3-4ημερο κάπου κοντα στην αθήνα

emouli

Member
Μηνύματα
1.239
Likes
3.531
Ταξίδι-Όνειρο
Καταρράκτες Βικτώρια, ε;
Λεωνίδιο - Άστρος Κυνουρίας, Μονεμβασιά, ακόμα και η Μεσσηνία τώρα που ολοκληρώθηκε η εθνική οδός ενδείκνυται για τριήμερο.
 

Saligkari

Member
Μηνύματα
11
Likes
0
Σκέφτομαι για Μεσσηνία. Μονεμβασιά είχα πάει περίσυ, οπότε απορρίπτεται προς το παρόν ( αν και μένει στο πίσω μέρος του μυαλού ).
Θα πάω με την γυναίκα μου.
Με ενδιαφέρει να έχει κοντά παραλία και 2-3 μαγαζιά για καφέ, κάποιο ποτάκι χαλαρά και κάτι να δούμε (κάστρο, εκκλησία, μοναστήρι) .
Αν έχετε κάποια συγκεκριμένη πρόταση για Μεσσηνία, δεκτή.
Ευχαριστώ.
 

XristinaK

Member
Μηνύματα
624
Likes
1.297
Ταξίδι-Όνειρο
Όπου "χορεύει" το Β.Σέλας
Καρδαμύλη, Μεθώνη,Πύλο (για να δείτε κάτι), Στούπα, Βοϊδοκοιλιά, Φοινικούντα (για βουτιές), Πύλο, Γιάλοβα, Μάραθο (για να φάτε κάτι)...Δε συνδυάζονται όλα,δείτε ποια σας βολεύουν από άποψη χιλιομέτρων..
 
Last edited:

djeleni

Member
Μηνύματα
162
Likes
234
Ταξίδι-Όνειρο
Ισλανδία, Αίγυπτος
Νότια Εύβοια (Κάρυστος. Για μπάνιο: Νημπορειό, Φυγιάς ή Ανατολικές παραλίες του κόλπου της Καρύστου και άλλες πολλές.)
 

tzenipan

Member
Μηνύματα
252
Likes
1.040
Επόμενο Ταξίδι
Νεα Υορκη
Ταξίδι-Όνειρο
Αργεντινη
καλησπέρα, πρόσφατα είχα πάει στο λουτράκι, μπορείς να το συνδυάσεις με την υπέροχη λίμνη Βουλιαγμέμης που είναι 10 χλμ απο εκέι και θα φάτε ψαράκι πανω στο κύμα και να κάνετε εκεί μια βόλτα.
Το λουτράκι εντάξει δεν είναι κάτι τρομερό για να πω την αλήθεια αλλά είναι διπλα απ' την αθηνα και έχει και μαγαζάκια να βγείτε κλπ. αν είστε και φαν της ρουλέτας πάτε και μια βόλτα και στο καζίνο.
Εναλλακτικά Καλαμάτα που πλεόν είναι 2 ώρες από Αθήνα και θα περάσετε φίνα!
 

tol_pap

Member
Μηνύματα
402
Likes
450
Επόμενο Ταξίδι
Αγγλία
Ταξίδι-Όνειρο
Πανόραμα Β. Αμερικής!!!
Το Μαρμάρι απορρίπτεται
Αφού θα φτάσεις ως εκεί μείνε Κάρυστο. Να πας οπωσδήποτε στο χωριό Αντιάς (εκεί μιλάνε σφυρίζοντας) και στην παραλία Αγ. Δημήτριος εκεί γυρίστηκε η ταινία Deep End. στο γυρισμό μπορείς αντί να πάρεις το ferry-boat από Ραφήνα να το πάρεις από Στύρα για Αγ. Μαρίνα ΑΤτικής ή ακόμη να γυρίσεις μέσω Χαλκίδας για μπανάκι στην Ερέτρια και καφεδούμπα στη Χαλκίδα
 

Saligkari

Member
Μηνύματα
11
Likes
0
Έχετε να προτείνετε κάποιο κατάλυμα για Κάρυστο; Μέσα, λίγο πιο έξω, δεν με πειράζει.
 

djeleni

Member
Μηνύματα
162
Likes
234
Ταξίδι-Όνειρο
Ισλανδία, Αίγυπτος
Έχετε να προτείνετε κάποιο κατάλυμα για Κάρυστο; Μέσα, λίγο πιο έξω, δεν με πειράζει.
Συγγνώμη που άργησα να απαντήσω, δεν είχα πρόσβαση στο ίντερνετ.

Το Μαρμάρι είναι ένα μικρό χωριό, μόνο για καφέ δίπλα στη θάλασσα θα το πρότεινα ή για μπάνιο στην περιοχή Φυγιάς. Αντίθετα, η Κάρυστος έχει περισσότερες επιλογές για φαγητό και διασκέδαση σε πολύ καλές τιμές.

Θα πρότεινα το "Καρύστιον", είναι πολύ κοντά στο κέντρο της Καρύστου (5' με τα πόδια), σε ωραίο μέρος και κοντά στην περίφημη παραλία "Ψιλή άμμος/ Κοχύλι". Έχουν μείνει αρκετοί γνωστοί μου κι έμειναν ικανοποιημένοι.
http://www.booking.com/hotel/gr/kar...cfc554118e2ba545008b92b1X1;type=total;ucfs=1&
Διαφορετικά προτείνω το "Απολλώνιον", 3 λεπτά πιο μακριά από το Καρύστιον, κι αυτό βρίσκεται σε καλή τοποθεσία (8' λεπτά με τα πόδια από το κέντρο) κι έχω ακούσει καλά λόγια και γι' αυτό.
http://www.booking.com/hotel/gr/apollon-suites-karystos.el.html
Αν θες κάτι πιο πολυτελές, προτείνω το "Αναστασία". Κι αυτό βρίσκεται κοντά στο κέντρο της Καρύστου (8' λεπτά με τα πόδια) και δίπλα στα beach bar.
http://www.booking.com/hotel/gr/ana...acc928a857457f60ecccad89X2;type=total;ucfs=1&

Αν πας Κάρυστο, τελικά, ζήτα μου ό,τι πληροφορία θες. Κατάγομαι από κει, οπότε ξέρω τα κατατόπια :)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.222
Μηνύματα
884.092
Μέλη
38.912
Νεότερο μέλος
Aza

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom