ΗΠΑ Wannabe ταξίδι στις USA

Kasapas

Member
Μηνύματα
5
Likes
1
Ταξίδι-Όνειρο
ΛΟΣ ΑΝΤΖΕΛΕΣ, ΚΑΛΙΦΟΡΝΙΑ
Καλησπέρα. Είμαι καινούριος στο forum, και 'αρχάριος' στα ταξίδια ( μία φορά έχω πάει Αγγλία και Κάιρο)..

Θα ήθελα να ρωτήσω, πόσο πρόκειται να μου στοιχήσει ένα ταξίδι στην California. Ο κύριος λόγος που θέλω να πάω είναι για να πάρω μέρος σαν 'κοινό' σε μία σειρά ( The Big Bang Theory)..Οκ ακούγεται κάπως, αλλά είναι όνειρο ζωής να συναντήσω τους ηθοποιούς από κοντά.

Τέλος πάντων, θα ήθελα να μου δώσετε κάποιες πληροφορίες.

Πχ τι χρειάζομαι? (διαβατήριο κλπ), πόσα ? θα χρειαστώ για ~10 μέρες διαμονής, εαν συμφέρει η εκδρομή σε άλλες πολιτείες, τι να προσέξω (κυρίως για την 'ανάκριση΄) κλπ..

Ευχαριστώ πολύ..:cool:
 

fitziano

Member
Μηνύματα
1.934
Likes
533
Επόμενο Ταξίδι
Αθήνα
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία
Ο κύριος λόγος που θέλω να πάω είναι για να πάρω μέρος σαν 'κοινό' σε μία σειρά ( The Big Bang Theory)..Οκ ακούγεται κάπως, αλλά είναι όνειρο ζωής να συναντήσω τους ηθοποιούς από κοντά.
Wow. Και πως πας σαν κοινό εκεί;
 

taver

Member
Μηνύματα
12.490
Likes
29.001
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Πως μπορείς να πας σαν κοινό σε κάτι που δε γυρίζεται σε πραγματικό χρόνο?
 

Kasapas

Member
Μηνύματα
5
Likes
1
Ταξίδι-Όνειρο
ΛΟΣ ΑΝΤΖΕΛΕΣ, ΚΑΛΙΦΟΡΝΙΑ
Αν checkάρετε στην ιστοσελίδα του TBBT, έχει εισιτήρια..Απλά πρέπει να τα κλείσεις πιο νωρίς για να είσαι σίγουρος.

Τι εννοείς δεν γίνονται σε πραγματικό χρόνο? Πηγαίνεις california, στο στούντιο της warner, και βλέπεις τα γυρίσματα ( εννοείται επεισοδίων που δεν έχουν προβληθεί.)

Μπορεί κάποιος να μου απαντήσει σχετικά με το ταξίδι στο Αμέρικα? :D
 

alliaks

Member
Μηνύματα
177
Likes
259
Επόμενο Ταξίδι
Μίκυ Σίτυ
Ταξίδι-Όνειρο
Λιμνούπολη
Eμ, σε ενδιαφέρει το είδος του ξενοδοχείου, θα νοικιάσεις αυτοκίνητο ή θα πάρεις το λεωφορείο, θα τρως στο Μακντόναλντς ή αστακούς; Γενικά 10 νύχτες δεν είναι πολλές για να προλάβεις να πας σε άλλη πολιτεία.
Έχω κι εγώ σκοπό να πάω σε στούντιο κάποιας εκπομπής. Πλάκα θα έχει. Για μένα είναι σχετικά πιο εύκολο, ζει εκεί ο κουνιάδος μου και τα εισητήρια είναι της πλάκας.
 

Kasapas

Member
Μηνύματα
5
Likes
1
Ταξίδι-Όνειρο
ΛΟΣ ΑΝΤΖΕΛΕΣ, ΚΑΛΙΦΟΡΝΙΑ
Φίλε alliaks:

Είδος ξενοδοχείου. Δεν με ενδιαφέρει και τόσο, αλλά μην είναι της πλάκας. Να σου πω να καταλάβεις δεν θέλω να πάω σε κάτι λιγότερο πχ απ'το ΤΙΤΑΝΙΑ ( Αθήνα)

Με κόβω να κυκλοφορώ με τα πάντα εκτός αυτοκίνητο, καθώς νομίζω ότι για να νοικιάσω αυτοκίνητο πρέπει να έχω 3 χρόνια δίπλωμα ε?

Βασικά θα ήθελα να μου πείτε, με βάση αυτά που σας λέω, πόσο κοστολογείτε (και πάλι χωρίς να υπολογίζετε τα προσωπικά έξοδα) 10-15 μέρες στην Αμερική.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.490
Likes
29.001
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Αν checkάρετε στην ιστοσελίδα του TBBT, έχει εισιτήρια..Απλά πρέπει να τα κλείσεις πιο νωρίς για να είσαι σίγουρος.

Τι εννοείς δεν γίνονται σε πραγματικό χρόνο? Πηγαίνεις california, στο στούντιο της warner, και βλέπεις τα γυρίσματα ( εννοείται επεισοδίων που δεν έχουν προβληθεί.)

Μπορεί κάποιος να μου απαντήσει σχετικά με το ταξίδι στο Αμέρικα? :D
Αυτό που θα δεις να γυρίζεται, δε θα είναι ένα επεισόδιο όπως το φαντάζεσαι. Οι σκηνές δε γυρίζονται ούτε με τη σειρά, ούτε επεισόδιο-επεισόδιο, ούτε είναι όλο το καστ παρόν όλες τις ώρες των γυρισμάτων.... Μπορεί να μείνεις εκεί 2 ώρες, και να δεις π.χ. μόνο τις σκηνές που 2 ηθοποιοί έχουν μαζί στην πορεία 10 επεισοδίων. Αν πάλι είσαι τυχερός και κάποιο επεισόδιο χρειάζεται π.χ. ειδικό make-up, μπορεί και να το δεις σχεδόν όλο να γυρίζεται την ίδια μέρα...

Για τα άλλα που ρωτάς, τα έχουμε γράψει κατά καιρούς στο forum. Χρειάζεσαι διαβατήριο (& ηλεκτρονικό ESTA), και δεν υπάρχει καμμία "ανάκριση". Για το πόσο θα σου στοιχίσει και τις εκδρομές, εξαρτάται από το τι θες να κάνεις, εκτός από το να πας στο studio στο Los Angeles. Η Καλιφόρνια είναι τεράστια και έχει ενδιαφέροντα μέρη σε όλο το μήκος και το πλάτος της. Επίσης, θα πας μόνος σου? Άλλο να μένεις σε μονόκλινα, κι άλλο να μοιράζεσαι το κόστος ενός δίκλινου. Και το ίδιο πάει και στο κόστος του αυτοκινήτου.
 

Kasapas

Member
Μηνύματα
5
Likes
1
Ταξίδι-Όνειρο
ΛΟΣ ΑΝΤΖΕΛΕΣ, ΚΑΛΙΦΟΡΝΙΑ
Ευχαριστώ για τις απαντήσεις..

Αν και θα ψαχτώ, έχετε να προτείνετε κάποια special μέρη για california? ;)
 

gmavro75

Member
Μηνύματα
436
Likes
563
Ταξίδι-Όνειρο
Ταξίδι στο χρόνο
Από Los Angeles για άλλη πολιτεία μπορείς να πας Las Vegas. Στη Καλιφόρνια αξίζουν το Σαν Φραντζίσκο, η παραλιακή διαδρομή μέχρι εκεί γνωστή ως Big Sur, το Sequoia National Park και το Yosemite National Park (φυσικά και άλλα πολλά αλλά σε δέκα μέρες αυτά είναι αρκετά, μάλλον και από αυτά πρέπει να αφήσεις απέξω κάτι...). Η ζωή σου θα ήταν πολύ πιο εύκολη αν έπαιζε αυτοκίνητο για όλα αυτά...
διάβασε αν θες τις σχετικές σελίδες από το http://www.travelstories.gr/%F4%E1%EE%E9%E4%E9%F9%F4%E9%EA%DD%F2-%E9%F3%F4%EF%F1%DF%E5%F2-%E2%FC%F1%E5%E9%E1-%E1%EC%E5%F1%E9%EA%DE/40091-%E7-%E4%E9%EA%E9%DC-%F3%EF%F5-%EA%EF%ED%F4%E9%ED%DE-%E1%EC%E5%F1%E9%EA%DE.html
και φυσικά το California Uber Alles που με βοήθησε και μένα να καταλήξω σε κάποια πράγματα...
 

olgamania

Member
Μηνύματα
19
Likes
5
Ταξίδι-Όνειρο
French Polynesia
Αν και λίγες οι μέρες που θα πας και γω θα σου πρότεινα Las Vegas,NV.. πραγματικά αξίζει!!

Sent from my iPhone using Travel stories
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.212
Μηνύματα
883.808
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom