FC Barcelona - Mes que un club / Camp Nou

GTS

Member
Μηνύματα
6.800
Likes
18.736
Τελικά μόνο η Πανάθα τους έκλεισε το σπίτι, μόνο αυτή μπόρεσε....

Α, και καλή επιτυχία στους φίλους Ολυμπιακούς στα πλέι-ωχ....μέχρι στιγμής καλά το πάνε.
 

dik-7

Member
Μηνύματα
1.527
Likes
2.044
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ταξίδι-Όνειρο
Νησια μπορα μπορα
Συγχαρητήρια στην Ιντερ για την πρόκριση της στον τελικό.
Συγχαρητήρια στον Μουρίνιο που μας δίδαξε πως παίζετια το σύγχρονο ποδόσφαιρο.
Όλοι πίσω από το πρώτο λεπτό, πέφτουμε κάτω για να κερδίσουμε χρόνο, βάζουμε τον τεματοφύλακα από το πρώτο ημίχρονο να κάνει καθυστερήσεις.
Κάνουμε ένα σουτ σε όλο το ενενηντάλεπτο, και αλλάζουμε την μπάλα γύρω στις 70 φορές ενώ ο αντίπαλος μου γύρω στις 550, η δε κατοχή μπάλας στο πρώτο 20 λεπτο (11 εναντίον 11) ήταν 80%-20%, αλλά μετά με τους 10 κάνω υπερπροσπάθεια και κλείνω το παιχνίδι με 24%.
Νίκησε το ποδόσφαιρο λοιπόν και περιμένω έναν μεγαλειώση τελικό ανάμεσα στους μετρ της τακτικής.

Και για να το ξεκαθάρισω αν ήμουν οπαδός της Ιντερ θα πανήγυριζα σαν τρελός, όπως έκανα το 2004 για την Ελλάδα, αλλά τώρα Ελληνες ή Άγγλοι ποδοσφιρόφιλοι να πανηγύρίζουν αυτή την πρόκριση δεν το καταλαβαίνω.

Παιδιά συγνώμη αλλά επειδή εγώ θέλω να βλέπω μπάλα και όχι σκάκι δε θα πάρω.
Η Εθνική Ελλάδας στο Γουέμπλει επί Αρχοντίδη που πήραμε το ιστορικο 0-0 είχε πάιξει πιο ανοιχτά.

Είναι δεδομένο ότι η Ιντερ το ήθελε πιο πολύ από την Μπάρτσα που το πήρε περσι, αλλά μην ξεχνάμε κιόλας ότι το ένα γκολ στην Ιταλία ήταν οφσαιντ, όπως και το χέρι που σφύριξε χθες πριν το δεύτερο γκολ της Μπάρτσας ήταν καθαρά ακούσιο.

Off topic: Όσο για σένα gts που γράφεις ό, τι να ναι, δείχνεις και εσύ και κάποιοι ομοιδεάτες σου, πόσο σας έχουν πονέσει τα 12 πρωταθλήματα και 6 κύπελα του Ολυμπιακού.
Αντε στη φιέστα την Κυριακή γιατί το 2016 θα δείτε πρωτάθλημα πάλι. Ένα διάλειμμα κάνουμε όπως το 2004. Για να μην πω πόσες δεκαετίες θέλετε για να φθάσετε τις κούπες μας.
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.800
Likes
18.736
Αντε στη φιέστα την Κυριακή γιατί το 2016 θα δείτε πρωτάθλημα πάλι. Ένα διάλειμμα κάνουμε όπως το 2004. Για να μην πω πόσες δεκαετίες θέλετε για να φθάσετε τις κούπες μας.
Πονάει ε? Δεν είναι τίποτες, θα περάσει...υπομονή, θα περάσει :haha:
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.405
Likes
17.236
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Για βαζελογαβρικά παρακαλώ ανοίξτε άλλο τόπικ αν θέλετε, εδώ αφορά τη Barca το τόπικ. Ευχαριστώ :)
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.401
Likes
14.357
Η Μπάρτσα ηταν πάρα πολύ κακή.Αλλά και το παιχνιδι της Ιντερ στο χθεσινό μάτς απαράδεκτο,όλα γιά τον σκόπο.Δεν νομιζω να πιστεύετε οτι επαιξε ποδόσφαιρο με τέταια στατιστικά.

Τώρα όποιος δεν ευχαριστήθηκε ποδόσφαιρο τα τελαυταία χρόνια βλέποντας την Μπάρτσα,μάλλον κάτι άλλο βλέπει η ειναι υπερβολικά αντι-Καταλανός.Και αυτό ένα κόμπλεξ ειναι τελικά....
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.405
Likes
17.236
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Συμφωνώ με όλες τις τοποθετήσεις σου. Εγώ γενικά συμπαθώ τη Μπάρτσα, όμως συνολικά στα 2 ματς δε με έπεισε ότι ήθελε περισσότερο την πρόκριση από τον Μουρίνιο.

Πέραν τούτου πάντως, ξαναλέω ότι μου προκάλεσε κακή εντύπωση και σίγουρα έκανε ζημιά στο image του συλλόγου όσα έγιναν μετά το σφύριγμα της λήξης.
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.401
Likes
14.357
Κάκιστη εντύπωση μου έκανε που οι καταλανοί ανοίξανε τα ποτιστήρια του γηπέδου μόλις ξεκίνησαν οι παίχτες της Ιντερ να πανηγυρίζουν, αλλά και η ενέργεια του Βαλντέζ να πάει να την πέσει στον Μουρίνιο ο οποίος πήγαινε προς την κερκίδα των Ιταλών να πανηγυρίσει.

Εχασε πόντους η μπάρτσα στα μάτια μου σήμερα, και όχι λόγω του αποτελέσματος.
Φυσικά και ειναι απαράδεκτο.Αλλά θυμάσθε τι είχε κάνει πριν μερικά χρόνια όταν ήταν στην Chelsea?Που είχε σκάψει το γήπεδο της στον εντός έδρα αγώνα(δήθεν άλλαζαν χορτάρι στην διάρκεια αγώνων τσάμπιονς λήγκ!!!).

΄Οφειλαν να δείξουν ανεωτερότητα.
 

dik-7

Member
Μηνύματα
1.527
Likes
2.044
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ταξίδι-Όνειρο
Νησια μπορα μπορα
Συμφωνώ με όλες τις τοποθετήσεις σου. Εγώ γενικά συμπαθώ τη Μπάρτσα, όμως συνολικά στα 2 ματς δε με έπεισε ότι ήθελε περισσότερο την πρόκριση από τον Μουρίνιο.

Πέραν τούτου πάντως, ξαναλέω ότι μου προκάλεσε κακή εντύπωση και σίγουρα έκανε ζημιά στο image του συλλόγου όσα έγιναν μετά το σφύριγμα της λήξης.
Ρε συ Δευκαλίωνα από όλο το παιχνίδι αυτό σου έμεινε΄ή ότι η Ιντερ έπαιξε πιο αμυντικά και από την Ανω Κάτω Ραχούλα;
Μην τρελαθούμε, όλοι οι υγιώς σκεπτόμενοι ποδοσφαιρόφιλοι αηδίασαν από το παιχνίδι σκοπιμότητας της Ιντερ. Δε νομίζω να υπάρχει κάποιος που να συμπάθησε χθες την Ιντερ.
Η Μπάρτσα ήταν 100 φορές καλύετρη από την αντίπαλο της, αλλά ήταν κακή για τα δικά της στάνταρ και αυτό καταδεικνύει πόσο καλή μπάλα παίζει.
Και επαναλαμβάνω ότι η Μπάρτσα θα μπορούσε να διαμαρτύρεται για δύο διαιτητικά λάθη, αλλά είναι μεγαλή ομάδα και δεν το έκανε.


Και για να το κλείνουμε, γουστάρω να δω 50 φορές την Μπάρτσα και να παίζει σε όλα τα παιχνίδια την μπάλα της και ας χάσει τις 5, παρά το κατενάτσιο της Ιντερ και ας κερδίσει πέντε διηπειρωτικά.
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.405
Likes
17.236
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Μη συγχίζεσαι, πολύ πάθος βλέπω για τη Μπάρτσα και εγώ δεν είπα ότι από όλο το ματς αυτό μου έμεινε. :)

Είπα ότι εμένα που είμαι τρίτος και δεν έχω καμιά τρέλα με καμία από τις δύο ομάδες, ΔΕ με έπεισε η Μπάρτσα ότι άξιζε να προκριθεί. Και μην παίρνουμε το χτεσινό ματς μόνο, και στο πρώτο ματς ήταν ΤΡΑΓΙΚΗ, και άρπαξε τρία γκολ που της κόστισαν την πρόκριση!

Το ότι κι'εγώ ευχαριστιέμαι να τη βλέπω είναι γεγονός, χτες όμως δεν είδα κάτι πέραν της συντριπτικής φλύαρης κατοχής μπάλας. Και τα ίδια και στο πρώτο ματς, στο οποίο δε μπορείς να πεις ότι έχασε γιατί η Ίντερ έπαιξε αμυντικά. :)
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.401
Likes
14.357
Συμφωνώ με όλες τις τοποθετήσεις σου. Εγώ γενικά συμπαθώ τη Μπάρτσα, όμως συνολικά στα 2 ματς δε με έπεισε ότι ήθελε περισσότερο την πρόκριση από τον Μουρίνιο.

Πέραν τούτου πάντως, ξαναλέω ότι μου προκάλεσε κακή εντύπωση και σίγουρα έκανε ζημιά στο image του συλλόγου όσα έγιναν μετά το σφύριγμα της λήξης.
Ο Μουρίνιο λέει και άλλα...


«Δεν μπορούσαμε να κοιμηθούμε γιατί πετούσαν πυροτεχνήματα έξω από το ξενοδοχείο μας. Καλέσαμε την αστυνομία στις 11 και αυτή ήρθε στις 3 και μισή. Ο Ετό, ο οποίος έρχεται συχνά στην πόλη, ενημερώθηκε από την αστυνομία πως πρέπει να πληρώσει φόρους που δεν έχει καταβάλει από το 2005».

Αλλά νομίζω ότι τα ίδια έκανε η θα κάνει και αυτός..Μάλλον δεν΄βρίσκεις άκρη..
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.405
Likes
17.236
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Ντάξει δεν ξέρω αν αυτά που λέει ο Μουρίνιο ισχύον ή όχι, εγώ κρίνω και σχολιάζω αυτά που είδα στο γήπεδο, τα οποία σίγουρα δεν τιμούν τη Μπαρτσελόνα.
 

sapienza

Member
Μηνύματα
1.245
Likes
426
Επόμενο Ταξίδι
Roma
Ταξίδι-Όνειρο
Costiera Amalfitana
Έγκυρες πηγές λένε πως τα ποτιστικά συστήματα του Camp Nou παρουσιάζουν τεχνικό πρόβλημα...
Κάτι αντίστοιχο με τα κλιματιστικά στο Βερολίνο...Μην βγάζετε λοιπόν γρήγορα συμπεράσματα...:haha:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.237
Μηνύματα
884.560
Μέλη
38.926
Νεότερο μέλος
marianna98

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom