Swiss για Male, Maldives

Μηνύματα
43
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
Μακάρι Κούβα
Ταξίδι-Όνειρο
Los Angeles
Καλώς ήρθες στο εμπάργκο... Εδώ λέμε ότι οι περισσότερες ψαχνομηχανές δε βγάζουν ούτε καν πτήσεις για Κούβα, για εταιρείες που δεν είναι καν κουβανικές. Μπες π.χ. kayak.com :
Due to United States travel restrictions, we are unable to display travel itineraries that include Cuba.
ΚΑι από που κλείνω δηλαδη ξενοδοχεία?
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.631
Likes
12.452
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
[Τι με βάζεις και κάνω.... ]

Γκουγκλάρεις και βρίσκεις

Cuba-Junky - All About Cuba Traveler's information and reviews

Cuba Hotels. Old Havana

Cuba Hotel Reservation - Cuba Hotels Reservations with Instant Confirmations

Hotels in Cuba Reservations - cuba hotel bookings .com

Hotel in HABANA - Book your hotel Hotel Mercure Sevilla Havane

Cuba Hotels - Booking Cuba hotels - Melia


καθώς και από τα sites των ξενοδοχείων (πολλά έχουν), όπως τα δυο τελευταία. Ψάχνοντας θα διαπιστώσεις ότι τα περισσότερα sites σε προωθούν στα ίδια ψαχτήρια και στις ίδιες σελίδες για κρατήσεις (προτίμησε ευρωπαϊκές, απέφυγε καναδικές).
 

ELENH1974

Member
Μηνύματα
34
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
punta cana
Ταξίδι-Όνειρο
νεα υορκη
Να σας αναφερω οτι εχω κλεισει απο 1 μαιου punta cana για 23 -30 αυγουστου με swiss.1818 ευρω για δυο ατομα.Με χτυπησε εγκεφαλικο γιτι αυτη η προσφορα πρεπει να βγηκε λιγο αργοτερα και υπηρχε για αυτες τις ημερομηνιες.Τα εισητηρια μου ειναι non refundable.
 

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.039
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Aν διαβάζεις γενικά το φόρουμ, θα δεις ότι οι γνώστες προτείνουν κράτηση εισιτηρίων το πολύ 2-3 μήνες πριν την πρώτη πτήση.

Ελπίζω τουλάχιστον τα 800 περισσότερα ευρώ να αντιστοιχούν σε υψηλότερη κλάση ναύλου ώστε να κερδίσετε περισσότερα μίλια.
 

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
Είναι αυτονόητο ότι αφού κάνουμε αγορά για κάπου, μετά δεν κοιτάζουμε τίποτα σχετικό με παρόμοιες πτήσεις και προσφορές, για να αποφεύγονται τυχόν εγκεφαλικά σε παρόμοιες περιπτώσεις! :lol:
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.152
Likes
14.443
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
όπου δεν έχω πάει
Είναι αυτονόητο ότι αφού κάνουμε αγορά για κάπου, μετά δεν κοιτάζουμε τίποτα σχετικό με παρόμοιες πτήσεις και προσφορές, για να αποφεύγονται τυχόν εγκεφαλικά σε παρόμοιες περιπτώσεις! :lol:
Και βέβαια δεν το ψειρίζεις ιδιαίτερα (πχ άσε να δούμε τι θα γίνει με τις εκλογές και μετά κλείνουμε) γιατί η προσφορά έχει κάνει φτερά πλέον κι εσύ έχεις μείνει με το λάστιχο να ποτίζεις ντομάτες στο παρτέρι για παρηγοριά κλαίγοντας τη μοίρα σου. Ευτυχώς, ευτυχώς που δεν είχα κόλλημα με τη Κούβα, θα έκλαιγα με μαύρο δάκρυ.
Συμπέρασμα: όταν βλέπεις προσφορά κι έχεις χρήματα, την χτυπάς.
πχ Εκείνο το 390 για Νεπάλ με την Gulf που ΔΕΝ το έκλεισα μου είχε κοστίσει......
 

ELENH1974

Member
Μηνύματα
34
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
punta cana
Ταξίδι-Όνειρο
νεα υορκη
Τυχαια το ειδα μετα απο καμμια δεκαρια ημερες στο site sas.Tο θεμα ειναι οτι εψαχνα για την καλυτερη προσφορα μερεσ πριν και το θεωρησα και επιτυχια και απο αποψη ωρων και οικονομικων.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.687
Likes
50.580
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
πχ Εκείνο το 390 για Νεπάλ με την Gulf που ΔΕΝ το έκλεισα μου είχε κοστίσει......
Για πολύ καιρό η air arabia το είχε κάτω από 300 και μάλιστα open jaw... Εμείς έτσι πήγαμε, μπήκαμε από Ινδία και βγήκαμε από Νεπάλ... Τη χάσαμε κι αυτή πάντως, κούνησε μαντήλι στον ΕλΒελ.
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.152
Likes
14.443
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
όπου δεν έχω πάει
Για πολύ καιρό η air arabia το είχε κάτω από 300 και μάλιστα open jaw... Εμείς έτσι πήγαμε, μπήκαμε από Ινδία και βγήκαμε από Νεπάλ... Τη χάσαμε κι αυτή πάντως, κούνησε μαντήλι στον ΕλΒελ.
Αυτό ήταν την εποχή που είχε αποφασίσει να δραστηριοποιηθεί η Air Arabia και δεν πρόκοψε μιας και μεις την σνομπάραμε κιόλας , τη προσφορά της Gulf την είχα δει πέρσι τον Νοέμβρη και για το δεδομένο δρομολόγιο ήταν εξαιρετική τιμή και με πολύ καλές ώρες ανταπόκρισης. Περασμένα μεγαλεία. Ας όψονται οι προτεραιότητες
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
884.033
Μέλη
38.909
Νεότερο μέλος
LEANDROS GOUMENOS

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom