EasyJet Easyjet - Παραδοτέα Βαλιτσα

paefstra

Member
Μηνύματα
13.126
Likes
41.428
Ξέρετε ποιες είναι οι διαστάσεις της βαλίτσας που δίνουμε (όχι της χειραποσκευής);
Νομίζω ότι εστιάζουν στο βάρος, όχι στις διαστάσεις της παραδοτέας αποσκευής. Οι διαστάσεις έχουν σημασία για τη χειραποσκευή.
 

taleporos

Member
Μηνύματα
22
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Αβάνα
σε περίπτωση που η χειραποσκευή είναι κατά ένα εκατοστό μεγαλύτερη στην μια διάσταση και στις άλλες μικρότερη, δλδ αντι για 56 είναι 57εκ. το μήκος της, θα έχουμε πρόβλημα;
 

coco_

Member
Μηνύματα
1.335
Likes
1.815
Επόμενο Ταξίδι
on the beach!
Ταξίδι-Όνειρο
Guatemala
Όταν φεύγαμε από Ελλάδα δεν ήταν τόσο τυπικοί , στην επιστροφή από ρώμη τις έβαζαν σε ένα κιβώτιο αντιστοίχων διαστάσεων κ αν δεν χωρούσαν σε έβαζαν να τις παραδώσεις
 

Armenis

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Ρε παιδιά.. Καλησπέρα σας.. Καινούργιος εδώ.. Πρώτη φορά... Ταξιδεύω με easyjet για Manchester τον Οκτώβρη και πρώτη φορά με την συγκεκριμένη εταιρία, έχω κάποιες απορίες.. Εύχομαι να μπορείτε να μου τις λύσετε...

Πρώτον: Έχω κλείσει εισιτήριο και καθώς το έκλεινα, έβαλα οτι θα έχω μια αποσκευή μαζί μου...Την οποία πλήρωσα.. Γύρω στο 20αρικο νομιζω μου ζητήσαν έξτρα για τη μια αποσκεύη... Αλλά δε θυμάμαι και σίγουρα..! Τι εννοούμε μια αποσκεύη;;; ΜΙΑ ΑΠΟΣΚΕΥΗ ΘΑ ΔΩΣΩ στα γκισέ;;; Μπορώ να έχω άλλη μια μαζί μου στο αεροπλάνο μέσα;; Εννοώ χειραποσκευή... Όσο ειναι μια σχολική τσάντα ας πούμε...! Επιτρέπεται αυτο;;; Γιατί οι διαστάσεις που λέτε, δε ξέρω πόσο ειναι... (56 x 45 x 25)!

Δεύτερον: Όταν επιβεβαίωσα το κλεισιμο του εισιτηρίου, μου ήρθε στο μειλ ο κωδικός της κράτησης με τις πληροφορίες κράτησης και μου ζητούσε να μπω κάπου να επιβεβαιώσω στοιχεία ταυτότητας!!! Και αφου μπήκα, μου ζητάει να δώσω ονοματεπώνυμο κτλ κτλ... ΑΛλά μου ζητάει και Αριθμό Εγγράφου! Το οποίο δε μπορώ να καταλάβω τι ειναι... ο Αριθμός ταυτότητας;;; Και η ημερομονία λήξης που ζητάει;;; Ξέρει κανείς κάτι γι αυτό;;; Ευχαριστώ πολύ...
 

elenara88

Member
Μηνύματα
1.789
Likes
1.817
Επόμενο Ταξίδι
Πορτογαλία
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική, Περού, Ινδία
Kαλως ηρθες!

Πρώτον: Έχω κλείσει εισιτήριο και καθώς το έκλεινα, έβαλα οτι θα έχω μια αποσκευή μαζί μου...Την οποία πλήρωσα.. Γύρω στο 20αρικο νομιζω μου ζητήσαν έξτρα για τη μια αποσκεύη... Αλλά δε θυμάμαι και σίγουρα..! Τι εννοούμε μια αποσκεύη;;; ΜΙΑ ΑΠΟΣΚΕΥΗ ΘΑ ΔΩΣΩ στα γκισέ;;; Μπορώ να έχω άλλη μια μαζί μου στο αεροπλάνο μέσα;; Εννοώ χειραποσκευή... Όσο ειναι μια σχολική τσάντα ας πούμε...! Επιτρέπεται αυτο;;; Γιατί οι διαστάσεις που λέτε, δε ξέρω πόσο ειναι... (56 x 45 x 25)!
Ναι μπορεις να εχεις μια τσαντα σχολικη πολυ ανετα , προσεχε μην εχει υγρα και θα δωσεις και μια βαλιτσα μεχρι 20 κιλα στο γκισε...

Δεύτερον: Όταν επιβεβαίωσα το κλεισιμο του εισιτηρίου, μου ήρθε στο μειλ ο κωδικός της κράτησης με τις πληροφορίες κράτησης και μου ζητούσε να μπω κάπου να επιβεβαιώσω στοιχεία ταυτότητας!!! Και αφου μπήκα, μου ζητάει να δώσω ονοματεπώνυμο κτλ κτλ... ΑΛλά μου ζητάει και Αριθμό Εγγράφου! Το οποίο δε μπορώ να καταλάβω τι ειναι... ο Αριθμός ταυτότητας;;; Και η ημερομονία λήξης που ζητάει;;; Ξέρει κανείς κάτι γι αυτό;;; Ευχαριστώ πολύ...
Θα βαλεις αριθμο ταυτοτητας και στην ληξη βαλε μια ημερομηνια ξερω γω τυχαια 5/5/2016...
 

Armenis

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Kαλως ηρθες!



Ναι μπορεις να εχεις μια τσαντα σχολικη πολυ ανετα , προσεχε μην εχει υγρα και θα δωσεις και μια βαλιτσα μεχρι 20 κιλα στο γκισε...



Θα βαλεις αριθμο ταυτοτητας και στην ληξη βαλε μια ημερομηνια ξερω γω τυχαια 5/5/2016...

Είσαι Ελενάρα, όνομα και πράγμα βρε κορίτσι μου! Σ' ευχαριστώ... Ξέρεις μήπως αν μπορώ να βάλω κάτι υγρό, μέσα στην αποσκευή που θα παραδώσω;;;;
 

vickokka

Member
Μηνύματα
1.236
Likes
1.934
Ταξίδι-Όνειρο
παντου
Armenis said:
Είσαι Ελενάρα, όνομα και πράγμα βρε κορίτσι μου! Σ' ευχαριστώ... Ξέρεις μήπως αν μπορώ να βάλω κάτι υγρό, μέσα στην αποσκευή που θα παραδώσω;;;;
Στην αποσκευη που θα παραδόσεις βάλε ό,τι θες μέσα!!!

Sent from my iPad using Travel Stories
 

KastrinakisSt

Member
Μηνύματα
5
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Μιλάνο
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα
Παραδοθέντες αποσκευές easy jet

Καλησπέρα :) ήθελα να θέσω ένα θεματάκι που προέκυψε στο ταξίδι που προγραμματίζω και αφορά τις βαλίτσες που δεν έχω δηλώσει όταν έκανα αρχικά την κράτηση μου στην easy jet και πρόκειται για τρεις πτύσεις. Μπήκα λοιπόν σήμερα στο site της εταιρίας και πάτησα αλλαγή κράτησης για να προσθέσω μια βαλίτσα στην εκάστοτε πτήση, το θέμα που δεν μου διευκρινίζεται είναι ότι με 42euro μπορώ να προσθέσω μια αποσκευή η οποία είναι και για τις τρεις πτύσεις ή 42euro είναι για μια πτήση δηλαδή σύνολο 126euro????? ευχαριστώ εκ τν προτέρων!! :)
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.768
Likes
15.420
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
οι πτήσεις στην ιζυ είναι ξεχωριστές,οπότε ξεχωριστό είναι και το κόστος για τις αποσκευές σε κάθε μία.
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.164
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
42 ευρω εμενα μου φαινεται το κοστος για 2 πτησεις. Πχ για την πρωτη πτηση και την επιστροφη της. Ποιο ειναι το δρομολογιο;
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.279
Μηνύματα
886.159
Μέλη
38.947
Νεότερο μέλος
anthger

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom