Aegean Airlines Aegean Bonus Visa

Katerina p

Member
Μηνύματα
31
Likes
11
Παίρνεις μίλια για κάθε πτήση ξεχωριστά και ανάλογα με το ναύλο...Αν κατάλαβα σωστά την ερώτηση...
Ναι θα κλείσω μια πτήση που έχει μια στάση δεν θα κλείσω δύο διαφερετικες απλά δεν ήξερα αν επειδή έχει στάση αν θα πιάνονται, μπορείς να μ εξηγήσεις τ εννοείς με το ανάλογα τον ναύλο;
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.149
Likes
20.458
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
Ευ
Ευχαριστώ πολύ η aireuropa ξέρετε αν είναι μέσα στην συμμαχία γιατί μια μου την βγάζει μια όχι;
Δεν ξέρω τι κοιτάς, αλλά νομίζω τα έχεις μπερδέψει λίγο. Η air europa δεν ανήκει στη συμμαχια της Star Alliance αλλά της Sky team . Δες τους συνδέσμους που σου έβαλα στη κάθε συμμαχία για να δεις τα μέλη τους.

Με λογαριασμό miles & bonus μπορείς να εκδόσεις εισιτήριο με μίλια μόνο στη star alliance.
 

Katerina p

Member
Μηνύματα
31
Likes
11
Δεν ξέρω τι κοιτάς, αλλά νομίζω τα έχεις μπερδέψει λίγο. Η air europa δεν ανήκει στη συμμαχια της Star Alliance αλλά της Sky team . Δες τους συνδέσμους που σου έβαλα στη κάθε συμμαχία για να δεις τα μέλη τους.

Με λογαριασμό miles & bonus μπορείς να εκδόσεις εισιτήριο με μίλια μόνο στη star alliance.
Ναι μπορεί τώρα έχω αρχίσει κ τα μαθαίνω. Θα τα δω ευχαριστώ πάρα πολυ
 

Mary Stardust

Member
Μηνύματα
86
Likes
575
Υπάρχει η δυνατότητα την ώρα που πάω να κλείσω τα εισιτήρια να δω αν έχουν μίλια η όχι; επίσης αν τ ταξίδι μου είναι πολλές ώρες κ έχει κ μια στάση σε αυτή τν περίπτωση τι γίνετε αν είναι κ τα δύο συνεγραζομενα η ένα από τα δύο περνώ κανονικά τα μίλια;


Ναι για αρχή λέω να κάνω τν χρεωστική να δω πως πάει κ πως γίνεται να την δοκιμάσω σε αυτό το ταξίδι που θέλω ν κάνω σε λίγο καιρό κ βλέπουμε. Μπορώ να πληρώσω τα εισιτήρια από την εφαρμογή της άλφα χωρίς να μ έχει έρθει ακόμα η κάρτα στ χέρια η πρέπει ν περιμένω για να κάνω την ενεργοποίηση κ μετά;
Μια διευκρίνηση μόνο.
Η χρεωστική σας δίνει αναλογία
1 προς 2.
Δηλαδή στα 100 ευρώ ψώνια πχ από Βασιλόπουλο. Θα πάρετε 400 bonus πόντους που μετατρεπονται σε 200 μιλια.
Επίσης η χρεωστική έχει ακόμα ένα όριο.
Σας αφήνει να μετατρέψετε έως 15.000 Bonus πόντους σε μίλια το χρόνο.
Το οποίο πρακτικά σημαίνει 7.500 μιλια.
Μετά σταματάει η μετατροπή.
Μπορείτε να χρησιμοποιήσετε άλλου τους πόντους σας. Πχ στο Ικεα. Η στην αγορά εισιτηρίου με Aegean μέσω της Αλφα Μπανκ. 16.000 πόντοι για ένα εισιτήριο one way εξωτερικού η 10.000 για εσωτερικό με βαλίτσα 23 κιλα.
 

Katerina p

Member
Μηνύματα
31
Likes
11
Μια διευκρίνηση μόνο.
Η χρεωστική σας δίνει αναλογία
1 προς 2.
Δηλαδή στα 100 ευρώ ψώνια πχ από Βασιλόπουλο. Θα πάρετε 400 bonus πόντους που μετατρεπονται σε 200 μιλια.
Επίσης η χρεωστική έχει ακόμα ένα όριο.
Σας αφήνει να μετατρέψετε έως 15.000 Bonus πόντους σε μίλια το χρόνο.
Το οποίο πρακτικά σημαίνει 7.500 μιλια.
Μετά σταματάει η μετατροπή.
Μπορείτε να χρησιμοποιήσετε άλλου τους πόντους σας. Πχ στο Ικεα. Η στην αγορά εισιτηρίου με Aegean μέσω της Αλφα Μπανκ. 16.000 πόντοι για ένα εισιτήριο one way εξωτερικού η 10.000 για εσωτερικό με βαλίτσα 23 κιλα.
Ευχαριστώ πολύ για την πληροφορία
 

gbas

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
γεια σας! κάτοχος πλέον και γω της premium κάρτας θέλω να ρωτήσω
α)έχει χρησιμοποιήσει κανείς το myvisaluxuryhotels που είναι στα Benefit
β) το πιστωτικό όριο της κάρτας μπορεί να αλλάξει?

ευχαριστώ εκ των προτέρων
 

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.434
Likes
4.422
γεια σας! κάτοχος πλέον και γω της premium κάρτας θέλω να ρωτήσω
α)έχει χρησιμοποιήσει κανείς το myvisaluxuryhotels που είναι στα Benefit
β) το πιστωτικό όριο της κάρτας μπορεί να αλλάξει?

ευχαριστώ εκ των προτέρων
Για το δεύτερο πρέπει να αιτηθεις στην τράπεζα, μπορεί ναι μπορεί όχι - ανάλογα με εισόδημα, ανοιχτές πιστώσεις κλπ
 

dimtze

Member
Μηνύματα
91
Likes
82
Επόμενο Ταξίδι
Syros, Crete, Sardenia
Ταξίδι-Όνειρο
Patagonia !!!
Για το δεύτερο πρέπει να αιτηθεις στην τράπεζα, μπορεί ναι μπορεί όχι - ανάλογα με εισόδημα, ανοιχτές πιστώσεις κλπ
γεια σας! κάτοχος πλέον και γω της premium κάρτας θέλω να ρωτήσω
α)έχει χρησιμοποιήσει κανείς το myvisaluxuryhotels που είναι στα Benefit
β) το πιστωτικό όριο της κάρτας μπορεί να αλλάξει?

ευχαριστώ εκ των προτέρων
Νομίζω υπάρχει και η επιλογή να φορτώσεις την πιστωτική με έξτρα χρήμα και να κινείσαι άνετα
 

coco_

Member
Μηνύματα
1.325
Likes
1.801
Επόμενο Ταξίδι
on the beach!
Ταξίδι-Όνειρο
Guatemala
Νομίζω υπάρχει και η επιλογή να φορτώσεις την πιστωτική με έξτρα χρήμα και να κινείσαι άνετα
Το είχα ρωτήσει αυτό παλιότερα γιατί χρειαζόμουν μεγαλύτερο όριο για εγγυηση κράτησης αυτοκινήτου.
Μου είχαν πει πως αν πχ το όριο ειναι 1000 και εγώ πληρώσω έξτρα 500, αυτό δεν σημαίνει ότι μπορώ να κάνω δέσμευση 1500 με την μια, πρέπει να λογιστικοποιουνται πρώτα οι πληρωμές κ μετά.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.210
Μηνύματα
883.805
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom