Travelstories 2013

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.406
Likes
17.236
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Χμμμμ σωστή η παρατήρηση αυτή, δε τόχα σκεφτεί έτσι... Βασικά επειδή είναι μερικές που είναι χρόνια παρατημένες δε ξέρω τι να τις κάνουμε αυτές...
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.651
Likes
12.491
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Οκ έχουν φύγει η λέξη follow και followers, αλλά έχουν μείνει "τα μέλη που ακολουθείτε" και έχουν εξαφανιστεί οι "φίλοι". Έτσι έχουμε χάσει όσους μας είχαν κάνει αίτημα φιλίας. Προσπαθώ να θυμηθώ ποιοι είναι για να τους ακολουθήσω. Μήπως γίνεται να επανέλθει το καθεστώς με τους φίλους ή να βλέπουμε ποιοι μας ακολουθούν σε λίστα στο προφίλ μας;
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.406
Likes
17.236
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Έγραψα ήδη αρκετές φορές ότι θα φύγουν και τα υπόλοιπα.
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.651
Likes
12.491
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Το ξέρω ότι το έχεις ξαναγράψει αυτό. Καταλαβαίνω επομένως από την απάντηση σου σε σχέση με το δικό μου post ότι δεν θα έχουμε καθόλου επαφές; Ούτε να ακολουθούμε, ούτε να μας ακολουθούν;
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.406
Likes
17.236
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Ακριβώς. Δεν έβρισκα ούτε πριν καμία αξία, ούτε και τώρα βρίσκω μου είναι αδιάφορα. Θα τα άφηνα έτσι επομένως αλλά αφού υπήρξε πρόβλημα με κάποια μέλη που είπαν ότι τους ενοχλεί η φάση αυτή, θα τα φάω και πάπαλα. :)
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.651
Likes
12.491
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Ακριβώς. Δεν έβρισκα ούτε πριν καμία αξία, ούτε και τώρα βρίσκω μου είναι αδιάφορα. Θα τα άφηνα έτσι επομένως αλλά αφού υπήρξε πρόβλημα με κάποια μέλη που είπαν ότι τους ενοχλεί η φάση αυτή, θα τα φάω και πάπαλα. :)
Ευχαριστώ για την απάντηση και το ότι μου το ξεκαθάρισες. Γι΄αυτό και το like.
Πάντως η φάση "φίλοι", όπως ήταν πριν, μου άρεσε...
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.406
Likes
17.236
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Η νέα πλατφόρμα τους φίλους τους λέει followers ή ξερωγωτι, οπότε δεν είναι ότι έχουμε επιλογή. Αλλά αφού οι followers ενοχλούν, μαμ. :D
 

silversurfer

Moderator
Μηνύματα
2.332
Likes
3.538
Επόμενο Ταξίδι
Σικελία
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος Του Κόσμου
Χμμμμ σωστή η παρατήρηση αυτή, δε τόχα σκεφτεί έτσι... Βασικά επειδή είναι μερικές που είναι χρόνια παρατημένες δε ξέρω τι να τις κάνουμε αυτές...
Ισως θα μπορούσε να γίνει μια λειτουργία ώστε αν μια ιστορία μείνει ανενεργή για ένα συγκεκριμένο διάστημα (πχ 2 μήνες) , να στέλνει αυτόματα μνμ στο μέλος που γράφει την ιστορία ώστε αν θέλει να τις θεωρήσει ως ολοκληρωμένες (γιατί μερικές τέτοιες είναι ήδη, απλά δεν έχουν μεταφερθεί, προφανώς δεν έχει ειδοποιηθεί ποτε κάποιος) είτε να τις συνεχίσει - πάντα σε μορφή ευγενικής παράκλησης - καθώς είναι κ πολλές που έχουν ξεχαστεί απο μέλη τα οποία είναι ενεργά.
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.406
Likes
17.236
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Ωραία ιδέα τη σημειώνω να δω πώς μπορεί να υλοποιηθεί.

Στο μεταξύ επανέφερα τα online σύμβολα, πείτε μου σας παρακαλώ αν δείτε πάλι πρόβλημα όταν ποστάρειτε, αν καθυστερεί, δεν εμφανίζει το μήνυμα κλπ.
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
Δεν μου αρέσει που δεν έχω γενική εποπτεία των τελευταίων μηνυμάτων σε κάθε φόρουμ (ή κάνω κάτι λάθος) .
Μπαίνοντας στην καρτέλα forum, στο επάνω μέρος της οθόνης σου, έχει με κόκκινα γράμματα την επιλογή "Νέα μηνύματα". Εκεί θα βρεις μαζεμένα όλα τα μηνύματα που δεν έχεις διαβάσει.

Αν θέλεις να βρεις γενικά μηνύματα από διάφορες κατηγορίες, πας πάλι στην καρτέλα forum και διαλέγεις την κατηγορία που σε ενδιαφέρει. Εκεί περιλαμβάνονται διαβασμένα και αδιάβαστα.

Αν θες να δεις μόνο τα θέματα που παρακολουθείς ήδη, πας ή στην επιλογή "θέματα που παρακολουθείτε" δίπλα στα κόκκινα γράμματα των νέων μηνυμάτων, ή πας στο πάνω μέρος της σελίδας, εκεί που έχει το όνομά σου και πατάς την επιλογή "θέματα που παρακολουθείτε" στη δεξιά πλευρά των επιλογών.

Σε κάθε περίπτωση, τα θέματα που περιλαμβάνουν αδιάβαστα μηνύματα είναι με πιο σκούρο χρώμα (bold) και για να πας κατευθείαν στο πρώτο αδιάβαστο μήνυμα, πατάς την τελίτσα αριστερά από τον τίτλο του θέματος.
Επιπλέον των παραπάνω, (επειδή και άλλοι το έψαχναν), υπάρχει και η επιλογή "All recent messages", στην καρτέλα των νέων μηνυμάτων, στη δεξιά πλευρά της σελίδας.
Η επιλογή αυτή εμφανίζει όλα τα θέματα που περιλαμβάνουν πρόσφατα μηνύματα, είτε διαβασμένα, είτε αδιάβαστα. Κάτι παρόμοιο δηλαδή με την επιλογή "σημερινά μηνύματα" που υπήρχε στην προηγούμενη μορφή του forum.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.719
Likes
50.721
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Όχι ρε συ όλα κουλ, ασχολούμαι με online communities 15 χρόνια τώρα, κι'εγώ όταν είμαι απλός user αλλού τα ίδια κάνω, είναι φυσιολογικό. Ελάχιστοι θα μπουν στη διαδικασία να διαβάσουν 15 σελίδες τόπικ και μετά να γράψουν, έτσι είναι το πράμα. Αλλά εγώ εξακολουθώ να τα λέω και ότι σώσουμε :haha:
Παιδιά να ρωτήσω κάτιιιιιι; Το FYROM γιατί το λέει Μακεδόνια; Είναι ανθελληνικό το φόρουμ να κλείσει, ντροπή.
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.258
Μηνύματα
885.376
Μέλη
38.936
Νεότερο μέλος
alexispi

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom