EasyJet Easyjet - Παραδοτέα Βαλιτσα

dreamer

Member
Μηνύματα
76
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
λατρεμένο Παρίσι ξανά...
Ταξίδι-Όνειρο
Παταγονία..Γη του Πυρός
Θα έχεις σίγουρο πρόβλημα στην επιστροφή. Από το Βενιζέλος έχεις πιθανότητα να περάσεις χωρίς μέτρημα. Κατά την επιστροφή όμως.......και στο Λονδίνο και στη Ρώμη και στο Παρίσι ήταν τυπικότατοι......
 

Elenik

Member
Μηνύματα
295
Likes
97
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΗΣΙΑ ΚΟΥΚ - ΑΛΑΣΚΑ
Σας ευχαριστώ όλους. Πάω να δω αν ξεβιδώνουν τα ροδάκια αλλιώς θα δω τι θα κάνω.
 

selinaki**

New Member
Μηνύματα
3
Likes
2
χω μια απορια που δεν εχω καταλαβει...θα ταξιδεψω με easyjet αλλα δεν εχω περιλαβει την βαλιτσα κ θα εχω μαζι μου μια μικρη βαλιτσα(μικροτερη των διαστασεων που ζητα,κιολας!!!) αλλα επιβαλλεται να εχω μαζι μου το laptop το οποιο προφανως κ δεν θα χωραει στην βαλιτσα!! σε αυτη την περιπτωση να ειμαι σιγουρη οτι θα πληρωσω η οχι;;

υγ: πρωτηφορα ταξιδευω με την συγκεκριμενη εταιρια!
 

marquis

Member
Μηνύματα
1.284
Likes
898
χω μια απορια που δεν εχω καταλαβει...θα ταξιδεψω με easyjet αλλα δεν εχω περιλαβει την βαλιτσα κ θα εχω μαζι μου μια μικρη βαλιτσα(μικροτερη των διαστασεων που ζητα,κιολας!!!) αλλα επιβαλλεται να εχω μαζι μου το laptop το οποιο προφανως κ δεν θα χωραει στην βαλιτσα!! σε αυτη την περιπτωση να ειμαι σιγουρη οτι θα πληρωσω η οχι;;

υγ: πρωτηφορα ταξιδευω με την συγκεκριμενη εταιρια!
Στην easyjet επιτρέπεται αυστηρά μόνο 1 χειραποσκευή στη καμπίνα του αεροσκάφους, είτε αυτή πρόκειται για βαλιτσάκι, είτε για τσάντα λάπτοπ, είτε ακόμη και γι απλή τσάντα. Οπότε ή θα πάρεις μια βαλίτσα, που μπορεί να την πάρεις στην καμπίνα και να χωράει την τσάντα σου και το λάπτοπ, ή θα πληρώσεις για να μεταφερθεί κάτω.
 

selinaki**

New Member
Μηνύματα
3
Likes
2
καταλαβα απο κει λοιπον βγαζουν τα λεφτα κ ειναι τοσο φτηνο το εισητηριο..τελεια!! κ η τιμη για βαλιτσα ποσο ειναι;; σορυ αλλα ειμαι ασχετη με την συγκεκριμενη εταιρια..!!
 

canf

Member
Μηνύματα
735
Likes
218
Επόμενο Ταξίδι
Ολλανδία
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος Ισπανίας
δεν εχεις μια λιγο μεγαλυτερη βαλιτσα που να χωραει και το λαπτοπ;
για να γλυτωσεις την χρεωση.

οσο για τις χρεωσεις που ρωτας υπαρχουν ολα στο σαιτ της εταιρειας
 

North66

Member
Μηνύματα
4.314
Likes
5.076
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
καταλαβα απο κει λοιπον βγαζουν τα λεφτα κ ειναι τοσο φτηνο το εισητηριο..τελεια!! κ η τιμη για βαλιτσα ποσο ειναι;;
Σε κάθε σκέλος η μία βαλίτσα κοστίζει σύμφωνα με την Easyjet από £9-15, δηλ. από EUR 10-17.5.

Hold baggage allowance

Στην πράξη, φυσικά, θα δεις ότι χρεώνουν μέχρι και EUR19 ανά σκέλος ανά αποσκευή επιβάτη για αναχωρήσεις από ΑΙΑ.

Υπολόγισε από EUR34-38 για την αποσκευή σου για ένα ταξίδι μετ' επιστροφής.
 

giannakouti

Member
Μηνύματα
173
Likes
21
Επόμενο Ταξίδι
Σαρδηνία
Πρόκειται να ταξιδέψω για σκι με την easyjet. Θα ήθελα να μου πει όποιος γνωρίζει: χρησιμοποιώ κανονικά την θήκη για τα πέδιλα και τη θήκη για τις μπότες (δηλαδή 2 αποσκευές)? Εννοείται ότι έχω κάνει την επιλογή "αθλητικός εξοπλισμός" στο εισητήριο. Ευχαριστώ!
 

osfialgia

Member
Μηνύματα
757
Likes
268
δεν ξερω την απαντηση, αλλα με ενδιαφερει και μενα, δεν περνεις κανενα τηλεφωνο να ρωτησεις για σιγουρα. Δεν ξερω αν θα δεχτουνε τις μποτες σε ξεχωριστη θηκη η αν θα πρεπεις να τις δηλωσεις σαν χειραποσκευη
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.331
Μηνύματα
888.149
Μέλη
38.989
Νεότερο μέλος
giota.charalampak

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom