FC Barcelona - Mes que un club / Camp Nou

dik-7

Member
Μηνύματα
1.527
Likes
2.096
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ταξίδι-Όνειρο
Νησια μπορα μπορα
Μη συγχίζεσαι, πολύ πάθος βλέπω για τη Μπάρτσα και εγώ δεν είπα ότι από όλο το ματς αυτό μου έμεινε. :)

Είπα ότι εμένα που είμαι τρίτος και δεν έχω καμιά τρέλα με καμία από τις δύο ομάδες, ΔΕ με έπεισε η Μπάρτσα ότι άξιζε να προκριθεί. Και μην παίρνουμε το χτεσινό ματς μόνο, και στο πρώτο ματς ήταν ΤΡΑΓΙΚΗ, και άρπαξε τρία γκολ που της κόστισαν την πρόκριση!

Το ότι κι'εγώ ευχαριστιέμαι να τη βλέπω είναι γεγονός, χτες όμως δεν είδα κάτι πέραν της συντριπτικής φλύαρης κατοχής μπάλας. Και τα ίδια και στο πρώτο ματς, στο οποίο δε μπορείς να πεις ότι έχασε γιατί η Ίντερ έπαιξε αμυντικά. :)
Κοίτα πάθος έχω μόνο για τον Ολυμπιακό, κατά τα άλλα αγαπάω το καλό ποδόσφαιρο. Δε συμφωνώ μαζί σου ότι η Μπάρτσα δεν άξιζε να προκριθεί.
Η συνολική της εικόνα στα δύο παιχνίδια μπορεί να μην ήταν η αναμενόμενη, αλλά ήταν καλύτερη αυτής της Ιντερ.
Τι να κάνουμε ως φίλος του καλού ποδοσφαίρου πιστεύω ότι θα βλέπαμε πολύ καλύτερη μπάλα στον τελικό με την Μπάρτσα, παρά από την ομάδα του Μουρίνιο, που είναι ικανός να πουλήσει και τη ψυχή του στον έξω απ' εδώ για να πάρει την κούπα.
Αλήθεια, χωρίς να έχω ίχνος κλάψας, αν ο διαιτητής δεν σφύριζε χθες φαούλ στο ακούσιο χέρι και μέτραγε το 2-0 τι θα γράφατε;
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.407
Likes
17.242
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Τι θα γράφαμε ποιοι βρε πάλι; δεν είμαστε χωρισμένοι σε τίποτα στρατόπεδα. Εγώ τρίτος παρατηρητής είμαι.
 

dik-7

Member
Μηνύματα
1.527
Likes
2.096
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ταξίδι-Όνειρο
Νησια μπορα μπορα
Τι θα γράφατε; Ότι κέρδισε η καλύτερη ομάδα, ότι άξιζε την πρόκριση η Μπάρτσα και όχι το κατενάτσιο του Μουρίνιο.
Ενώ σήμερα κάποιοι μιλάνε για την αποθέωση της τακτικής και ότι η Μπάρτσα δεν ήταν τόσο καλή για να προκριθεί.
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.922
Αλήθεια, χωρίς να έχω ίχνος κλάψας, αν ο διαιτητής δεν σφύριζε χθες φαούλ στο ακούσιο χέρι και μέτραγε το 2-0 τι θα γράφατε;
Αν η γιαγιά μου είχε καρούλια θα την λέγανε πατίνι, αυτό θα γράφαμε...

Να τα ξαναπώ γιατί δεν τα κατάλαβες... η Inter έπαιζε για 65 λεπτά με ένα παίκτη λιγότερο... και να μην τον είχε βγάλει το κοράκι κανένας δεν θα του έλεγε τίποτε...αλλά τον έβγαλε... όπως μοίραζε και τα σπόρια υπέρ της "υπερομάδας" ως συνήθως... το γκολ των κομπλεξικών είναι καραμπινάτο οφσαιντ πράγμα που όλοι το κάνατε γαργάρα... το χέρι στη φαντασία σου και μόνο είναι ακούσιο, αλλάζει καθαρά πορεία η μπάλα... αλλά νισάφι πιά άμα δεν το έβέπε κι αυτό θα μιλάγαμε για σφαγή... από εκεί και μετά επί 80 λεπτά μισή ευκαιρία κάνανε οι κομπλέξες και στο πρώτο ματς φαγανε τρία και λίγα τους ήταν... από που κι ως που άξιζε να προκριθεί δεν το καταλαβαίνω... όσο για τα νερά, τους τσαμπουκάδες και τις δηλώσεις τα ξέρουμε χρόνια τώρα... Καταλανοί λούζερς είναι τι να τους κάνουμε...

Με την Inter δεν τραβάω κανένα ζόρι, εγώ Μίλαν και Φιορεντίνα είμαι, αλλά για να πω και του στραβού το δίκιο καιρό είχα να χαρώ τέτοια πρόκριση... η συγκεκριμένη ομάδα μαζί με την Λίβερπουλ και τους Βαζέλες μου είναι μακράν οι αντιπαθέστερες στον πλανήτη... ένα πράμα σαν την άλλη την "ομαδάρα" που με συνεχές σπρώξιμο από ψηλά και διαιτητικά όργια πλασάρεται σαν η καλύτερη Εθνική του κόσμου... ναι ναι γιαυτή με τα κίτρινα μιλάω που όλοι τα κάνετε από την χαρά σας μόλις την βλέπετε...
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.440
Likes
14.444
... ένα πράμα σαν την άλλη την "ομαδάρα" που με συνεχές σπρώξιμο από ψηλά και διαιτητικά όργια πλασάρεται σαν η καλύτερη Εθνική του κόσμου... ναι ναι γιαυτή με τα κίτρινα μιλάω που όλοι τα κάνετε από την χαρά σας μόλις την βλέπετε...
Δάσκαλε που δίδασκες κτλ...

Εχεις πει να μην βωμολοχούμε για τα μικρά παιδιά που διαβάζουν,αλλα εσύ ακάθεκτος:lol:
 

dmdoc

Member
Μηνύματα
1.413
Likes
899
Καταπληκτικό ποδόσφαιρο,με εναλλαγές τακτικών,φάσεις,γκολ...όλα τα είχε το ματς.Από τη μια οι Ιταλοί να θυσιάζουν κορμιά (σαν άλλοι πολιορκημένοι Μεσολογγίτες),να κυνηγάνε φάσεις και από την άλλοι οι "διαστημικοί" να μην μπορούν να αλλάξουν πάσα,να μην μπορούν να περάσουν το γρανιτένιο τείχος των παλικαριών.Και ο κόρακας να τους δίνει και πλεονέκτημα παίκτη...απαράδεκτος...πάλι καλά που είδε την χερούκλα στο διώξιμο από μισό μέτρο.Δεν τους άξιζε των μπλαουγκράνα,που περάσαν από κάθε παιχνίδι με δυσκολία και αντι-ποδόσφαιρο...και εύκολους αντιπάλους.Μόλις πέσαν πάνω στον μάγκα προπονητή,που ξέρει και διαβάζει και ιστορία και ανατρέχει σε παλιά συστήματα νίκης,κόλωσαν...και έχασαν.Τους έκατσε μια,δυο,τρεις...άντε 153 φορές αλλά το κόμπλεξ στο τέλος βγήκε.
Να τους αποκλείσουν από το CL μέχρι να εξυγιανθεί το ευρωπαικό ποδόσφαιρο από παράγκες και μαγαζάκια που τους ευνοούν...μήπως και δούμε και λίγη μπάλα.
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.922
Πω πω τσαντίλα... πω πω νευράκια... πω πω κλάμα... πω πω ειρωνία...

Μόλις πέσαν πάνω στον μάγκα προπονητή,που ξέρει και διαβάζει και ιστορία και ανατρέχει σε παλιά συστήματα νίκης,κόλωσαν...και έχασαν.Τους έκατσε μια,δυο,τρεις...άντε 153 φορές αλλά το κόμπλεξ στο τέλος βγήκε.
Δύσκολο το βλέπω για 153... άλλος έχει 31 πρωταθλήματα και 9 ευρωπαικά, μην τα μπερδεύεις...

Από τα 19 στα 31 θέλει πολλά χρόνια ακόμα... αλλά ξέχασα ρε συ ο Φράνκο φταίει...
 

dmdoc

Member
Μηνύματα
1.413
Likes
899
Από τα 19 στα 31 θέλει πολλά χρόνια ακόμα... αλλά ξέχασα ρε συ ο Φράνκο φταίει...[/quote]

Πες τα,πες τα...ανέλυσε τα κοινωνικοπολιτικά δεδομένα της ηττοπάθειάς τους,βοήθήσε τους να δουν την ρίζα του κομπλεξισμού τους,εξήγησέ τους οτι με τις παράγκες δεν πάνε μπροστά.....λύτρωσέ τους επιτέλους όπως μόνο εσύ μπορείς....
 

vagantos

Member
Μηνύματα
2.030
Likes
1.610
Επόμενο Ταξίδι
Θιβέτ, K.Aμερική ή Αφρική
Ταξίδι-Όνειρο
στου Ν.Καββαδία τα μέρη
Πολύ φυσιολογική η πρόκριση της Ιντερ που ήταν συνολικά καλύτερη στα δυο παιχνίδια.
Οπως πολύ καλύτερη του αναμενόμενου ήταν και η Μπάγερν με τους Γάλλους.
Όλοι ξέρουν πως το να είσαι σε φουλ φορμα την κατάλληλη στιγμή είναι πολύ σημαντικό.
Το πιο σημαντικό όμως για μας εδώ είναι το εξής:

Ο Μουρίνιο για το σημερινό ποδόσφαιρο είναι ότι και o traveller για το travelstories
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.922
Πες τα,πες τα...ανέλυσε τα κοινωνικοπολιτικά δεδομένα της ηττοπάθειάς τους,βοήθήσε τους να δουν την ρίζα του κομπλεξισμού τους,εξήγησέ τους οτι με τις παράγκες δεν πάνε μπροστά.....λύτρωσέ τους επιτέλους όπως μόνο εσύ μπορείς....
Κλάψε κλάψε κλάψε!!!


Πάρτε και μια γεύση τι έγινε χθες βράδυ στο Μιλάνο...

 
Last edited by a moderator:

dmdoc

Member
Μηνύματα
1.413
Likes
899
Ο Μουρίνιο για το σημερινό ποδόσφαιρο είναι ότι και o traveller για το travelstories[/quote]

Σ'αυτό ΟΛΟΙ συμφωνούμε......ο καθένας από την μεριά του...χαχαχα
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.310
Μηνύματα
887.576
Μέλη
38.976
Νεότερο μέλος
Aspalath

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom