Swiss για Male, Maldives

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.720
Likes
50.736
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Δεν είναι υποχρεωτική η ασφάλεια της Swiss. Είναι όμως υποχρεωτικό να έχεις ιατρική ασφάλεια για να μπεις στην Κούβα και μπορεί να σου τη ζητήσουν και στα σύνορα, ενώ μερικές αεροπορικές δε σε αφήνουν να επιβιβαστείς αν δεν τους τη δείξεις.
 

taxidiara

Member
Μηνύματα
1.081
Likes
2.495
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
ΓΥΡΟΣ Η.Π.Α.
Τελικά το θέμα πρέπει να μετονομαστεί σε "Swiss για Κούβα" χαχα..

Νάστε καλά παιδιά, να προλαβαίνετε τις προσφορές κι αφήστε εμάς τους υπόλοιπους απλώς να ονειρευόμαστε..
 

apodrasi

Member
Μηνύματα
548
Likes
1.018
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Ταξίδι-Όνειρο
Κίνα-Ινδία-Περού
Για Βαραδέρο η πτήση της Δευτέρας φτάνει στην Κούβα μαζί με την πτήση της Τρίτης και απαιτεί διανυκτέρευση Ζυρίχη!

Είπα να κλείσω δύο (Κούβα, Δομήνικο) αλλά τελικά προτίμησα και τα δύο σε πακέτο με Airfrance (1065+cubana!)
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.386
Likes
9.309
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Για Βαραδέρο η πτήση της Δευτέρας φτάνει στην Κούβα μαζί με την πτήση της Τρίτης και απαιτεί διανυκτέρευση Ζυρίχη!
ποιας δευτέρας και τρίτης? έχεις μπερδευτεί? μία και μόνη είναι η πτήση τη βδομάδα, κάθε τρίτη. στη Ζυρίχη πας όποτε θες. είτε την τρίτη είτε τη δευτέρα είτε την κυριακή , ειτε...
 

apodrasi

Member
Μηνύματα
548
Likes
1.018
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Ταξίδι-Όνειρο
Κίνα-Ινδία-Περού
Ναι, αυτή είναι η σφαιρική αντιμετώπιση.
Γράφω πώς εμφανίζεται το πακέτο των προσφορών από Αθήνα, στο site της swiss που έχει δοθεί (με bold τις Δευτέρες και τις Τρίτες). Και μου φαίνεται πως η προσφορά είναι καλή επειδή είναι τόσο φτηνό το εισιτήριο και κάποιος που τρέχει να προλάνει την προσφορά δε θε έχει κατά νου να ξοδέψει ό,τι κερδίζει από το φτηνό ναύλο, μένοντας στη Ζυρίχη.
Λες να έχω μπερδευτεί? :p
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.386
Likes
9.309
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Ναι, αυτή είναι η σφαιρική αντιμετώπιση.
Γράφω πώς εμφανίζεται το πακέτο των προσφορών από Αθήνα, στο site της swiss που έχει δοθεί (με bold τις Δευτέρες και τις Τρίτες). Και μου φαίνεται πως η προσφορά είναι καλή επειδή είναι τόσο φτηνό το εισιτήριο και κάποιος που τρέχει να προλάνει την προσφορά δε θε έχει κατά νου να ξοδέψει ό,τι κερδίζει από το φτηνό ναύλο, μένοντας στη Ζυρίχη.
Λες να έχω μπερδευτεί? :p
δεν ξέρω τι έχεις κανει πραγματικά, σίγουρα μπερδευεις εμενα.
η πτηση φευγει τριτη. η ανταποκριση απο Αθηνα τριτη πρωι. δεν απαιτειται καμμια διανυκτερευση στη Ζυρίχη. τέλος.
 

evi01

Member
Μηνύματα
1.091
Likes
1.687
Ταξίδι-Όνειρο
Η γη ολάκερη!
Η αναχώρηση από Ζυρίχη για Κούβα είναι την Τρίτη το μεσημέρι και σου δίνει τη δυνατότητα να διαλέξεις να φύγεις από Αθήνα ή τη Δευτέρα το απόγευμα ή την Τρίτη το πρωί.
 

evi01

Member
Μηνύματα
1.091
Likes
1.687
Ταξίδι-Όνειρο
Η γη ολάκερη!
@apodrasi τι προσφορά βρήκες της Air France για Punta Cana?
Σε ρωτάω γιατί η τιμή της Swiss είναι άπαιχτη!!!!
 

ZephX

Member
Μηνύματα
401
Likes
198
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Azerbaijan/Bhutan
Πάντως αυτή τη στιγμή παίζουν πολύ ωραίες τιμές γενικότερα (χωρίς να είναι προσφορές αναγκαστικά). Από Λονδίνο που κοίταζα για Πεκίνο το Σεπτέμβριο η Swiss/LH στις £490 (Alitalia £450), για Dar Es Salam £500 η Turkish το Δεκέμβριο. Θα μας κάνουν οπαδούς της Star Alliance στο τέλος :)
 

apodrasi

Member
Μηνύματα
548
Likes
1.018
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Ταξίδι-Όνειρο
Κίνα-Ινδία-Περού
1α. Τι έχω κάνει: Έχω κλείσει με airfrance που δεν είναι καλύτερη προσφορά αλλά με εξυπηρετεί λόγω πολλαπλών προορισμών.
1β. Περί μπερδέματος: razz:p, you know;)
2. Αφορά αυτούς που βλέπουν τη σελίδα "προσφορές από Αθήνα" (δίνει αναχώρηση από Αθήνα Τρίτη και Δευτέρα. Χτύπησα καμπανάκι κατά της Δευτέρας).
3. Δουλειά δεν είχε ο διάβολος
 

apodrasi

Member
Μηνύματα
548
Likes
1.018
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Ταξίδι-Όνειρο
Κίνα-Ινδία-Περού
@apodrasi τι προσφορά βρήκες της Air France για Punta Cana?
Σε ρωτάω γιατί η τιμή της Swiss είναι άπαιχτη!!!!
Δεν ήθελα και καλά Punta Cana και Varadero(κάθε άλλο). Η airfrance πετάει Santo Domingo και Havana. Σαφώς είναι άπαιχτη η swiss και για Κούβα και κυρίως για Δομηνικανή Δημοκρατία, όμως είχα προγραμματίσει να πάω και στα δύο την ίδια περίοδο διαδοχικά κι έτσι έκλεισα
airfrance Αθήνα -> Αβάνα και Άγιο Δομήνικο -> Αθήνα (1065)
cubana(...) Αβάνα -> Άγιο Δομήνικο (212)
Μου ήρθε λίγο παραπάνω αλλά το ευχαριστήθηκα:)

Θεωρητικά τώρα, αν επιστρέψεις Αθήνα από Κούβα να σενιαριστείς και ξαναπάς Δομήνικο, με swiss συνολικά 990(!) και υποθέτω αν επιστρέψεις Ζυρίχη ακόμα λιγότερο. Όμως το multi segment η swiss το έδινε σε εξωφρενική τιμή (πήρα τηλ και στα γραφεία τους να το επιβεβαιώσω).
Όσο υπήρχαν πολλές ημερομηνίες ανοιχτές θα μπορούσε κανείς να βγάλει με swiss πήγαινε έλα Αθήνα-Κούβα και πήγαινε έλα Δομήνικο-Αθήνα (δύο χωριστά a/r) και να χρησιμοποιήσει μόνο το πρώτο σκέλος και των δύο (αυστηρά το πρώτο σκέλος!), οπότε η δουλειά γινόταν με 990+cubana. Το έψαξα αργά και δεν είχε βολικές ημερομηνίες. Next time.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.261
Μηνύματα
885.440
Μέλη
38.939
Νεότερο μέλος
Panais

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom