Aegean Airlines Aegean Bonus Visa

hlhjac

Member
Μηνύματα
418
Likes
556
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ταξίδι-Όνειρο
Αιγυπτος
εντάξει αν βάλεις φόρους, ενφια και λοιπές πληρωμές δημοσίου που πλέον δε παίρνουν πόντους μαζί με όσα pos δε δέχονται amex κομπλέ είμαστε για τα 2000
Γιατί δεν παίρνουν; Αν πληρώσεις με alpha wallet μπορείς να πληρώσεις με οποία πιστωτική θες. Εκτός αν λες κατι άλλο κ κατάλαβα λαθος
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.367
Likes
9.289
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Μα αφορα τις Premium American Express Bonus αυτο το προγραμμα; Νομιζω πως οχι.
Αυτη οχι. Οποτε καλυτερα να αναφερομαστε σε καρτες με το πληρες ονομα για να μη δημιουργειτε συγχυση... Ας μη λεμε ΑΜΕΧ η premium AMEX μονο. Ηδη υπαρχει αρκετή συγχυση..
 

emouli

Member
Μηνύματα
1.239
Likes
3.531
Ταξίδι-Όνειρο
Καταρράκτες Βικτώρια, ε;
Γιατί δεν παίρνουν; Αν πληρώσεις με alpha wallet μπορείς να πληρώσεις με οποία πιστωτική θες. Εκτός αν λες κατι άλλο κ κατάλαβα λαθος
Με alpha wallet μπορείς να πληρώσεις και στα φυσικά καταστήματα ή μόνο στα ηλεκτρονικά;
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.030
Likes
41.021
Γιατί δεν παίρνουν; Αν πληρώσεις με alpha wallet μπορείς να πληρώσεις με οποία πιστωτική θες. Εκτός αν λες κατι άλλο κ κατάλαβα λαθος
Εννοει οτι αυτες οι χρεωσεις δε δινουν πια bonus, οποτε τις περνας εκει που δε σε ενδαφερει η συγκεντρωση επιβραβευσης αλλα μονο το να μην σε χρεωσει την ετησια συνδρομη.
 

hlhjac

Member
Μηνύματα
418
Likes
556
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ταξίδι-Όνειρο
Αιγυπτος
Εννοει οτι αυτες οι χρεωσεις δε δινουν πια bonus, οποτε τις περνας εκει που δε σε ενδαφερει η συγκεντρωση επιβραβευσης αλλα μονο το να μην σε χρεωσει την ετησια συνδρομη.
Από ποτέ δεν δίνουν Bonus? Δλδ αν πληρώσω μέσω alpha wallet τον εφκα, με την πιστωτική Bonus, δεν θα λάβω πόντους;

Με alpha wallet μπορείς να πληρώσεις και στα φυσικά καταστήματα ή μόνο στα ηλεκτρονικά;
Δεν το γνωρίζω. Τώρα που βλέπω την εφαρμογή δεν βρίσκω τρόπο για πληρωμή σε φυσικό κατάστημα. Αλλά δεν είμαι κ σιγουρος
 
Last edited by a moderator:

paefstra

Member
Μηνύματα
13.030
Likes
41.021
Από ποτέ δεν δίνουν Bonus? Δλδ αν πληρώσω μέσω alpha wallet τον εφκα, με την πιστωτική Bonus, δεν θα λάβω πόντους;
Ειναι προσφατο σχετικα, δεν θυμαμαι απο ποτε ακριβως. Εχει ερθει και ειδοποιηση σε αντιγραφο λογαριασμου, ολες οι χρεωσεις που αφορουν το δημοσιο δεν δινουν πια bonus.
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Οι πόντοι της AMEX θα μπορούν να γίνουν μίλια ναι ή όχι; Πάγια εντολή μετατροπής σε μίλια έχω,όπως αρκετοί μεταφέρω τους πόντους από την AMEX στην Aegean Bonus Visa και αυτοί με τη σειρά τους σε μίλια. Τι στο καλό θα γίνεται τώρα;

Πρόσθετες κάρτες ποιες είναι, έχω χάσει τον μπούσουλα.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.668
Likes
50.515
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Δεν έχω καταλάβει τίποτε ρε παίδες. Μπορεί κάποιος να εξηγήσει με απλά λόγια;

Εγώ έχω μια απλή Aegean Bonus Visa και μια Amex Premium. Ό,τι πόντους παίρνω με την amex, τους έστελνα στην Visa όπου και αυτομάτως γινόντουσαν μίλια. Σε τι με επηρεάζουν οι αλλαγές που λέτε; Να ξεκαθαρίσω ότι δεν ξέρω ποια η χρησιμότητα των πόντων αν δε γίνουν μίλια, δε με απασχόλησε ποτέ.
 

otto-31860

Member
Μηνύματα
43
Likes
34
Εγω κάλεσα την aegean και μου είπανε οτι παρόλο που θα γίνει ενας 1 λογαριασμός πόντων θα συνεχίζουμε να μετατρέπουμε όλους τους πόντους σε μίλια ( εαν έχουμε βέβαια aegean bonus viza
 

SPO

Member
Μηνύματα
163
Likes
56
Ναι μόνο που για να μαζέψεις 110000 μίλια (πόσα ;; ) ρέπει να χεις ή κανα γερό προθεσμιακό(και πάλι δε φτάνουν) ή να κάνεις 200 φορές το χρόνο ATH-SKG ή να χεις καμία κάρτα με πιστωτικό όριο 3000-4000 ευρώ και να την τιγκάρεις κάθε μήνα.Ε, δεν είναι και εύκολη υπόθεση νομίζω...
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.367
Likes
9.289
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Ναι μόνο που για να μαζέψεις 110000 μίλια (πόσα ;; ) ρέπει να χεις ή κανα γερό προθεσμιακό(και πάλι δε φτάνουν) ή να κάνεις 200 φορές το χρόνο ATH-SKG ή να χεις καμία κάρτα με πιστωτικό όριο 3000-4000 ευρώ και να την τιγκάρεις κάθε μήνα.Ε, δεν είναι και εύκολη υπόθεση νομίζω...
Με ΑΜΕΧ ειναι χ8. Δηλ με 1000Ε το μηνα οικογενειακα εξοδα σε μαρουλια,βενζινες κλπ σε 1 χρονο κ κατι ψιλα σε ξεπροβοδιζει μετα χαρας η συμβια για Μπογκοτα business.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.196
Μηνύματα
883.552
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom