3-4ημερο κάπου κοντα στην αθήνα

geopap

Member
Μηνύματα
208
Likes
234
Κάρυστο πήγα το 3-μερο του Αγίου Πνέυματος. Δεν μπορώ να πω ότι ξετρελάθηκα, αλλά δεν ήταν και άσχημα. Μείναμε στο hotel Galaxy, παραλιακό με 40€ διαμονή με "καλό" πρωινό.
Για μπάνιο ήταν πολύ ωραία στην Αγία Παρασκευή, έχει ανοίξει μια καντίνα και έχει και κάποιες λιγοστές ομπρέλες (κλασικά 2,5€ το κεφάλι). Όταν θα πας εσύ λογικά θα έχουν οργανωθεί και οι παραλίες προς μπούρο, που μας είπαν πως είναι πολυ ωραία.
Έαν σου αρέσει η πεζοπορία μπορείς να πας στο φαράγγι του Δημοσάρη. Από την κεντρική πλατεία ένα ταξιδιωτικό πρακτορείο ονόματι Cosmos διοργανώνει στα Σαββατοκύριακα αυτήν την εκδρομή με κόστος 25€.
Για φαγητό εμεις φάγαμε λαδερά και έτοιμα πολύ καλά πιάτα στο cavo doro( κοντά στην κεντρική πλατεία είναι σε ένα στενάκι), και κρεατικά με ωραία θέα στη ταβέρνα του Δημήτρη στον Άνω Αετό.
 

Saligkari

Member
Μηνύματα
11
Likes
0
Σας ευχαριστώ για τις προτάσεις, κοίταζα για Καρύστιον αλλά η .. κυρά έχει άλλη γνώμη και άποψη και σκέφτεται για Τολό ενώ έχω ακούσει εγώ προσωπικά τα χειρότερα.
Θα δω μήπως την μεταπείσω αλλιώς με βλέπω να αναζητώ πληροφορίες για το .. εξωτικό Τολό.
 

emouli

Member
Μηνύματα
1.239
Likes
3.531
Ταξίδι-Όνειρο
Καταρράκτες Βικτώρια, ε;
Θα δω μήπως την μεταπείσω αλλιώς με βλέπω να αναζητώ πληροφορίες για το .. εξωτικό Τολό.
Όπως και δήποτε να την μεταπείσεις διότι το Τολό δεν λέει μία. Ό,τι έχει προταθεί σ' αυτό το θρεντ είναι απείρως καλύτερο απ' το Τολό. Χίλιες φορες Ναύπλιο και μπάνιο στην Καραθώνα, ακόμα και Πόρτο Χέλι μη σου πω και μπάνιο στη Λεπίτσα.
 

vasilis.gkik

Member
Μηνύματα
186
Likes
132
Ταξίδι-Όνειρο
Ο Γυρος του Κοσμου
Και γω νομιζω ευβοια ειναι πολυ καλη επιλογη ειτε πατε βορεια ειτε νοτια εχει πολυ ομορφα τοπια...
Ειδικα απο χαλκιδα και πανω που εχω παει ειναι τρομερα...θα δειτε και το φαινομενο με τα ρευματα στη θαλασσα...
Και εχει και τα λιχαδονησια τερμα πανω που θυμιζει εξωτικη παραλια...
Οπως και να χει καλα να περασετε οπου και να πατε!
 

joanna_k

Member
Μηνύματα
8
Likes
0
Την βοήθεια σας διακοπές το πολύ 3 ώρες από Αθηνα

Θέλω την βοήθεια σας, ψάχνω έναν προορισμό το πολύ 3 ώρες από Αθήνα είμαστε ζευγάρι με ένα κοριτσάκι 3 ετών και είμαι έγκυος στο 2 παιδάκι μας οπότε από όπου και αν το δούμε πρέπει να είμαστε σχετικά κοντά. Πέρσυ πήγαμε Ναύπλιο στο βιβαρι και είμαστε σχετικά ικανοποιημένοι αν και για μπάνιο πηγαίναμε καραθώνα και το βράδυ βγαίναμε Ναύπλιο. Θέλουμε να βρούμε μια παραλία που να είναι φανταστική. :xalara: Και να υπάρχει κάτι για να πηγαίνουμε καμία βόλτα το βράδυ να βλέπουμε κανέναν άνθρωπο. Έχετε καμία ιδεα? Εγώ Μήλο ήθελα να πάω αλλά τα Οικονομικά μας δεν το επιτρεπουν.:( Οπότε θέλουμε και ένα διαμέρισμα οικονομικό. Ζητάω πολλα?
 
Last edited by a moderator:

tol_pap

Member
Μηνύματα
402
Likes
450
Επόμενο Ταξίδι
Αγγλία
Ταξίδι-Όνειρο
Πανόραμα Β. Αμερικής!!!
Την βοήθεια σας διακοπές το πολύ 3 ώρες από Αθηνα

Θέλω την βοήθεια σας, ψάχνω έναν προορισμό το πολύ 3 ώρες από Αθήνα είμαστε ζευγάρι με ένα κοριτσάκι 3 ετών και είμαι έγκυος στο 2 παιδάκι μας οπότε από όπου και αν το δούμε πρέπει να είμαστε σχετικά κοντά. Πέρσυ πήγαμε Ναύπλιο στο βιβαρι και είμαστε σχετικά ικανοποιημένοι αν και για μπάνιο πηγαίναμε καραθώνα και το βράδυ βγαίναμε Ναύπλιο. Θέλουμε να βρούμε μια παραλία που να είναι φανταστική. :xalara: Και να υπάρχει κάτι για να πηγαίνουμε καμία βόλτα το βράδυ να βλέπουμε κανέναν άνθρωπο. Έχετε καμία ιδεα? Εγώ Μήλο ήθελα να πάω αλλά τα Οικονομικά μας δεν το επιτρεπουν.:( Οπότε θέλουμε και ένα διαμέρισμα οικονομικό. Ζητάω πολλα?
Καλαμάτα μην το σκέφτεσαι!!!!
 

joanna_k

Member
Μηνύματα
8
Likes
0
Καλαμάτα μην το σκέφτεσαι!!!!
Δεν έχω ακούσει τα καλύτερα για την Καλαμάτα και για τις παραλίες τις. Θα προτιμούσα κάπου αλλού.

Όπως και δήποτε να την μεταπείσεις διότι το Τολό δεν λέει μία. Ό,τι έχει προταθεί σ' αυτό το θρεντ είναι απείρως καλύτερο απ' το Τολό. Χίλιες φορες Ναύπλιο και μπάνιο στην Καραθώνα, ακόμα και Πόρτο Χέλι μη σου πω και μπάνιο στη Λεπίτσα.
Πέρσυ πήγαμε Ναύπλιο, πήγαμε μια φορά στο Τολό για μπάνιο, χάλια χάλια χάλια μαύρα. Η άμμος είναι τόσο ψιλή που κολλάει πάνω σου έχει πολύ κόσμο. Προσωπικά δεν μου άρεσε καθόλου.
 
Last edited by a moderator:

tol_pap

Member
Μηνύματα
402
Likes
450
Επόμενο Ταξίδι
Αγγλία
Ταξίδι-Όνειρο
Πανόραμα Β. Αμερικής!!!
Δεν έχω ακούσει τα καλύτερα για την Καλαμάτα και για τις παραλίες τις. Θα προτιμούσα κάπου αλλού.
Έχει πεντακάθαρες παραλίες, νυχτερινή ζωή και από εκεί μπορείς να πας Καλογρια-Καρδαμύλη / Κορώνη-Μεθώνη-Πύλο / Πολυλίμνιο
 

melissokomos

Member
Μηνύματα
110
Likes
125
Επόμενο Ταξίδι
Δέχομαι προτάσεις
Ταξίδι-Όνειρο
Ο ΓΥΡΟΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ
Έχει πεντακάθαρες παραλίες, νυχτερινή ζωή και από εκεί μπορείς να πας Καλογρια-Καρδαμύλη / Κορώνη-Μεθώνη-Πύλο / Πολυλίμνιο
Βόλος,συνδιάζεις πόλη με καλά φαγάδικα και ουζερί, βουνό και θάλασσα.
 

joanna_k

Member
Μηνύματα
8
Likes
0
Θα ήθελα κάτι πιο ιδιαίτερο από Βόλο, πήγα μια χρονιά και φύγαμε αρων παρών και πήγαμε Πήλιο. Όσο για την Καλαμάτα θα προτιμούσα Μεθώνη Κορωνη. Θέλω να μην μας φάμε οι δρόμοι δεν με νοιάζει να δω πολλές παραλίες θέλω μια αλλά να τα σπάει. Να μπορεί και η μικρή να παίξει να μην γίνεται ο χαμός. Να απολαύσουμε την ομορφιά και την γαλήνη της θάλασσας
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.221
Μηνύματα
884.122
Μέλη
38.912
Νεότερο μέλος
Aza

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom