335 ευρω Αθηνα- Νεα υορκη ΜΕ ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
δεν ξερω αν ειναι ασχετο αυτο που ρωταω,αλλα υπαρχει περιπτωση να υπαρχει θεμα αν μεσα σε ενα μηνα ταξιδεψεις ηπα και μετα κουβα?υποθετω πως οχι αλλα ετσι να ειμαστε σιγουροι:roll:
Όσο έχω διαβάσει, η Κούβα δεν έχει πρόβλημα αν το διαβατήριό σου έχει σφραγίδα ΗΠΑ, αλλά το αντίθετο.
Γι'αυτό και η βίζα της Κούβα είναι ξεχωριστό χαρτί...
 

taxidiara

Member
Μηνύματα
1.081
Likes
2.495
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
ΓΥΡΟΣ Η.Π.Α.
Αμάν ρε παιδιά τι μου κάνατε σήμερα.. Πάνω που το πήρα απόφαση δε μπορώ να πάρω άδεια θα τρελαθώωω! Πάει το όνειρο πέταξε.. Κι άντε μετά να τη βρεις την απευθείας πτήση.. Δηλαδή η DELTA θα μας χαιρετήσει παντελώς από τέλη Οκτώβρη ή είναι μόνο για τη χειμερινή σεζόν η διακοπή? Δηλαδή για άνοιξη δεν έχουμε ελπίδα?

Πάντως, αυτό είναι το κακό με αυτές τις προσφορές. Εντάξει, να κλείσεις νωρίς αν είσαι σίγουρος ότι θα πας, αλλά αν δεν είσαι? Τι κάνεις? Το ρισκάρεις και χάνεις τόσα λεφτά? Δεν είναι κι εποχές για μαγκιές.. Αχ θα σκάσω!!
 

Sokratis

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
1.056
Επόμενο Ταξίδι
Puerto Rafti
καλησπερα παιδια!ταξιδιωτικη ασφαλεια αξιζει να βαλω?
αν σου αρεσει το vivere pericolosamente οχι, αν σκεφτεις οτι ενα απλο στραμπουληγμα ή μια πλυση στομαχου θα σου κοστισει αλλα 2-3 εισιτηρια, ναι.
 

EIRHNH2

Member
Μηνύματα
1.320
Likes
1.423
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
ο κόσμος ΟΛΟΣ!!!!
αν σου αρεσει το vivere pericolosamente οχι, αν σκεφτεις οτι ενα απλο στραμπουληγμα ή μια πλυση στομαχου θα σου κοστισει αλλα 2-3 εισιτηρια, ναι.
εμεις δεν ειχαμε ασφαλεια αλλα το μονο μου αγχος ηταν μη συμβει τιποτα και χρειαστουμε νοσοκομειο... Ειχαμε βεβαια ΟΛΑ τα φαρμακα! Αντιβιωσεις , αντισταμινικα, για στομαχι, κοιλια και ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ παρτε για κοριους!!! Ακομα και καλα ξενοδοχεια εχουν προβλημα!
Το θεμα βεβαια ειναι οτι επειδη ολη την ωρα κοιτας ουρανοξυστες μη σκονταψεις πουθενα... Ή οταν περνας δρομους με τοση κινηση να σε παρει σβαρνα κανενα αυτοκινητο...
 

Sokratis

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
1.056
Επόμενο Ταξίδι
Puerto Rafti
Βγαινουμε οφτοπικ αλλα πρεπει να ειπωθει πως η ευρωπαικη ασφαλεια δεν σε καλυπτει εκει, επομενως ενα κοστος ασφαλισης των 60-90 ευρω ειναι μηδαμινο μπροστα στα συνολικα εξοδα του ταξιδιου που κατα τη γνωμη μου αξιζει να διαθεσει κανεις. Δεν μιλαμε για εναν στομαχοπονο και αλλα ηπια προβλήματα αλλα για το ενδεχομενο ενος τυχαιου περιστατικου που μπορει να σε οδηγήσει εκτος προϋπολογισμού.
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
εμεις δεν ειχαμε ασφαλεια αλλα το μονο μου αγχος ηταν μη συμβει τιποτα και χρειαστουμε νοσοκομειο... Ειχαμε βεβαια ΟΛΑ τα φαρμακα! Αντιβιωσεις , αντισταμινικα, για στομαχι, κοιλια και ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ παρτε για κοριους!!! Ακομα και καλα ξενοδοχεια εχουν προβλημα!
Το θεμα βεβαια ειναι οτι επειδη ολη την ωρα κοιτας ουρανοξυστες μη σκονταψεις πουθενα... Ή οταν περνας δρομους με τοση κινηση να σε παρει σβαρνα κανενα αυτοκινητο...
Το Gershwin δεν ειχε ΠΟΤΕ προβλημα , ελα πες το...................
Ακομα και οταν ειχε ξεσπασει η επιδημια των bed bugs στην πολη μας , το ξενοδοχειο μας ηταν spotlessly clean:clap:
 
Last edited by a moderator:

Sokratis

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
1.056
Επόμενο Ταξίδι
Puerto Rafti
Το Gershwin δεν ειχε ΠΟΤΕ προβλημα , ελα πες το...................
Ακομα και οταν ειχε ξεσπασει η επιδημια των bed bugs στην πολη μας , το ξενοδοχειο μας ηταν spotlessly clean:clap:
αν εξαιρεσεις οτι την πρωτη νυχτα για να κανω μπανιο αραιωνα το νερο της ντουζιερας με παγακια... φραπόγαλο έγινα...ευτυχως μου αλλαξαν δωματιο.
 
Last edited by a moderator:
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
αν εξαιρεσεις οτι την πρωτη νυχτα για να κανω μπανιο αραιωνα το νερο της ντουζιερας με παγακια... φραπόγαλο έγινα...ευτυχως μου αλλαξαν δωματιο.
χαχαχαχαχαα το θυμαμαι που το εχεις ξαναπει!
Χειμωνα ειχες παει να μη σε περιποιηθουμε???
 
Last edited by a moderator:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.288
Μηνύματα
886.699
Μέλη
38.955
Νεότερο μέλος
alex_07

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom