University of Edinburgh - Το Πανεπιστήμιο του Εδιμβούργου και όσα θέλατε να μάθετε

spyros88kal

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
ευχαριστω

σε ευχαριστω,ειχα δει και εγω αυτο το σιτε αλλα δεν βρισκω ακρη,εχω ψιλοανχωθει γτ εχω κλησει ξεν/χειο μεχρι την δευτερα οπου και ξεκιναω τα μαθηματα και δεν ξερω αν θα προλαβω να βρω σπιτι.εγω θελω μια γκαρσονιερα η στουντιο να μεινω μονος μου.αν δεν βρω τι κανω??εχεις τπτ υποψην σου????
 

katia1981

Member
Μηνύματα
93
Likes
28
Επόμενο Ταξίδι
Εδιμβούργο - Δουβλίνο
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα, Νορβηγικά φιορδ
βασικα εκεί μένει και εργάζεται η αδερφή μου θέλει ψάξιμο ..αλλά πως και δεν εμεινες σε εστία το πανεπιστήμιο δεν σου βρήκε?
 

katia1981

Member
Μηνύματα
93
Likes
28
Επόμενο Ταξίδι
Εδιμβούργο - Δουβλίνο
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα, Νορβηγικά φιορδ
α να συμπληρώσω ότι δεν είναι και πολύ φτηνά να μείνεις και μόνος σου..απλά το λεω να το έχεις υπόψην
 

spyros88kal

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
επειδη δεν πηρα τον βαθμο που χρειαζοταν στα αγγλικα πρεπει πρωτα να παω 6 βδομαδες εκει να κανω την γλωσσα και μου ειπαν καλοκαιρι δεν δινουν εστιες.τι να πω,με βλεπω να κοιμαμαι σε κανα παγκακι....
τεσπα σε ευχαριστω πολυ παντως
αν μαθεις τπτ πες μου
 

katia1981

Member
Μηνύματα
93
Likes
28
Επόμενο Ταξίδι
Εδιμβούργο - Δουβλίνο
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα, Νορβηγικά φιορδ
xaxaxa όχι μην ανησυχείς μείνε σε ένα bed and breakfast για λίγο και μέσω του πανεπιστημίου θα σου πούν ..να πας να τους ρωτήσεις στο student union
 

katia1981

Member
Μηνύματα
93
Likes
28
Επόμενο Ταξίδι
Εδιμβούργο - Δουβλίνο
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα, Νορβηγικά φιορδ
πρέπει να έχεις υπομονή... δες και αυτό το site..: citylets , spareroom.co.uk.. καλή διαμονή και καλές σπουδές ..είναι υπέροχη πόλη ,,,
 

nicholas

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Ενδιαφερομαι να κανω αιτηση για Σκωτια (uni of glasgow, edinburgh, st.andrews, stirling, aberdeen, heriot watt), για προπτυχιακο (Bsc) ψυχολογιας, αλλα βλεποντας στα site ως requirements εχουν τα gce, a levels.. Εχω μαθει επισης πως αν δεν τα εχεις δεν γινεσαι δεκτος..Γνωριζετε κατι για αυτο το ζητημα? Επισης ο βαθμος απολυτηριου μου ειναι 17.7 με 19 και 19.5 key subjects (βιολογια,κοινωνιολογια).
 

gemini

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο
Ταξίδι-Όνειρο
Καραιβική
Καλησπέρα!Ψάχνω να βρω αν υπάρχουν μεταπτυχιακά στο τομέα των παιδαγωγικών. Έψαξα στα site των πανεπιστημίων αλλά μπερδεύτηκα. Μήπως τυχαίνει κάποιος να γνωρίζει; Στην Σκωτία γενικότερα; Καθώς έμαθα ότι είναι δωρεάν (και να ρωτήσω και κατά πόσο ισχύει αυτό)
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.030
Likes
41.021
Καλησπέρα!Ψάχνω να βρω αν υπάρχουν μεταπτυχιακά στο τομέα των παιδαγωγικών. Έψαξα στα site των πανεπιστημίων αλλά μπερδεύτηκα. Μήπως τυχαίνει κάποιος να γνωρίζει; Στην Σκωτία γενικότερα; Καθώς έμαθα ότι είναι δωρεάν (και να ρωτήσω και κατά πόσο ισχύει αυτό)
Το πρώτο πτυχίο είναι δωρεάν, το μεταπτυχιακό όχι- απ' όσο ξέρω.
 

gemini

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο
Ταξίδι-Όνειρο
Καραιβική
Όσον αφορά τους τομείς σχετικά με τα παιδαγωγικά τυχαίνει να γνωρίζεις κάτι;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.195
Μηνύματα
883.530
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom