Aegean Airlines Aegean Bonus Visa

Samion

Member
Μηνύματα
10.375
Likes
9.304
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Όποτε χάνεται η ευκαιρία να εκμεταλλευόμαστε τους διπλούς πόντους της Amex premium
Αν κ η καρτα αυτη ειναι εκτος θεματος, θυμιζω ότι συνδέεται με προγραμμα μιλιων αλλης εταιρείας του οποιου δεν αλλαζουν οι οροι της Αλφα προς το παρον...
 

emouli

Member
Μηνύματα
1.239
Likes
3.531
Ταξίδι-Όνειρο
Καταρράκτες Βικτώρια, ε;
Μα βρε @paefstra άσχετα με το πώς θα χρησιμοποιήσεις τους πόντους σου, σε συμφέρει να τα πληρώνεις όλα με την ΑΜΕΧ από τη στιγμή που δίνει τα περισσότερα μπόνους. Εγώ τουλάχιστον αυτό κάνω, εκτός από τις περιπτώσεις που δεν δέχονται ΑΜΕΧ. Αν και τώρα που έχουν γίνει σχεδόν καθολικά υποχρεωτικά τα pos, σπάνια να βρω κατάστημα που δεν παίρνει ΑΜΕΧ.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.496
Likes
29.129
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Μάλλον αδίκως ανησυχούμε πάντως. Πιθανότατα η αλλαγή έγινε για να μπορεί να κερδίζει πόντους κάθε κωδικός πελάτη, ακόμα κι αν δε διαθέτει καθόλου κάρτα bonus (αλλά π.χ. μόνο προθεσμιακές ή POS) και θα υπάρχουν άλλες λύσεις (π.χ. μέσω τηλεφωνικού κέντρου). Το go4more της Εθνικής και το Yellow της Πειραιώς λειτουργούν ήδη έτσι.
 
Last edited:

paefstra

Member
Μηνύματα
13.099
Likes
41.346
Μα βρε @paefstra άσχετα με το πώς θα χρησιμοποιήσεις τους πόντους σου, σε συμφέρει να τα πληρώνεις όλα με την ΑΜΕΧ από τη στιγμή που δίνει τα περισσότερα μπόνους. Εγώ τουλάχιστον αυτό κάνω, εκτός από τις περιπτώσεις που δεν δέχονται ΑΜΕΧ. Αν και τώρα που έχουν γίνει σχεδόν καθολικά υποχρεωτικά τα pos, σπάνια να βρω κατάστημα που δεν παίρνει ΑΜΕΧ.
Κι ομως, ειναι χρησιμο να χρεωνεις 2000 ευρω ετησιως τουλαχιστον στη Visa, για να αποφευγεις την ετησια εισφορα, εκτος αν δε σε πειραζει να τη χρεωθεις.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.496
Likes
29.129
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Κι ομως, ειναι χρησιμο να χρεωνεις 2000 ευρω ετησιως τουλαχιστον στη Visa, για να αποφευγεις την ετησια εισφορα, εκτος αν δε σε πειραζει να τη χρεωθεις.
2000 επιπλέον πόντοι στην Amex είναι αυτοί όμως.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.099
Likes
41.346
2000 επιπλέον πόντοι στην Amex είναι αυτοί όμως.
Επι 8, ειναι 16000 :haha:. Οποτε μπαινει και η παραμετρος αν τους εξαργυρωνεις σε εισιτηριο ακριβοτερο της εισφορας. Ζαλιστηκα...

Επειδη χρεωνω αναγκαστικα καπου 1200 ευρω ετησιως σε καταναλωση που δε δεχονται την American, το φτανω ως τις 2000 γιατι ειναι μικρη διαφορα.
 
Last edited by a moderator:

emouli

Member
Μηνύματα
1.239
Likes
3.531
Ταξίδι-Όνειρο
Καταρράκτες Βικτώρια, ε;
Κι ομως, ειναι χρησιμο να χρεωνεις 2000 ευρω ετησιως τουλαχιστον στη Visa, για να αποφευγεις την ετησια εισφορα, εκτος αν δε σε πειραζει να τη χρεωθεις.
Αλήθεια πόση είναι η ετήσια εισφορά; Δεν έχω πληρώσει ποτέ. Οι υπόλοιπες κάρτες που έχω είναι απαλλαγμένες από την εισφορά και στην Aegean visa στον τελευταιο λογαριασμό με ενημέρωσαν πως καταργούν την εισφορά λόγω καλής συνεργασίας. Μόνο που δεν κατάλαβα αν αυτό ισχύει μόνο για αυτήν την χρονιά ή δια παντός.

Αν κ η καρτα αυτη ειναι εκτος θεματος, θυμιζω ότι συνδέεται με προγραμμα μιλιων αλλης εταιρείας του οποιου δεν αλλαζουν οι οροι της Αλφα προς το παρον...
Αν μπορείς να το κάνεις λιανά αυτό, θα σου είμαι υπόχρεη. Έστω και σε άλλο θέμα.
 
Last edited by a moderator:

pan82

Member
Μηνύματα
630
Likes
788
2000 επιπλέον πόντοι στην Amex είναι αυτοί όμως.
εντάξει αν βάλεις φόρους, ενφια και λοιπές πληρωμές δημοσίου που πλέον δε παίρνουν πόντους μαζί με όσα pos δε δέχονται amex κομπλέ είμαστε για τα 2000
 

emouli

Member
Μηνύματα
1.239
Likes
3.531
Ταξίδι-Όνειρο
Καταρράκτες Βικτώρια, ε;
Μα αφορα τις Premium American Express Bonus αυτο το προγραμμα; Νομιζω πως οχι.
Αν ισχύει αυτό, θα έχω έναν μπελά λιγότερο στο κεφάλι μου. Διότι μόλις είδα τις δυνατότητες που προσφέρει το πρόγραμμα της ΑΜΕΧ μού 'ρθε σκοτοδίνη! :shock: :haha:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.254
Μηνύματα
885.242
Μέλη
38.935
Νεότερο μέλος
newrevie

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom