EasyJet Easyjet - Παραδοτέα Βαλιτσα

KastrinakisSt

Member
Μηνύματα
5
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Μιλάνο
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα
Η πτήσεις είναι Μιλάνο προς Άμστερνταμ, Άμστερνταμ προς Βερολίνο και Βερολίνο προς Αθήνα! 3 πτήσεις.. Στην κράτηση μου πλέον γράφει: μια (1) καταγεγραμμένες αποσκευές ανά πτήση μεταξί όλων τον επιβατών για συνολικό βάρος 20 kg, 42? είναι λοιπόν και για τις τρεις πτήσεις η 42? για την καθεμια; Δεν είναι υπερβολικά ακριβά τα 42? για μια βαλίτσα σε μια πτήση άρα και παράλογο;;;
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.149
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Και για τις 3... φθηνα παντως, τυχερουλη!
 

anna4

Member
Μηνύματα
7
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ΜΑΛΤΑ
Ταξίδι-Όνειρο
Ο ΓΥΡΟΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ
καλά που διάβασα το θέμα γιατί και εμείς πετάμε για ρώμη την πέμπτη με την easyjet μόνο με χειραποσκεύες...και τώρα μετανίωνω που δεν έβαλα έστω μια αποσκευή μιάς και θα πετάξουμε 6 άτομα.μπορω να κάνω κάτι τώρα να προσθέσω δηλαδη αποσκευή έστω και αν εχω κάνει ήδη online check in???
 

anna4

Member
Μηνύματα
7
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ΜΑΛΤΑ
Ταξίδι-Όνειρο
Ο ΓΥΡΟΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ
δεν βαριεσαι!!!!!! οπως λένε
‎"When preparing to travel, lay out all your clothes and all your money.
Then take half the clothes and twice the money. "
~Susan Heller
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.036
δεν βαριεσαι!!!!!! οπως λένε
‎"When preparing to travel, lay out all your clothes and all your money.
Then take half the clothes and twice the money. "
~Susan Heller
Λογικα,την εξτρα βαλιτσα πρεπει να μπορεις να την πληρωσεις στο αεροδρομιο,λιγο πιο ακριβα απο αν την εκλεινες στο σαιτ.Παρε τηλ.την easy jet στο αεροδρομιο 210-3530300.
Να περασετε καλα:)
 

Shades

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Σε παρόμοια φάση και εγώ με άλλους με τη χειραποσκευή οπότε είπα να μην ανοίξω νέο θέμα. Ταξιδεύω Μιλάνο και ενώ οι άλλες διαστάσεις της βαλίτσας μου είναι μια χαρά, η μία (ύψος) αν την μετρήσεις αυστηρά έρχεται στα 59/60 cm αν βάλεις και τα ροδάκια και το χερούλι. Χωρίς, είναι περίπου στα 54. Περνάω;

1. Αν μου ζητηθεί να τη βάλω στο κλουβί θα σκαλώσει με αυτές τις διαστάσεις; Δεν είναι σάκος να συμπιεστεί. Είχα δει και ένα σχεδιάγραμμα της easyjet στο οποίο τα ροδάκια και το χερούλι έβγαιναν από τα πλάγια. Αν την βάλω μέσα, όχι από πάνω μονοκόμματα αλλά έτσι ώστε να βγουν απ' έξω πρώτα τα ροδάκια και μετά να μπει η υπόλοιπη είναι κάτι που αποδέχονται ή θα έχω πρόβλημα;

2. Σε αυτή τη περίπτωση τι συμβαίνει; Μου τη χρεώνουν σαν κανονική βαλίτσα και πρέπει να πληρώσω επιτόπου τα 40 ευρώ (κάτι λέει ότι δέχονται μόνο κάρτες το site...) ή ακόμη παραπάνω; Δεν θα ήθελα να έχω πρόβλημα με τη πτήση εννοείται...

3. Αν παίζει να έχω πρόβλημα γενικά ξέρουμε καμιά πηγή που να διαθέτει ΦΘΗΝΕΣ βαλίτσες (σε φάση γύρω στα 20smth ευρώ) που να ανταποκρίνονται στις διαστάσεις για χειραποσκευές της easyjet αλλά και λίγο πιο αυστηρών τύπου ryanair ώστε να την αγοράσω μια φορά και να μην έχω παρόμοιο άγχος ποτέ ξανά;

Ευχαριστώ.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.107
Likes
41.361
Αν παίζει να έχω πρόβλημα γενικά ξέρουμε καμιά πηγή που να διαθέτει ΦΘΗΝΕΣ βαλίτσες (σε φάση γύρω στα 20smth ευρώ) που να ανταποκρίνονται στις διαστάσεις για χειραποσκευές της easyjet αλλά και λίγο πιο αυστηρών τύπου ryanair ώστε να την αγοράσω μια φορά και να μην έχω παρόμοιο άγχος ποτέ ξανά;

Ευχαριστώ.
Ελπίζω να μην θεωρείται διαφήμιση, αλλά ο Φωκάς έχει τέτοιες βαλίτσες με 20-25 ευρώ (έχω χαρίσει 2 σε φίλες μου). Και μου φάνηκαν πολύ καλές για τα λεφτά τους.
 

Shades

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Ελπίζω να μην θεωρείται διαφήμιση, αλλά ο Φωκάς έχει τέτοιες βαλίτσες με 20-25 ευρώ (έχω χαρίσει 2 σε φίλες μου). Και μου φάνηκαν πολύ καλές για τα λεφτά τους.
Και σε μένα τίποτα εεεε;;; Καλάααα.... :LOL:
Αν μπορεί να μας εξυπηρετήσει του αξίζει η διαφήμιση, γι' αυτό ρώτησα κιόλας. Θα τον έχω στα υπ' όψιν. Σ' ευχαριστώ πολύ.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.261
Μηνύματα
885.431
Μέλη
38.938
Νεότερο μέλος
Geo Yfa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom