EasyJet Easyjet - Παραδοτέα Βαλιτσα

xara-chris

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
Σας παρακαλω βοηθηστε οσο πιο γρηγορα

Γεια σας παιδια λοιπον Θελω να κλεισω εισητητρια για 2 ατομα (εγω και το αγορι μου) για Λονδινο με easy jet και εχω καταμπερδευτει με τις βαλιτσες τι μπορειτε να με συμβουλεψετε για πιο οικονομικα γιατι δεν βγαζω ακρη λλει οτι επιπτεπονται χειραποσκευες μεχρι 20 κιλα δηλαδη αυτη που εχεις στο αεροπλανο????
 

georgiaP

Member
Μηνύματα
55
Likes
35
Ταξίδι-Όνειρο
Σαφάρι στην Τανζανία!
Γεια σας παιδια λοιπον Θελω να κλεισω εισητητρια για 2 ατομα (εγω και το αγορι μου) για Λονδινο με easy jet και εχω καταμπερδευτει με τις βαλιτσες τι μπορειτε να με συμβουλεψετε για πιο οικονομικα γιατι δεν βγαζω ακρη λλει οτι επιπτεπονται χειραποσκευες μεχρι 20 κιλα δηλαδη αυτη που εχεις στο αεροπλανο????
Μέχρι 20 κιλά είναι η παραδοτέα αποσκευή την οποία και χρεώνεσαι επιπλέον. Στην χειραποσκευή που θα έχεις μαζί σου στην καμπίνα δεν υπάρχει όριο βάρους υπάρχει όμως όριο διαστάσεων (56 x 45 x 25 εκατοστά). Ο κάθε επιβάτης δικαιούται μία χειραποσκευή και είναι δωρεάν.
 

annian

Member
Μηνύματα
11
Likes
3
ΜΠΕΡΔΕΥΤΗΚΑ sos...

Θέλω να κλείσω σήμερα με easy ΡΩΜΗ και ενώ τα διάβασα όλα τα παραπάνω posts κάπου μπερδεύτηκα...
Είμαστε ΔΥΟ ΑΤΟΜΑ και θέλουμε να πάρουμε ΜΙΑ ΒΑΛΙΤΣΑ πόσα θα πλερώσουμε ?? (κι απο μια χειραποσκευή που είναι δωρεάν το κατάλαβα -πιστεύω-).
Να δηλώσω μια αποσκευή 20kg δηλ. συν 30 ευρώ ή είναι μέσα στην τιμή του εισιτηρίου ?
Ας βοηθήσει ενας χριστιανός , πρέπει να τα κλεισουμε σήμερα..!
 

McElk

Member
Μηνύματα
1.036
Likes
1.603
Ταξίδι-Όνειρο
Novaya Zemlya
Την αποσκευή (βαλίτσα) στην Easy θα την δηλώσεις ξεχωριστά. Δεν περιλαμβάνεται μέσα στην αρχική τιμή του εισιτηρίου και θα χρεωθείς το επί πλέον ποσόν.
 

sdoe21

Member
Μηνύματα
327
Likes
127
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Μέσα στην τιμή είναι μόνο μία χειραποσκευή για κάθε επιβάτη με συγκεκριμένες διαστάσεις (δες ιστοσελίδα τους).

Αν θες 1 αποσκευή, τότε αφού έχεις επιλέξει τα εισιτήρια, απλά επιλέγεις 1 αποσκευή και πληρώνεις επιπλέον το ποσό που σου λέει. (για 20 kg)
Αν θες μεγαλύτερο βάρος το αυξάνεις πάλι από εκεί.
 

Elenik

Member
Μηνύματα
295
Likes
97
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΗΣΙΑ ΚΟΥΚ - ΑΛΑΣΚΑ
Το ρώτησα και σε άλλο τόπικ αλλά μάλλον αυτό είναι το κατάλληλο. Η χειραποσκευή μου ξεπερνάει κατά δύο εκατοστά τις διαστάσεις που αναφέρει η εταιρεία.Λέτε να έχω πρόβλημα;;;
 

mariath

Member
Μηνύματα
2.223
Likes
5.764
Ταξίδι-Όνειρο
Όλη η Νότια Αμερική
Το ξαναγράφω εδώ από το άλλο τόπικ:
Αν την μετρήσουν και δεν μπαίνει στο κουτί ή περισσεύει από πάνω θα έχεις πρόβλημα. Αν νομίζεις ότι πατιέται, είναι μαλακή και θα χωράει άνετα στο κουτί τότε δεν υπάρχει πρόβλημα.
 

Elenik

Member
Μηνύματα
295
Likes
97
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΗΣΙΑ ΚΟΥΚ - ΑΛΑΣΚΑ
η μεγαλύτερη διάσταση είναι το μήκος, οπότε δεν τίθεται θέμα πατήματος, από ύψος και πλάτος είμαστε εντάξει.
 

Elenik

Member
Μηνύματα
295
Likes
97
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΗΣΙΑ ΚΟΥΚ - ΑΛΑΣΚΑ
Τελικά μήπως ξερει κανείς για τα 2 εκατοστά μεγαλύτερου μήκους που έχει η χειραποσκευή μου;;; Θα έχω πρόβλημα με την easyjet;;; Κατά τα άλλα είναι μια χαρά οι διαστάσεις. Απλά αντί για 56 Χ 45 Χ 25 είναι 58 Χ 45 Χ 25. Πόσο αυστηροί είναι;; Είναι η πρώτη φορά που πετάω με αυτήν την εταιρεία και δεν έχω καθόλου άποψη.
 

PAPI_9

Member
Μηνύματα
138
Likes
135
Επόμενο Ταξίδι
Είμαστε στην έρευνα....
Ταξίδι-Όνειρο
Ο ΚΟΣΜΟΣ ΟΛΑΚΕΡΟΣ!!!
Τελικά μήπως ξερει κανείς για τα 2 εκατοστά μεγαλύτερου μήκους που έχει η χειραποσκευή μου;;; Θα έχω πρόβλημα με την easyjet;;; Κατά τα άλλα είναι μια χαρά οι διαστάσεις. Απλά αντί για 56 Χ 45 Χ 25 είναι 58 Χ 45 Χ 25. Πόσο αυστηροί είναι;; Είναι η πρώτη φορά που πετάω με αυτήν την εταιρεία και δεν έχω καθόλου άποψη.

Εξαρτάται που θα πέσεις. Φεύγοντας από Αθήνα πριν μερικούς μήνες δεν είχα πρόβλημα κανένα με την χειραποσκευή με την easyjet, στην επιστροφή όμως από Μιλάνο για Αθήνα η χειραποσκευή μου πού ήταν εντός προδιαγραφών αλλά έμπαινε με το ζόρι στο ειδικό πλαίσιο που έχουν για να τις μετρούν...(τα ροδάκια δηλαδή ήταν το θέμα), μ'έκανε να πλακωθώ με την υπάλληλο. Γενικά είναι αυστηροί με το θέμα του μεγεθούς χειραποσκευής (θεωρητικά η συγκεκριμένη εταιρία επιτρέπει μεγαλύτερο μέγεθος από τις υπόλοιπες). Θα σου έλεγα να μην το ρισκάρεις...
 

panosast

Member
Μηνύματα
320
Likes
34
αν είναι σκληρή η βαλίτσα σου και δεν συμπιέζεται ίσως έχεις πρόβλημα αν σου ζητήσουν να την βάλεις στο ειδικό κουτί και δεν χωράει εγω είχα σάκο ελαφρώς μεγαλύτερο με ρούχα και επείδη φαινόταν μεγαλούτσικος μου ζήταγαν να το βάλω στο κουτί αλλα συμπιεζόταν και έμπαινε όποτε όλα οκ!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.253
Μηνύματα
885.029
Μέλη
38.933
Νεότερο μέλος
athgouletas

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom