Musica Latina!

soudianos

Member
Μηνύματα
3.708
Likes
6.339
Ταξίδι-Όνειρο
Βερακρούζ
El rey εννοεις αυτο μηπως? Το εχω δει στο youtube με τους αγαπημενους μου Luis Miguel-Alejandro Fernandez..μακαρι να υπηρχε και αλλο ντουετο τους :)

Pero en Mexicooooo me siento un Rey!
δεν το βρίσκω στο στο video που έστειλες , αν μπορέσω θα το φέρω εδώ, αλλα
στο youtube θα βγει εύκολα

οκ ξανακοίταξα, ναι αυτό είναι
 

axinos

Member
Μηνύματα
712
Likes
220
Επόμενο Ταξίδι
Βελιγραδι ισως...
Ταξίδι-Όνειρο
Νεα Υορκη
Το αγαπημενο μου τραγουδι απο την πολυβραβευμενη βασιλισσα της σαλσα Celia Cruz. Οποτε το ακουω δε μπορω να μη θυμηθω τον Victor Manuelle να της το τραγουδα ακαπελα σαν τελευταιο χαιρετισμο οταν εκεινη εφυγε το 2003.
La vida es un carnaval λοιπον απο την Celia

Αχ, τι μου θυμισες τωρα... Με αυτο το τραγουδι εμαθα σαλσα απο ενα Μεξικανο στη Δανια (ο,τι να'ναι!). Νομιζω ηταν στο soundtrack του Amores Perros. Ομως το επομενο τραγουδι ειναι το αγαπημενο μου (κυριως λογω στιχων). Απολαυστε Amaral απο την Ισπανια. Sin ti no soy nada.

 
Last edited by a moderator:

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.973
Likes
9.401
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Soudianos ακουσα τα τραγουδια που προτεινες καποια τα ηξερα αφου μου αρεσει κι εμενα η μεξικανικη μουσικη και ειδικα τραγουδια των μαριατσι:clap:

Εδω ο θεος του Μεξικο και αγαπημενος δικος μου Luis Miguel σε ενα τραγουδι που μαλλον θα το ξερεις γιατι ειναι παλιο γνωστο αλλα νομιζω οτι και ο Luis μια χαρα το λεει :D.

"La media vuelta" en vivo!
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.973
Likes
9.401
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Axinos υπαρχει καλυτερο τραγουδι για να μαθεις salsa απο το la vida es un carnaval?:lol: H Celia Cruz ειναι θεα και δε θα παψει ποτε να ειναι :clap:
Αλλα...σαλσα , Μεξικανος , Δανια , σιγουρα εμαθες σαλσα?:haha: Αστειευομαι!

Μου αρεσε το Sin ti yo soy nada , δεν ακουω ιδιαιτερα μουσικη απο Ισπανια..δεν ξερω καλλιτεχνες (εναν Alejandro Sanz και πολυς ειναι:lol:) εχω περασει κατευθειαν στις απεναντι ακτες βλεπεις :lol:
 

angel25

Member
Μηνύματα
56
Likes
11
Επόμενο Ταξίδι
Σουδάν σου 'ρχομαι!!!
Ταξίδι-Όνειρο
βραζιλία - αμαζόνιος
No Sé Por Qué Te Quiero

Ana Belen & Antonio Banderas (ναι ο γνωστός Antonio Banderas!)


το βίντεο είναι δια τα μπάζα αλλά το τραγούδι είναι όλα τα λεφτά! (τί μπανάλ εκφράσεις χρησιμοποιώ, πτού μου)
 
Last edited by a moderator:

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.973
Likes
9.401
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Γιωργο τι να πρωτοσχολιασω απο τα θαυμασια βιντεο που εβαλες..Καλα αυτο απο Circo Urbano οντως μου ταιριαζει 'την κανω για την παραλια , δε με νοιαζει τιποτα' :haha:
Το bendita la luz το ακουω καθε μερα , μου αρεσει ο Juan Luis Guerra
Το johnny la mula καταπληκτικο :haha:. Υποσχεθηκες να ειναι το τελευταιο βιντεο για χθες ελπιζω..οχι γενικα.
 

soudianos

Member
Μηνύματα
3.708
Likes
6.339
Ταξίδι-Όνειρο
Βερακρούζ
Soudianos ακουσα τα τραγουδια που προτεινες καποια τα ηξερα αφου μου αρεσει κι εμενα η μεξικανικη μουσικη και ειδικα τραγουδια των μαριατσι:clap:

Εδω ο θεος του Μεξικο και αγαπημενος δικος μου Luis Miguel σε ενα τραγουδι που μαλλον θα το ξερεις γιατι ειναι παλιο γνωστο αλλα νομιζω οτι και ο Luis μια χαρα το λεει :D.

"La media vuelta" en vivo!
Ναι το έχω ακούσει από τραγουδίστρια αλλά δεν θυμάμαι πια.
θα κοιτάξω να ακούσω περισσότερα του Luis Miquel και να προσθέσω στο playlist.
Mα για πες μου πως σου φάνηκε ο emmanuel ; ή μήπως έχω ιδιαίτερους λόγους
και είμαι ψώνιο με το todos se derrumba...;
 

soudianos

Member
Μηνύματα
3.708
Likes
6.339
Ταξίδι-Όνειρο
Βερακρούζ
Ana Belen & Antonio Banderas (ναι ο γνωστός Antonio Banderas!)


το βίντεο είναι δια τα μπάζα αλλά το τραγούδι είναι όλα τα λεφτά! (τί μπανάλ εκφράσεις χρησιμοποιώ, πτού μου)
πολύ καλό kai romantico angel25. Nai εδώ δεν είναι να βλέπεις, κλείνε τα μάτια και άκου,
αφού δεν μπορούμε να καταβάσουμε σκέτα τραγούδια. Υπήρχε το Radio Batanga, με πολύ λατιν
αλλά σταμάτησε να εκπέμπει για τους εκτός των ΗΠΑ!!
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.973
Likes
9.401
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Μαλλον εχεις λογους Soudianos :lol:. Μια χαρα φωνη εχει το παιδι , καλο το τραγουδι Todo se derrumba , αλλα αρκετα λυπητερο , μαλλον κοψοφλεβε :haha::haha: οπως ανεφερε καποιος πιο πανω!

Οιmariachis Vicente Fernadez και Jose Arfredo Jimenez ειναι κορυφη! Ψαξε για medley baladas απο Luis Miguel , θα σου αρεσουν σιγουρα :D.

Angel ωραιο τραγουδι , το βιντεο οπως τα λες ειναι :D
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.973
Likes
9.401
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Το αγαπημενο μου γκρουπακι οι Elefante εχουν ξεχωριστα τραγουδια και ηχο και επειδη δε μπορουσα να διαλεξω τραγουδι - μου αρεσουν ολα - επελεξα αυτο με το οποιο εκπρoσωπισαν το Μεξικο στο Vina del mar , το πιο δημοφιλες φεστιβαλ της Χιλης.
'y sientes que la virgen te habla
sientes que el silencio te embriaga
y quieres gritar y gritar y gritar y no encuentras palabras
y cuelgas los ojos en la ventana
y vives de a poco... '


De la noche a la manana απο Elefante!
 

latina

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
298
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
κούβα και ινδία
αλλο ενα τραγουδι απο τον "αγαπημενο" μου!!!δεν υπαρχει video clip, αλλα το εν λογω βιντεακι ταιριαζει απολυτα στους στιχους..!ειναι απο το cd "mi sangre" (2005)!


οριστε και οι στιχοι!!

Que pasó pregunto yo
Pregunto yo que pasó en el mundo hoy
Que en todos los diarios yo leo las mismas noticias de horror
Vidas que callan sin razón

Porque será que hay tanta guerra
Porque será que hay tanta pena

Que será que será pregunto yo
Que será pregunto yo
pregunto yo que será que no hay amor

Y que en vez de abrazarnos los unos a otros nos damos cañón
Y olvidamos el amor

Porque será que hay tanta guerra
Porque será que hay tanta pena

Que será que será pregunto yo
La gente se está matando la gente se está muriendo
Y yo sigo aquí sin comprender

Que pasa con el mundo que está tan inmundo
Que pasa pregunto que pasa pregunto

Pregunto yo que pasa hoy con el mundo

Que está tan absurdo que está taciturno
Que pasa que nada bueno nos pasa

Y que la paz por aquí nunca pasa

Que pasa que solo la guerra pasa
Que es lo que pasa pregunto yo
 

soudianos

Member
Μηνύματα
3.708
Likes
6.339
Ταξίδι-Όνειρο
Βερακρούζ
Μαλλον εχεις λογους Soudianos :lol:. Μια χαρα φωνη εχει το παιδι , καλο το τραγουδι Todo se derrumba , αλλα αρκετα λυπητερο , μαλλον κοψοφλεβε :haha::haha: οπως ανεφερε καποιος πιο πανω!

Οιmariachis Vicente Fernadez και Jose Arfredo Jimenez ειναι κορυφη! Ψαξε για medley baladas απο Luis Miguel , θα σου αρεσουν σιγουρα :D.

Angel ωραιο τραγουδι , το βιντεο οπως τα λες ειναι :D

Κοψοβλεφε!!!!!!!!!!!!!!!
Αμάν και τι μου θύμησες τώρα. Μπας και είναι χαπιοκαταπίνει; Μήπως ήταν αυτό που
άκουγε η Μεξικάνα του συναδέλφου μας Γ.Ψ , στην Veracruz, ο οποίος ειδοποιήθηκε
να πάει στο νοσοκομείο γιατί πήρε χαπάκια, όταν έμαθε ότι η σχέση τους δεν έχει μέλλον;
Τελικά παντρεύτηκαν. Αλλά αυτες είναι ιστορίες για το "travelstories".
Αυτά είναι τραγούδια που τα ακούγαμε 5-6 φορές την ημέρα από τους ραδιοφωνικούς σταθμούς. Μάλιστα μιλούσαμε με τους στίχους τους. Π.χ. no me hables asi όταν ακούγαμε σαχλαμάρες, ή que bonito amor somos, ή no llores mi amor pronto volvera στίχος από ένα ώραιο τραγούδι του roberto carlos, αλλά δεν θυμάμαι τώρα τον τίτλο. Αλλά όχι μόνο από το ράδιο.Τα τραγουδούσαν τις ζεστές νύχτες στη malecon της V.Cruz, στα μισοκότεινα μπαρ πίνοντας τεκίλα και αμέσως μετά μια δαγκοματιά λεμόνι με αλάτι.Άφησα λοιπόν το μέρος αυτό μετά από τρία συνεχόμενα ταξίδια, παραμονή από 25 μέρες το καθένα, έχοντας μαζί μου μια μικρή συλλογή από δίσκους βινυλίου και κασέτες, που ήδη άρχισαν να καταστέφονται. Ξαφνικά παρουσιάζεται το internet και σώζει την κατάσταση, με τα παλιά και τα νέα latinos. Σας κούρασα γιατί μπήκα σένα κανάλι αναμνήσεων άθελα μου.-
Saludos
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.263
Μηνύματα
885.468
Μέλη
38.941
Νεότερο μέλος
doremmy

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom