Eurovision 2009

Dafni

Member
Μηνύματα
984
Likes
598
Πολύ καλό και αυτό.Αραγε η Κύπρος θα έχει καμμία τύχη μέσα στο κλίμα που επικρατεί φέτος ;Εμένα θα μου άρεσε να ακουστεί και αυτή η μουσική στον τελικό αλλά το φοβάμαι.....
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.720
Likes
50.736
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Το τραγουδάκι της Γεωργίας δεν το βλέπω να επιτρέπεται, ο κανονισμός απαγορεύει ρητά τα πολιτικά μηνύματα και ειδικά επειδή γίνεται και στη χώρα που "θίγεται" από το τραγούδι τους βλέπω να τρώνε σουτ και να κάθονται σπίτι τους. Έτσι και κατέβει πάντως αυτό το τραγούδι, προβλέπεται τρελή γιούχα, αν όχι και ζαρζαβατικά.
 

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.052
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κοσμου
θα εχει πολυ τζερτζελε το τραγουδι της Γεωργιας φετος, το περυσινο ηταν απαιχτο,(τη ψηφισα ) το τραγουδησε αψογα μια τυφλη τραγουδιστρια και ο τιτλος ηταν pease will come λες και ειχε προβλεψει την εισβολη των Ρωσσων στη Γεωργια τον αυγουστο.
ειμαι φανατικη της Γιουροβιζιον, και περυσι ηταν οτι καλλυτερο ειχαμε δει ποτε,απο τη ροκ- οπερα του αζερμπαιτζαν, την αρμενια με το kele- kele το signiora di mare της πορτογαλιας, η μπαλαντα της Σερβιας ,τη περισινη μπαλαντα ενοω και οχι η προπερσινη που νικησε, καλο ηταν αλλα η Μαριζα που το τραγουδησε η εμφανιση της μου εβγαζε κατι μεταξυ χαρι ποτερ και πασχαλη τερζη
ο Ρωσσος dima bilan περυσινος νικητης -οχι οτι του αξιζε η πρωτια - αλλα αυτο το υφακι που ειχε τυπου......δωστε μου το βραβειο γιατι βιαζομε να φυγω.....:mad::mad:
βεβαια δεν ελειπαν και τα σουργελα (βλεπε ισαπανια baila tsikikita)
φετο λογω πιεσης χρονου δεν τα ειδα ολα αλλα μου αρεσε της Τουρκιας ηταν πιασαρικο και ρυθμικο.....
η κυπρος με απογοητευσε και περιμενα τουλαχιστον ενα 16χρονο κοριτσι να το ντυσουν αναλογα με την ηλικια του και οχι με την ασημενια τουαλετα σαν αλουμινοχαρτο.:(...κριμα γιατι ηταν γλυκουλικο με αξιολογη φωνη......δεν ξερω ποσοι συφωνουνε μαζι μου την αποψη μου γραφω.....
 

Dafni

Member
Μηνύματα
984
Likes
598
Το τούρκικο τραγούδι είναι σίγουρα στα φαβορί και ασχέτως της κατάταξής του στον τελικό θα είναι σίγουρα ένα από τα hit των επόμενων μηνών.Όσο για την Κύπρο, έχεις δίκιο ,δεν μπορεί να υποστηρίξει ενδυματολογικά ούτε να προβάλλει ένα ιδιαίτερο τραγούδι ......Κρίμα γιατί θα μπορούσε να αποτελεσει μια διαφορετική πρόταση ......
 

latina

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
298
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
κούβα και ινδία
παιδια, το τραγουδι της νορβηγιας το εχετε ακουσει???εμενα παραδοξως μου αρεσει παρα πολυ ο ηχος του αλλα και η παρουσιαση του!ο τραγουδιστης ειναι ο ανερχομενος pop star της νορβηγιας, ειναι γλυκας και εχει και καlη φωνη!!φυσικα υπαρχει μεγαλη πιθανοτητα να πατωσει στην eurovision..αλλα ειναι κατι το διαφορετικο!!!νορβηγια λοιπον, και alexander rybak!!!


 

Dafni

Member
Μηνύματα
984
Likes
598
Δεν το είχα ακούσει.Μου άρεσε η εθνικ - φολκλορ μουσική του.Θα δούμε....απ τη μια η συμμαχία των σκανδιναβών απ την άλλη η φατσούλα του ,μπορεί να πάει καλά.
 

thanosth

Member
Μηνύματα
3.378
Likes
6.910
Επόμενο Ταξίδι
Θάσος με ιστιοπλοϊκό!
Ταξίδι-Όνειρο
Happy Slam, AO
ωραιος ηχος, ωραία φωνή αλλά κ ωραία χορευτικά!:clap:
 

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.052
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κοσμου
και εμενα μου αρεσε το τραγουδι της νορβηγιας λιγο με χαλασε ο συνδιασμος βιολι- και χιπ -χοπ το χορευτικο μου αρεσε αλλα τα παντα παιζονται πανω στη σκηνη την ημερα του τελικου
ποιος περιμενε οτι το τραγουδι της λευκορωσιας asta la vista baby θα πατωνε με την αψογη σκηνοθεσια του φωκα ευαγγελινου τη στιγμη που τα ξενα sait στοιχηματων το εδιναν πρωτο.....θα μου πειτε και το betoto που ειναι το πιο πετυχημενο site εδινε πρωτη τη Βισση μεχρι την τελευταια στιγμη......
περιμενε κανεις οτι τα τερατα της νορβηγιας θα επερναν τη πρωτια? ειχαν τελεια σκηνοθεσια και φωτισμο, ασχετως που χρειαζοταν ενας αγιασμος πανω στη πιστα - με τετοιες φατσες που ειδαμε -:(:mad: μεχρι να βγει το επομενο τραγουδι
 

Sokratis

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
1.056
Επόμενο Ταξίδι
Puerto Rafti
Εμενα το πανηγυρακι αυτο με αφηνει παγερα αδιαφορο. τραγουδια επιπεδου παιδικου σταθμου που αν τα ακουσω με κλειστα ματια ή απο το ραδιοφωνο τα αλλαζω σε λιγα δευτερολεπτα. Εχετε δει πολλα απο αυτα τα χαζοτραγουδα να γινονται επιτυχιες και να βαστανε στο χρονο πλην ελαχιστων εξαιρεσεων?
 

axinos

Member
Μηνύματα
712
Likes
220
Επόμενο Ταξίδι
Βελιγραδι ισως...
Ταξίδι-Όνειρο
Νεα Υορκη
Λατινα ευχαριστουμε για το τραγουδι της Νορβηγιας. Εμενα μου αρεσε, αλλα μου κανει πιο πολυ σε Βαλκανια, παρα Σκανδιναβια. Νομιζω οτι θα παει καλα. Για να δουμε...
 

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.052
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κοσμου
Εμενα το πανηγυρακι αυτο με αφηνει παγερα αδιαφορο. τραγουδια επιπεδου παιδικου σταθμου που αν τα ακουσω με κλειστα ματια ή απο το ραδιοφωνο τα αλλαζω σε λιγα δευτερολεπτα. Εχετε δει πολλα απο αυτα τα χαζοτραγουδα να γινονται επιτυχιες και να βαστανε στο χρονο πλην ελαχιστων εξαιρεσεων?

sokrati οντως ειναι ενα πανηγηρακι η γιουροβιζιον αλλα εγω το διασκεδαζω.
τραγουδια διαχρονικα υπαρχουν οπως το vollare το 1952 βγηκε στη δευτερη θεση (δεν ειχα γεννηθει τοτε ) αλλα οταν το ακουσα τη δεκαετια του 90 μου αρεσε πολυ, και παιζεται ακομα
οπως και το wonderlou των ΑΒΒΑ που ψηφιστηκε το πιο διαχρονικο τραγουδι
ωραιο ηταν και το περισινο εθνικ της βουλγαριας που πηγε πολυ καλα, οπως και η προπερσυνι εθνικ μπαλαντα της σερβιας με τη υπεροχη μπασα φωνη του Γκοραν που εφαγε λαχανο το Ρουβα στη κωνσταντινουπολη και το εστειλε στη τριτη θεση:D:D
με εθνικ τραγουδι (everway that i can ) η τουρκια πηρε τη πρωτια,που προσωπικα μου αρεσε παρα πολυ τελεια και η μπαλαντα(hold me now) του 3 φορες νικητη Tzoni Logan,
δυστιχως και τα σουργελα δεν λειπουν, αλλα την ευθυνη την εχει η καθε χωρα που τα ψηφιζει για να πανε
θελω να πιστευω οτι θα παει καλα η κυπρος αλλα.......αφου δεν τα καταφερε η φωναρα Ευριδικη με το γαλλικο τραγουδι κομψι - κομψα, και προπερσι η επισης φωναρα Ανετ Αρτανι με το Why the angeles cry.......παιδια λιγο χλωμο το βρισκω......
 

Sokratis

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
1.056
Επόμενο Ταξίδι
Puerto Rafti
για αυτο μιλησα και εγω για ελαχιστες εξαιρεσεις. 5-6 επιτυχιες σε 60 χρονια δεν σημαινει οτι ειναι και κανενας θεσμος της προκοπης.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.263
Μηνύματα
885.447
Μέλη
38.939
Νεότερο μέλος
Panais

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom