Aegean Airlines Aegean Bonus Visa

Samion

Member
Μηνύματα
10.367
Likes
9.289
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Μόνο αν είσαι νταλικέρης βετζετέριαν. :bleh::bleh::bleh:
Ε ξεχασες στην παράθεση το κλπ που αναφερόταν βεβαια στους υπολοιπους 8 μεγάλους "πονταδες" συνεργάτες του προγράμματος.. Κ ολοους τους υπολοιπους χ4...
 

SPO

Member
Μηνύματα
163
Likes
56
Επίσης θα πρέπει και η συμβία να χει μια τέτοια κάρτα και να κάνει τα ανάλογα έξοδα, αλλιώς το ταξίδι θα ναι μόνο για έναν.Επίσης θα πρέπει και με κάποιον τρόπο να φτάσεις Μαδρίτη.Κοινώς αν θες να πάρεις ένα φίλο σου και να πάτε Λατινική Αμερική μπίζνες 300000 μίλια ίσως δεν είναι αρκετά.Είναι πολλά (πάρα πολλά ) τα λεφτά Άρη...Εκτός και αν ξεροσταλιάζεις και δεις ποιος Κωτσόβολος κάνει προσφορά με μίλια και συ τρέξεις με την ΑΜΕΧ να πάρεις καμιά 30αριά κλιματιστικά για να βγάλεις το ταξίδι.Μα ναι πολύ λογικό...
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.367
Likes
9.289
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Επίσης θα πρέπει και η συμβία να χει μια τέτοια κάρτα και να κάνει τα ανάλογα έξοδα, .
ξεπροβοδίζω < ξε και προβοδίζω < προβοδῶ < απο το πρό και την αρχαία ελληνική λέξη εὐοδόω-εὐοδῶ (βοηθώ κάποιον στο δρόμο)
Βοηθω...δεν παιρνω το δικο του δρόμο... Βεβαια μονο για εναν...βρες τα με τον εαυτο σου, παρε την αδεια κ καλο ταξιδι.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.030
Likes
41.021
Ναι μόνο που για να μαζέψεις 110000 μίλια (πόσα ;; ) ρέπει να χεις ή κανα γερό προθεσμιακό(και πάλι δε φτάνουν) ή να κάνεις 200 φορές το χρόνο ATH-SKG ή να χεις καμία κάρτα με πιστωτικό όριο 3000-4000 ευρώ και να την τιγκάρεις κάθε μήνα.Ε, δεν είναι και εύκολη υπόθεση νομίζω...
Ξεχνας οτι αν εισαι silver μαζευεις τα μιλια ολης της οικογενειας. Οτι μπορεις να περνας ολους τους λογαριασμους του σπιτιου επι 2, τα φροντιστηρια, τα ψωνια, τις υπηρεσιες. Και αν ακομη το πιστωτικο όριο δεν ειναι επαρκες, πας καπου καπου και ξεχρεωνεις το ποσο για να το απελευθερωσεις, αν και συνηθως το αυξανουν αν δουν οτι εισαι συνεπης.
Εννοειται οτι με γερη προθεσμιακη μαζευονται, κοιταξε καλυτερα ποσα μιλια δινει.

Edit: Οι φιλοι κι οι συμβιοι ας κανουν τα κουμαντα τους. Μονο για τα βλασταρια μιλια, τα οποια και πρεπει να βρουμε πως θα κληρονομησουν σε περιπτωση θανατου...
 
Last edited by a moderator:

Samion

Member
Μηνύματα
10.367
Likes
9.289
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Ξεχνας οτι αν εισαι silver μαζευεις τα μιλια ολης της οικογενειας. Οτι μπορεις να περνας ολους τους λογαριασμους του σπιτιου επι 2, τα φροντιστηρια, τα ψωνια, τις υπηρεσιες. Και αν ακομη το πιστωτικο όριο δεν ειναι επαρκες, πας καπου καπου και ξεχρεωνεις το ποσο για να το απελευθερωσεις, αν και συνηθως το αυξανουν αν δουν οτι εισαι συνεπης.
Εννοειται οτι με γερη προθεσμιακη μαζευονται, κοιταξε καλυτερα ποσα μιλια δινει.
Συν οι εκάστοτε προσφορες...προσφατα εδιναν με αγορα λαπτοπ κατι δεκαδες χιλιάδες.. μιλάμε χωρις να το καταλαβαινεις μαζεύεις εκατοντάδες χιλιαδες..τοσα που δεν ξοδευονται εύκολα αν δεν ταξιδεύεις συχνα με τη συμμαχία τους.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.488
Likes
28.971
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Επίσης θα πρέπει και η συμβία να χει μια τέτοια κάρτα και να κάνει τα ανάλογα έξοδα, αλλιώς το ταξίδι θα ναι μόνο για έναν.Επίσης θα πρέπει και με κάποιον τρόπο να φτάσεις Μαδρίτη.Κοινώς αν θες να πάρεις ένα φίλο σου και να πάτε Λατινική Αμερική μπίζνες 300000 μίλια ίσως δεν είναι αρκετά.Είναι πολλά (πάρα πολλά ) τα λεφτά Άρη...Εκτός και αν ξεροσταλιάζεις και δεις ποιος Κωτσόβολος κάνει προσφορά με μίλια και συ τρέξεις με την ΑΜΕΧ να πάρεις καμιά 30αριά κλιματιστικά για να βγάλεις το ταξίδι.Μα ναι πολύ λογικό...
Ε δεν τα χαρίζουν κιόλας τα εισιτήρια. Για να πάρεις τσάμπα ως επιβράβευση κάτι που κάνει πολλά, κάτι πρέπει να έχεις κάνει κι εσύ. Δε θα σε στείλουν δωρεάν στη Βολιβία business επειδή πήγες πέντε φορές στη Θεσσαλονίκη...
 

SPO

Member
Μηνύματα
163
Likes
56
Αν είναι με γερή προθεσμιακή να μαζεύονται τα μίλια τότε ολοί εδώ να βάλουμε τις προθεσμιακές μας στην Αλφα, απλά να ναι μεγάλο το ποσό και όχι κάτω από 150000 ευρώ,ώστε να πάρουμε και κανά φίλο μαζί.Ή αλλίως να ανοίξει το κάθε μέλος της οικογένειας μας προθεσμιακή με 150000 και βάλε για να ταξιδεύουμε και όλοι μαζί παρέα στην Κολομβία ή Αργεντινή business.
 
Last edited:

babaduma

Member
Μηνύματα
5.052
Likes
7.801
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Πάντως, αν εγώ είχα μια τόσο χοντρή προθεσμιακή που θα μου έδινε τα μίλια που απαιτούνται για να ταξιδέψω με τη σύντροφό μου business από Αθήνα για Λα Παζ (μ' όποια εταιρία κι αν ήταν), σας το λέω ειλικρινά και πείτε ό,τι θέλετε, καθόλου δε θα μ'ένοιαζε το πόσο κάνει το εισιτήριο και ούτε το πώς θα το πλήρωνα (με μίλια ή χωρίς).
 

SPO

Member
Μηνύματα
163
Likes
56
Αυτό είναι το μόνο σίγουρο Babaduma, όπως και το ότι έχουμε ξεφύγει εδώ μέσα.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.030
Likes
41.021
Πάντως, αν εγώ είχα μια τόσο χοντρή προθεσμιακή που θα μου έδινε τα μίλια που απαιτούνται για να ταξιδέψω με τη σύντροφό μου business από Αθήνα για Λα Παζ (μ' όποια εταιρία κι αν ήταν), σας το λέω ειλικρινά και πείτε ό,τι θέλετε, καθόλου δε θα μ'ένοιαζε το πόσο κάνει το εισιτήριο και ούτε το πώς θα το πλήρωνα (με μίλια ή χωρίς).
Η προθεσμιακη δινει τα εισιτηρια καθε χρονο. Ε οσο να πεις 3000 ευρω επι 5 χρονια (τυχαιο πραδειγμα) επι 2 ατομα= 30.000 ευρω τη ροκανιζουν αρκετα την προθεσμιακη και κανεις δε θα αρνιοταν ευκολα ενα δωρακι 30 χιλιαδων ευρω.
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.052
Likes
7.801
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Η προθεσμιακη δινει τα εισιτηρια καθε χρονο. Ε οσο να πεις 3000 ευρω επι 5 χρονια (τυχαιο πραδειγμα) επι 2 ατομα= 30.000 ευρω τη ροκανιζουν αρκετα την προθεσμιακη και κανεις δε θα αρνιοταν ευκολα ενα δωρακι 30 χιλιαδων ευρω.
Εσύ πας κάθε χρόνο στη Βολιβία; Αλλά κι έτσι να μην είναι, και να πηγαίνεις σε άλλες χώρες της Λατινικής Αμερικής π.χ. - για να μαζέψεις τα μίλια που χρειάζονται (το "δωράκι"), πρέπει νά'χεις κοντά μισό εκατομμύριο κατάθεση. Ε, αν έχω τέτοια κατάθεση, και 20 χιλιάρικα να αφαιρώ κάθε χρόνο απ' αυτήν, θα μου φτάσουν για άλλα 25 χρόνια. Αν ζήσω άλλα τόσα...

Και επί τη ευκαιρία: Εγώ δεν ξέρω καμμία οικογένεια στον κύκλο μου που να ξοδεύει 1000 ευρώ για ραπανάκια και μαρούλια (και μάλιστα αγορασμένα από τον Βασιλόπουλο) - έστω και με τις βενζίνες μαζί. Στη δική μου οικογένεια ούτε τα μισά απ' αυτά δεν ξοδεύουμε - και είμαστε και "φαγανοί".

Θα τρελλαθούμε εντελώς εδώ μέσα...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.195
Μηνύματα
883.535
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom