"No photos, please!"

Fanie

Member
Μηνύματα
256
Likes
619
Επόμενο Ταξίδι
Βουδαπέστη
Ταξίδι-Όνειρο
Lena's Stone Forest
Θα είχε τίποτα μυστήριες εγκαταστάσεις εκεί κοντά (στρατός κλπ)
 

Bahari

Member
Μηνύματα
1.848
Likes
1.482
Στο Ντουμπαι στην παραλια του Jumeirah park απαγορευοταν αυστηρα η φωτογραφιση και βιντεοσκοπηση , αλλα ειδα την πινακιδα στο φευγα :D οπου ειχα ηδη τραβηξει μια- δυο παραλιοφωτος.
Μήπως είχε να κάνει με "προστασία προσωπικών δεδομένων" (ο όρος δεν απόλυτα ακριβής γι' αυτήν την περίπτωση, γι' αυτό έβαλα τα εισαγωγικά), δεδομένου ότι πρόκειται για μουσουλμανική χώρα;

Θυμάμαι ότι όταν, πριν μερικά χρόνια, είχα πάει με φίλους μου Γάλλους σε ένα καταπληκτικό αθλητικό κέντρο με πολλές πισίνες (ακόμα και για μωρά, με νερό 10cm) στην Tour και, εντυπωσιασμένη, προσπάθησα να βγάλω φωτογραφίες, οι σεκιουριτάδες έτρεξαν προς το μέρος μου και μου είπαν ότι δεν επιτρέπεται λόγω "προστασίας προσωπικών δεδομένων". :roll:
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.099
Likes
41.346
Μήπως είχε να κάνει με "προστασία προσωπικών δεδομένων" (ο όρος δεν απόλυτα ακριβής γι' αυτήν την περίπτωση, γι' αυτό έβαλα τα εισαγωγικά), δεδομένου ότι πρόκειται για μουσουλμανική χώρα;

Θυμάμαι ότι όταν, πριν μερικά χρόνια, είχα πάει με φίλους μου Γάλλους σε ένα καταπληκτικό αθλητικό κέντρο με πολλές πισίνες (ακόμα και για μωρά, με νερό 10cm) στην Tour και, εντυπωσιασμένη, προσπάθησα να βγάλω φωτογραφίες, οι σεκιουριτάδες έτρεξαν προς το μέρος μου και μου είπαν ότι δεν επιτρέπεται λόγω "προστασίας προσωπικών δεδομένων". :roll:
Για τη λήψη φωτογραφιών που περιλαμβάνουν παιδιά απαιτείται η συγκατάθεση των γονιών τους - και στην Ελλάδα. Πιθανόν γι' αυτό να απαγόρεψαν τη φωτογράφηση στο αθλητικό κέντρο.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.254
Μηνύματα
885.248
Μέλη
38.934
Νεότερο μέλος
msayath

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom