Musica Latina!

playergeo

Member
Μηνύματα
38
Likes
0
Ταξίδι-Όνειρο
Να μείνω όσο θέλω.
Και βέβαια δεν εννοείται λατινολάτρεις να μην έχει η τουλάχιστον ακούσει το Buena vista social club:clap::clap:
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.974
Likes
9.405
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Και βέβαια δεν εννοείται λατινολάτρεις να μην έχει η τουλάχιστον ακούσει το Buena vista social club:clap::clap:
Συμφωνω :clap: και ολα τους τα τραγουδια ειναι ομορφα και ρυθμικα. Το πιο αναγνωρισιμο ειναι μαλλον το Chan chan.
Θυμαμαι ενα γκρουπακι που επαιζε μεσα στο φερυ που μας πηγαινε στο νησι Κοζουμελ και αλλαζαν τους στιχους του τραγουδιου σε : Luego a Cueto voy para Cozumel :lol:

Απολαυστε ηχους και εικονες απο Αβανα..
 
Last edited by a moderator:

KIKI

Member
Μηνύματα
2.698
Likes
6.678
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ταξίδι-Όνειρο
Αφρική Ναμιμπια
αν και τα τελευταια χρονια εχω παρει υπερβολικη δοση απο Λατινικη Αμερικη ,για αυτο και δεν ειχα γραφτει σε αυτο το γκρουπ , σημερα η Ζωη χτυπησε ευαισθητο σημειο..
Απο τη μια η αγαπημενη μου Αβανα (εχω να παω καιρο και εχω αποθυμησει) και απο την αλλη ο πολυαγαπημενος μου Compay Segudo . Τον λατρευα το παππου και τον ακουω συνεχως. Το αγαπημενο μου σι-ντι ειναι το Duets οπου κανει διφωνιες με πολυ γνωστους τραγουδιστες Κουβανους και μη ...
Το εχετε ακουσει;
 

playergeo

Member
Μηνύματα
38
Likes
0
Ταξίδι-Όνειρο
Να μείνω όσο θέλω.
αν και τα τελευταια χρονια εχω παρει υπερβολικη δοση απο Λατινικη Αμερικη ,για αυτο και δεν ειχα γραφτει σε αυτο το γκρουπ , σημερα η Ζωη χτυπησε ευαισθητο σημειο..
Απο τη μια η αγαπημενη μου Αβανα (εχω να παω καιρο και εχω αποθυμησει) και απο την αλλη ο πολυαγαπημενος μου Compay Segudo . Τον λατρευα το παππου και τον ακουω συνεχως. Το αγαπημενο μου σι-ντι ειναι το Duets οπου κανει διφωνιες με πολυ γνωστους τραγουδιστες Κουβανους και μη ...
Το εχετε ακουσει;
Αυτά είναι κάποια cd του Compay Segundo.Calle Salud
 

Attachments

playergeo

Member
Μηνύματα
38
Likes
0
Ταξίδι-Όνειρο
Να μείνω όσο θέλω.
Y un nuevo disco esta el ’’Afro Latino’’
 

Attachments

Last edited by a moderator:

latina

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
298
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
κούβα και ινδία
hola και απο μενα!ειμαι νεο μελος και μολις ειδα το γκρουπ αυτο καταλαβα οτι ανηκω εδω!!αγαπω πολυ την latin μουσικη!!εμαθα ισπανικα μονο και μονο για να καταλαβαινω τα λογια..η μουσικη ειναι υπεροχη, ετσι και αλλιως, αλλα και οι στιχοι δεν πανε πισω!η μεγαλη μου λατρεια ειναι ο juanes!ειμαι μεγαλη fan!τα τραγουδια του ειναι ενα και ενα και ο ιδιος μεγαλη μορφη!το τελευταιο του τραγουδι με τιτλο "el odio por amor" γραφτηκε ειδικα για την ειρηνη(αφορμη τις κρισεις μεταξυ κολομβιας και βενεζουελας)!κορυφαια του στιγμη δε, οταν μπηκε στο ευρωπαικο κοινοβουλιο(για να παραλαβει καποια χρηματα για την κολομβια) και τραγουδησε ενωπιον ολων των βουλευτων!
 

playergeo

Member
Μηνύματα
38
Likes
0
Ταξίδι-Όνειρο
Να μείνω όσο θέλω.
hola και απο μενα!ειμαι νεο μελος και μολις ειδα το γκρουπ αυτο καταλαβα οτι ανηκω εδω!!αγαπω πολυ την latin μουσικη!!εμαθα ισπανικα μονο και μονο για να καταλαβαινω τα λογια..η μουσικη ειναι υπεροχη, ετσι και αλλιως, αλλα και οι στιχοι δεν πανε πισω!η μεγαλη μου λατρεια ειναι ο juanes!ειμαι μεγαλη fan!τα τραγουδια του ειναι ενα και ενα και ο ιδιος μεγαλη μορφη!το τελευταιο του τραγουδι με τιτλο "el odio por amor" γραφτηκε ειδικα για την ειρηνη(αφορμη τις κρισεις μεταξυ κολομβιας και βενεζουελας)!κορυφαια του στιγμη δε, οταν μπηκε στο ευρωπαικο κοινοβουλιο(για να παραλαβει καποια χρηματα για την κολομβια) και τραγουδησε ενωπιον ολων των βουλευτων!
Bienvenidos seniora Latina. Μας είσαι απαραίτητη με της γνώσεις σου. Para la musica Latina.
:)
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.974
Likes
9.405
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Καλως ηρθες στο γκρουπ latina , ναι ειναι βεβαιο οτι ανηκεις εδω :lol: Κι εγω καπως ετσι ξεκινησα με τα ισπανικα..λογω καποιου ταξιδιου στον Αγιο Δομηνικο οπου δε μπορουσα να συνεννοηθω :lol: , μετα λογω τραγουδιων και τελος λογω καποιου ταξιδιου στο Μεξικο.
Συμφωνω για τον Juanes οτι ειναι μεγαλος καλλιτεχνης κι εμενα μου αρεσει πολυ η μουσικη του. Ποιοι αλλοι καλλιτεχνες σου αρεσουν?

Σε καλοσωριζω με το αγαπημενο σου τραγουδι απο Juanes
me encanta tambien
 
Last edited by a moderator:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.278
Μηνύματα
886.201
Μέλη
38.947
Νεότερο μέλος
anthger

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom