Συνάντηση / Επίσκεψη σε Αμφίπολη και Φιλίππους - 9 Δεκ. 2017

Επίσκεψη σε Αμφίπολη και Φιλίππους - 9 Δεκ. 2017 - Δήλωση συμμετοχής


  • Total voters
    24

thanosth

Member
Μηνύματα
3.370
Likes
6.861
Επόμενο Ταξίδι
Θάσος με ιστιοπλοϊκό!
Ταξίδι-Όνειρο
Happy Slam, AO
Μήπως να κοιτούσαμε και την περίπτωση του διορωφου πούλμαν; Έτσι να θυμηθούμε για τα καλά τις νεανικές μας εκδρομές; ;-)
Screenshot_2017-11-27-19-03-27-070.jpeg

Παντως μπορεί να υπάρξουν και ακυρώσεις της τελευταίας στιγμής! Το μίνιμουμ των συμμετοχών όμως καλύφτηκε
 

leon00

Member
Μηνύματα
181
Likes
55
Σε προσθέτουμε λοιπόν στις συμμετοχές. Πόσα άτομα;

Η αναχώρηση θα γίνει στις 8 π.μ. από το άγαλμα του Βενιζέλου, στην πλατεία Αριστοτέλους.
Καλημερα
Μηπως να αλλαξουμε το σημειο συναντησης γιατι δεν ειναι βολικο το παρκαρισμα στο κεντρο και για τοσες ωρες
Συναντηση στο parking του one salonica ή συναντηση στο σκλαβενιτη στην ευκαρπια θεωρω οτι θα ειναι πιο ευκολη για οσους ερθουν με αυτοκινητο
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.140
Likes
20.429
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
Το One Salonica είναι καλή ιδέα !
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.879
Likes
26.753
Κάποιοι που θα μετακινηθούν με αστικό πχ από Αγία Τριάδα,πως θα έρθουν εκεί;
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.140
Likes
20.429
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
Ίσως μπορούμε να ορίσουμε δύο σημεία συνάντησης. Ένα Δυτικά και ένα Ανατολικά. Δεν ξέρω βέβαια αν μπορεί να γίνει αυτό !
Αν κάποιος έχει θέμα, εγώ μπορώ να εξυπηρετήσω με μεταφορά, αρκεί να μου το πείτε!
Ούτως ή άλλως στο γυρισμό θα μεταφέρω μία κοπέλα στο αεροδρόμιο, που θα έρθει απο Κρήτη!
 

thanosth

Member
Μηνύματα
3.370
Likes
6.861
Επόμενο Ταξίδι
Θάσος με ιστιοπλοϊκό!
Ταξίδι-Όνειρο
Happy Slam, AO
Κι εγώ προτείνω 2 σημεία συνάντησης, άγαλμα Βενιζέλου και one salonika, 8 και 8:30 αντίστοιχα, η 7:45 και 8:15 κοκ
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.052
Likes
7.801
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Όσοι προτείνουν το One Salonica γνωρίζουν - υποθέτω - ότι είναι σε διαφορετική κατεύθυνση από εκείνη που θα κινηθούμε, ε; Πράγμα που σημαίνει τουλάχιστον χάσιμο μισής ώρας που μπορεί να γίνει και μία ώρα λόγω της κίνησης του πρωινού του Σαββάτου. Αν πρέπει ντε και καλά να υπάρξει και δεύτερο σημείο συνάντησης, νομίζω ότι το πάρκινγκ του Σκλαβενίτη (πρώην Carrefour) στη Ν. Ευκαρπία θα ήταν η καλύτερη λύση - όπως είπε και ο @leon00 .
 

thanosth

Member
Μηνύματα
3.370
Likes
6.861
Επόμενο Ταξίδι
Θάσος με ιστιοπλοϊκό!
Ταξίδι-Όνειρο
Happy Slam, AO
Δεν νομίζω ότι είναι κ σε τόσο διαφορετική κατεύθυνση μιας κ μετά το one salonika το λεωφορείο μπορεί να κινηθεί από την εξωτερική περιφερειακή.
Επίσης δε νομίζω ότι το Σάββατο το πρωί στις 8:30 το πρωί θα έχει τόσο πολύ κίνηση όσο εχει πχ τις καθημερινές.
Έχω και την εξής απορία: το λεωφορείο μετά το άγαλμα Βενιζέλου πως θα κινηθεί; Εγνατία, Οδός Λαγκαδά, στην αερογέφυρα Σταυρούπολης θα στρίψει δεξιά για να πάει στο πάρκινγκ του Σκλαβενίτη;
Για μένα προσωπικά το ίδιο μου είναι σε ποιο από τα δύο σημεία θα οριστεί το 2ο σημείο συνάντησης.
Αν το λεωφορείο κινηθεί στην οδό Λαγκαδά, θα μπορουσε το 2ο σημειο συγκέντρωσης να είναι και η στάση Δημαρχειο Σταυρούπολης όπου εκεί δίπλα κ δωρεάν πάρκινγκ υπάρχει από την κάτω πλευρά της Λαγκαδά, και δεν υπάρξει επιπλεον χρονοκαθυστερηση.
Ιδέες λέμε!
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.140
Likes
20.429
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
Εγώ δεν έχω πρόβλημα απο όπου και αν ξεκινήσουμε. Ακόμα και απο το κέντρο να φύγουμε θα βρώ λύση για το αυτοκίνητο μου.
Απο το One Salonica το λεωφορείο μέσω εθνικής ή Μοναστηρίου μπορεί να βγεί στα ΚΤΕΛ και απο εκεί να κινηθεί όπως όλα τα λεωφορεία για Καβάλα μέσω Λαγκαδά.
Η εξωτερική περιφερειακή, παρόλο που προσθέτει λίγα χλμ στη διαδρομή, είναι καλύτερη γιατί, φεύγεις πιο γρήγορα!
Στην εσωτερική περιφερειακή, ως στιγμής, δεν μπορείς να στρίψεις αριστερά στη Λαγκαδά λόγω έργων και δεν ξέρω αν υπάρχει άλλη έξοδος καινούργια (την αποφεύγω τον τελευταίο καιρό, ακριβώς λόγω έργων)
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.052
Likes
7.801
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Εντάξει παιδιά, ό,τι πείτε, προφανώς ξέρετε καλύτερα τα των δρόμων, εγώ έχω περιορίσει πολύ τις μετακινήσεις μου με αυτοκίνητο (μόνο σε κάποια ταξίδια το χρησιμοποιώ). Αποφασίστε τι θέλετε (ένα ή δύο σημεία συνάντησης και ποιά θα είναι αυτά), πείτε το εδώ για να ενημερωθούν έγκαιρα (το αργότερο - λέω - μέχρι την επόμενη Τετάρτη) και οι υπόλοιποι, να ορίσουμε την ώρα και να ενημερώσουμε και τον οδηγό.

Όσο για το πώς θα κινηθεί το λεωφορείο μέσα στην πόλη ή έξω απ' αυτήν, φυσικά και δεν το γνωρίζω, δικό του είναι το λεωφορείο, εκείνος ξέρει καλύτερα. Εμείς θα του πούμε πού θέλουμε να πάμε κι εκείνος θα μας πάει.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.190
Μηνύματα
883.394
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom