Def για σένα!

babaduma

Member
Μηνύματα
5.055
Likes
7.813
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Το μόνο που μας λείπει είναι ένας καταθλιπτικός πύργος με ένα τρομερό μυστικό και το έχουμε έτοιμο το θριλεράκι.
Όσο γι αυτούς που θα το λύσουν? Πουαρώ, Σέρλοκ, Μις Μαρπλ, η αφρόκρεμα των ντετέκτιβ!
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.055
Likes
7.813
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Α, και ξύλινο σκαρί υπάρχει διαθέσιμο. Παλιά ξύλινη τρεχαντήρα, τέλη δεκαετίας του 40 κατασκευή, 20-μετρο, με καμπίνες κλπ., αβύθιστη (έτυχα μεσοπέλαγα με μπωφόρια) και σε καλή τιμή. Το ξεκινάμε από δω και σαν το 'Κον-Τικι' γυαλό-γυαλό, κάποτε θα φτάσουμε εκεί. Τι λες κάπταιν?
 

Lyda

Member
Μηνύματα
723
Likes
241
Επόμενο Ταξίδι
ΚΑΛΜΥΚΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ
παρντόν;;; έχω κληθεί για υπηρεσία ή κάνω λάθος;;;
Ποιος αλλους θα ηταν ο καπετανιος μας; Κατι αλλους του γλυκου νερου ουτε θελω να τους ακουω. Τοσες κρουαζιερες εχουμε κανει μαζι και δεν σε αλλαζουμε!!!:clap::clap::clap::clap:
 

maltakias

Member
Μηνύματα
2.538
Likes
3.226
Επόμενο Ταξίδι
Όπου λάχει
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Τι έγινε ρε παιδιά;

Από χτές το μεσημέρι που σας άφησα,γυρίζω και ψάχνω να βρω και ισοτιμίες ? με το νόμισμά μας.Ναυτιλιακές εταιρείες,εισαγωγές-εξαγωγές.Εδώ λέμε να αφήσουμε το άγχος πίσω κι εγώ έχω αγχωθεί μόνο που τα διαβάζω...
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.406
Likes
17.237
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Σεισμική δόνηση μεγέθους 6,8 βαθμών -6,4 σύμφωνα με το Reuters και το Γαλλικού Πρακτορείου- σημειώθηκε σήμερα στον Ειρηνικό, στα νησιά Βανουάτου, ανακοίνωσε το Αμερικανικό Γεωφυσικό Ινστιτούτο.
Ο σεισμός ήταν υποθαλάσσιος και το επίκεντρό του εντοπίστηκε 230 χιλιόμετρα βόρεια, βορειοδυτικά του Σάντο και σε εστιακό βάθος 41 χιλιομέτρων.
Όπως ανακοίνωσε το Κέντρο Προειδοποίησης Τσουνάμι του Ειρηνικού, στην Χαβάη, δεν υπάρχει κίνδυνος για τσουνάμι αλλά οι σεισμοί αυτού το μεγέθους μπορούν να προκαλέσουν τοπικά τσουνάμι κατά μήκος της ακτογραμμής και μέσα σε έκταση μερικών εκατοντάδων χιλιομέτρων.


kathimerini.gr
Ρε παιδιά, αντισεισμική προστασία έχουμε εκεί; μήπως να ζητήσουμε να ρίξουν την τιμή; θα ψωνίσουμε τι θα γίνει;
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Τι έγινε ρε παιδιά;

Από χτές το μεσημέρι που σας άφησα,γυρίζω και ψάχνω να βρω και ισοτιμίες ? με το νόμισμά μας.Ναυτιλιακές εταιρείες,εισαγωγές-εξαγωγές.Εδώ λέμε να αφήσουμε το άγχος πίσω κι εγώ έχω αγχωθεί μόνο που τα διαβάζω...
Ειπαμε να γινουμε μεγαλο κεφαλαιο και να το παιξουμε και καραβοκυρηδες! :haha:
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.951
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
:pirate1:

Στο θέμα μαςςςςςςςςςςςςςςςςς!!!!!!!!!
Δεν βλέπω συμμετοχή μελών..μας σνομπάρουν σνομπάρουν το πιο ευγενές επάγγελμα που ειναι αυτό του farmer...
ακου να δείς....
μερικοι πήραμε τους πιο "βρώμικους"ρολους να ξελασπώσομε για να ξεκινάμε..
παρολα αυτα ανταπόκριση ελάχιστη!!
να ανασυγκροτηθουμε!!
παμε που είχαμε μείνει??:rolleyes:
 

Bahari

Member
Μηνύματα
1.848
Likes
1.482
Τι έγινε βρε παιδιά;;; Μια βδομάδα έλειψα και αποφασίσατε να την κάνετε χωρίς εμένα;;;:bleh: Άσε που πήρατε και όλες τις καλές δουλειές :haha: Τι έμεινε δλδ για μένα;;; Πλύσιμο, σίδερο, ξεσκόνισμα και σφουγγάρισμα;;;:shock::(:mad:
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.055
Likes
7.813
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Τι έγινε βρε παιδιά;;; Μια βδομάδα έλειψα και αποφασίσατε να την κάνετε χωρίς εμένα;;;:bleh: Άσε που πήρατε και όλες τις καλές δουλειές :haha: Τι έμεινε δλδ για μένα;;; Πλύσιμο, σίδερο, ξεσκόνισμα και σφουγγάρισμα;;;:shock::(:mad:
Εσύ θ' αναλάβεις τη φυτεία τσαγιού! :haha:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.276
Μηνύματα
886.025
Μέλη
38.947
Νεότερο μέλος
anthger

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom