικες αγορές σε Λονδίνο -Στρασβούργο-Κολμάρ και γύρω περιοχές τέλος Νοεμβρίου γιατί τα Χριστούγεννα στην Θεσσαλονίκη είναι απαράδεκτα.
 

Nick_St

Member
Μηνύματα
136
Likes
2.237
Ταξίδι-Όνειρο
Venezuela
Πρώτο ταξίδι στην Κύπρο για 5 μέρες τον Μάρτη, ακολούθησε ένα 5ήμερο στην Μάλτα τον Απρίλη ενώ για τον Μάιο είχα κλείσει για Γένοβα με ένα από εκείνα τα περίφημα 5ευρα της Volotea αλλά δεν πήγα ποτέ. Το highlight του 2017 για μένα θα είναι φυσικά η Κούβα, 15 μέρες τον Ιούλιο συνοδευόμενες από 2 μονοήμερες στάσεις στη Ρώμη. Σειρά πήρε ένα 9ήμερο Interrail τέλη Ιουλίου αρχές Αυγούστου σε Μιλάνο-Τεργέστη-Λιουμπλιάνα-Νόβο Μέστο-Ζάγκρεμπ-Λίμνες Πλίτβιτσε-Σπλιτ-Μόσταρ-Σαράγεβο-Βελιγράδι το όποιο είχε ως αφετηρία και κατάληξη τη χιλιοσκαμένη Θεσσαλονίκη. Το ταξιδιωτικό μενού για τη συνέχεια είχε μία βδομάδα στη Ρίγα για youth exchange Erasmus+ στο οποίο κόλλησα και 1 μέρα Ελσίνκι και 2 μέρες Ταλίν. Το τελευταίο ταξίδι ολοκληρώθηκε πριν 3 μέρες, τα κεφάλια μέσα για εξεταστική τώρα και σύντομα ευελπιστώ να αρχίσω να γράφω ιστορία για την Κούβα :)
 

taver

Member
Μηνύματα
12.488
Likes
28.970
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Επιμένω ότι σνομπάρετε επιμελώς την Αφρική αγαπητέ...
Για να εξιλεωθώ, πριν το τέλος της χρονιάς μπήκε κι ένα Κάϊρο (repeat από το 2005 που είχα πάει προηγούμενη φορά). Όχι για χόρταση, μια μέρα μόνο (2 διανυκτερεύσεις). Και μια που πάμε που πάμε Αραβία, έβαλα κι ένα Μπαχρέιν (1 μέρα) κι ένα Κουβέιτ (2 μέρες) στο ταξίδι... Οι τιμές των εισιτηρίων με αφετηρία Κάιρο είναι στα τάρταρα.
 

mikrh tsopana

Member
Μηνύματα
1.715
Likes
7.789
Επόμενο Ταξίδι
Ελλάδα-Παλέρμο-Μπιλμπάο
Ταξίδι-Όνειρο
θα το αποφασίσω αύριο
Έκλεισα κι εγώ για Νάπολη 10-14 Δεκεμβρίου με τη φαμίλια (πλην του πατρός) με την προσφορά με τη mastercard! Τελικά ποτέ μη λες ποτέ!:)
 

taxidiara

Member
Μηνύματα
1.076
Likes
2.492
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
ΓΥΡΟΣ Η.Π.Α.
Ε δεν άντεξα! Ήθελα να πάρω μυρωδιά από Χριστούγεννα όξω αλλά τι να κάνω που 1) δεν έχω άδεια 2) Τις μέρες Χριστουγέννων θέλω να είμαι εντός κ επί τα αυτά?

Ε μόλις έκλεισα (με μίλια) ένα weekend (1 διανυκτέρευση) το Δεκέμβρη Ζυρίχη. Δε νομίζω ότι είναι για παραπάνω η πόλη άλλωστε... Ίσα να χαζέψω Χριστουγεννιάτικη ατμόσφαιρα και αγορές... Τι λέτε, θα προλάβω να πεταχτώ κ Βέρνη με τρένο να πάρω μια ιδέα τη Κυριακή πρωί? Δεν είναι μακριά από ότι είδα τα δρομολόγια... Αναχωρώ στις 19.00μμ από Ζυρίχη, μια βόλτα στη παλιά πόλη στη Βέρνη κ όπου αλλού είναι γραφικά θέλω να κάνω βασικά, γενικά μουσεία κ τέτοια δε με ενδιαφέρουν
 
Last edited:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.195
Μηνύματα
883.529
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom