Ryanair CHECK-IN ONLINE με την ryanair

Katia P.

Member
Μηνύματα
7
Likes
3
Παιδιά HELP! Ταξιδεύω με την ryanair στις 12-5 και επιστρέφω στις 18...πάω να κάνω online checkin, αλλά ουσιαστικά δεν με αφήνει....πατάω online check in για να πάω και μετά αυτομάτως με πηγαίνει στο online check in για να γυρίσω, αλλά μου λέει ότι για την επιστροφή θα μπορέσω να κάνω check in στις 11 του μήνα...ωραία, γιατί δεν μου στέλνει τουλάχιστον το εισιτήριο για 12 του μήνα? μήπως πρέπει να πατήσω κάτι άλλο και δεν το ξέρω? ή θέλουν να μου στείλουν και τα 2 εισιτήρια μονομιάς στις 11 του μήνα?? έχω φρικάρει
 

Ulysses

Member
Μηνύματα
114
Likes
174
Επόμενο Ταξίδι
Ζυρίχη
Ταξίδι-Όνειρο
Περού - Μεξικό
Παιδιά HELP! Ταξιδεύω με την ryanair στις 12-5 και επιστρέφω στις 18...πάω να κάνω online checkin, αλλά ουσιαστικά δεν με αφήνει....πατάω online check in για να πάω και μετά αυτομάτως με πηγαίνει στο online check in για να γυρίσω, αλλά μου λέει ότι για την επιστροφή θα μπορέσω να κάνω check in στις 11 του μήνα...ωραία, γιατί δεν μου στέλνει τουλάχιστον το εισιτήριο για 12 του μήνα? μήπως πρέπει να πατήσω κάτι άλλο και δεν το ξέρω? ή θέλουν να μου στείλουν και τα 2 εισιτήρια μονομιάς στις 11 του μήνα?? έχω φρικάρει
Γιατ'ι φρικάρετε ετσι εύκολα;
Πετάς στις 12, μόλις ξημέρωσε 5. Τι ώρα είναι η πτήση; Μάλλον δεν θα ανοιξε ακόμα. Έχεις καιρό να προλάβεις να το κανεις.
 

Vegerazaros

Member
Μηνύματα
1.464
Likes
2.061
Ταξίδι-Όνειρο
Ελβετία ξανά
Παιδιά HELP! Ταξιδεύω με την ryanair στις 12-5 και επιστρέφω στις 18...πάω να κάνω online checkin, αλλά ουσιαστικά δεν με αφήνει....πατάω online check in για να πάω και μετά αυτομάτως με πηγαίνει στο online check in για να γυρίσω, αλλά μου λέει ότι για την επιστροφή θα μπορέσω να κάνω check in στις 11 του μήνα...ωραία, γιατί δεν μου στέλνει τουλάχιστον το εισιτήριο για 12 του μήνα? μήπως πρέπει να πατήσω κάτι άλλο και δεν το ξέρω? ή θέλουν να μου στείλουν και τα 2 εισιτήρια μονομιάς στις 11 του μήνα?? έχω φρικάρει
ξανα προσπάθησε ήρεμα !εχεις χρονο ! αν σε εχει αφησει να βαλεις τα ονοματα και ταυτοτητες τοτε εχει γινει το check in για να πας χωρις να το καταλαβεις απο το αγχος :)
 

Marilita

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
καλημέρα παιδιά είμαι νέα στο φόρουμ.έκανα κράτηση με ryanair και όταν πήγα να κάνω check in είδα πως έκανα λάθος τον αριθμό ταυτότητας μου.τι πρέπει να κάνώ; θα έχω κάποιο πρόβλημα στο αεροδρόμιο.; ευχαριστώ εκ των προτέρων
 

kabamarou

Member
Μηνύματα
1.437
Likes
2.207
Καλώς όρισες.
Δεν μπορώ να σου πω αν θα έχεις σίγουρα πρόβλημα αλλά εγώ στην θέση σου θα έπαιρνα ένα τηλέφωνο στην Ryanair να διορθώσω το λάθος καλού κακού.
 

Marilita

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Kabamarou ευχαριστώ πολυ..απλά επειδή τα στοιχεία ταυτότητας δεν φαίνονται στην κάρτα επιβίβασης γι'αυτό και αναρωτιέμαι..
 

kabamarou

Member
Μηνύματα
1.437
Likes
2.207
Ναι το ξέρω ότι δεν φαίνονται στο χαρτί που τυπώνεις αλλά πριν μπεις στο αεροπλάνο δεν δείχνεις μόνο το χαρτί αλλά και την ταυτότητα σου.
Τώρα που ξαναδιαβάζω το μήνυμα σου όμως είδα ότι γράφεις πως όταν πήγες να κάνεις τσέκιν είδες πως έκανες λάθος στον αριθμό ταυτότητας.Τον αριθμό ταυτότητας όμως δεν τον δίνεις στην κράτηση αλλά μόνο στο τσέκιν. Εννοείς μήπως ότι έκανες λάθος πάνω στο τσέκιν και το διαπίστωσες αργότερα;
 

Marilita

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
με συγχωρείτε έκανα λάθος.ναι τη στιγμή που έκανα το τσεκ ιν έβαλα λάθος αριθμό ταυτότητας.και το διαπίστωσα μετά και γι αύτο ανησυχώ.
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
με συγχωρείτε έκανα λάθος.ναι τη στιγμή που έκανα το τσεκ ιν έβαλα λάθος αριθμό ταυτότητας.και το διαπίστωσα μετά και γι αύτο ανησυχώ.
Πόσες μέρες έχουν περάσει από το λάθος; Μην το αφήνεις περισσότερο, πάρε τηλέφωνο τώρα και θα στο αλλάξουν πιθανότατα δωρεάν.
 

Koralenia

Member
Μηνύματα
60
Likes
9
Καλημέρα σε όλους!! Επειδή πετάω πρώτη φορά με Ryanair έχω μια απορία..Πετάω στις 12/5 και γυρνάω στις 15/5.. Ήθελα να ρωτήσω αν κάνω check in στις 7/5 θα μου εκτυπώσει και το εισιτήριο του γυρισμού ή θα πρέπει να το κάνω πιο μετά(π.χ. 10/5) ώστε να μου εκτυπώσει και τα δύο μαζί και να είναι και η ημερομηνία του γυρισμού μέσα στις 7 μέρες που λέει η εταιρία;; Ελπίζω να μην σας μπέρδεψα..Ευχαριστώ εκ των προτέρων..
 

kabamarou

Member
Μηνύματα
1.437
Likes
2.207
Γεια σου.
Γιατί δεν το κάνεις στις 8 η 9 του μηνός να είσαι σίγουρη και να τα κάνεις και τα 2 μαζί;
15-7=8 πάντως :) οπότε από τις 8 και μετά κάνεις τσέκιν για τις 15.

Όταν λέει η εταιρία 7 ημέρες πιο μπροστά εννοεί για την πτήση και όχι για το ταξίδι(πάνε έλα) συνολικά.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.195
Μηνύματα
883.530
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom