Τι μας “χαλάει” στους συνταξιδιώτες μας?

Bahari

Member
Μηνύματα
1.848
Likes
1.482
Σχεδόν 4 χρόνια μετά από το τελευταίο ποστ αυτού του θέματος, είπα να το ξεθάψω ανεβάζοντας κάποιες φωτογραφίες συνταξιδιωτών/συνεπιβατών που σίγουρα έχουμε συναντήσει στα ταξίδια μας.


plane.jpg
plane3.jpg
plane4.jpg
plane2.jpg
 
Last edited:

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
Το πως απολαμβανετε να πινετε τον καφε σας ή να τριγυρνατε με τις ωρες μεσα στα μουσεια μοναχοι, ειλικρινα δεν μπορω να το καταλαβω...
Το αγαπάμε! Μετά από μέρες νον στοπ πρηξίματος, σε σημείο να στα κάνουν τσουρέκια πασχαλίνα, οι 2-5-10-15 μέρες μόνος είναι απόλαυση

Παρέα πάντα με 2-3 βιβλία και με 2-3 καλές playlist

 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
Ε ναι...
Σαν καλός ρακοσυλέκτης, ψαχνώ συχνά σε κάδους
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.029
Likes
12.137
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Ε δεν ειναι και τοσο γτπ το τοπικ
 

Dina Z

Member
Μηνύματα
1.356
Likes
4.335
Ταξίδι-Όνειρο
Ονειρεύομαι ... γενικώς!
upload_2018-4-4_9-52-7.jpeg

Εγώ πάντως τώρα νοιώθω και μια ανάγκη να της το τραβήξω το αχτένιστο και φριζαρισμένο της μαλλί! :twisted::twisted::twisted:
 

sinefoula

Member
Μηνύματα
451
Likes
1.683
Επόμενο Ταξίδι
;;;;;;;;;;;;;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα,Αίγυπτος,Μαρόκο!
Σαν δημοκρατικος ανθρωπος θα πω τα δικα μου,συν και πλυν σ ενα ταξιδι......!
αρχιζω με τα αρνητικα(μου)....
1)περπαταω με τις ωρες....δεν εχω συναισθηση καλη του χρονου γενικα.....σπευδω βραδεως παροτι περπαταω και γινομαι εκνευριστικη.
2)θελω να φαω οτι παραγει ο καθε τοπος.....χαχαχα κανω στασεις συχνα για φαγητο,δεν ειμαι παχυα,αλλα τρωω πολυ για να μαι αερατη.
3)αγαπω τ αεροπλανα,αλλα τα φοβαμαι κι ολας,και θελω να κραταω ενα χερακι,του διπλανου-διπλανης μου.....(συνδιαζεται με προσευχες και σταυροκοπηματα)συνηθως καθομαι διπλα σε παραθυρο να βλεπω οτι οκ δεν πεφτουμε κι ολα ειναι καλα.
4) βγαζω συνεχεια φωτογραφιες,ασταματητα,αδιακοπα και ποσταρω σελφι σα χαζο....!δεν εχω κονταρι ομως εχω ενα κινητο που του φωναζω σελφιιιιιιιι και βγαζει μονο του και γινομαι γελοια.
5)με πιανει το ελληνικο μου αν δω κατι ''δικο μας'' εκει εξω,κι εχει πολλα,παντου και βριζω ελληνικα μπινελικια οπου βρω.
6)κλαιω παντα στους αποχαιρετισμους,αλλα πιστευω πως θα ξαναρθω και σχεδιαζω το επομενο ταξιδι μολις προσγειωθω.
Τα θετικα (μου)
1)ειμαι καθαρη(μην γελατε ειναι μεγαλο συν αυτο)
2)σεβομαι τον συνταξιδιωτη μου,στο που θα παμε,τι θα δουμε,τι θα φαμε,και ποσα θα ξοδεψουμε.
3)εχω (λενε)μεγαλη πλακα.......τωρα καλο αυτο κακο;εκεινοι ξερουν.
4)ειμαι συνεπης στα οικονομικα της παρεας.......και δεν ειναι θεμα τσιγκουνιας,αλλα με 650 μηνιατικο συν δυο παιδια ανηλικα παλι καλα που ταξιδευω.οποτε ο καθενας τα δικα του γιατι οι καλοι λογαριασμοι κλπ κλπ
5)δεν βαριεμαι,κουραζομαι,τσαντιζομαι,νυσταζω.............γενικως ειμαι ντουρασελ........

αυτα τα ολιγα!
 

Dina Z

Member
Μηνύματα
1.356
Likes
4.335
Ταξίδι-Όνειρο
Ονειρεύομαι ... γενικώς!
Τη γκρίνια και τη ζήλεια! Και για να μη παρεξηγηθω εννοώ τη ζήλεια του στυλ ;"Ο τάδε πήρε καλύτερο δωμάτιο, παράθυρο στο αεροπλάνο, καλύτερο κοψίδι κλπ". Όλα τα αντέχω και τον τσιγκούνη ακόμη.Φυσικά και δεν εννοώ κιόλας οτι θα τον επιλέξω για παρέα στο ταξίδι, αλλά πες οτι δεν το ήξερα και το ανακάλυψα καθοδόν (θα τον κερνώ εγώ, δεν με πειράζει, ένα ταξίδι είναι θα περάσει, δε θα τον παντρευτώ κιόλας.) Να μην γκρινιάζει και να μη ζηλεύει όμως είναι βασικό. Α και δεν αντέχω τους μη ανεξάρτητους. Υπάρχει πάντα ένα κοινό πρόγραμμα, αλλά κάπου κάπου θα γίνονται και μερικά πράγματα που θα ενδιαφέρουν κάποιους και κάποιους άλλους όχι. Ε, εκεί μου τη σπάει το "ε, τι το θέλεις τώρα αυτό; Μια μ..λ..κία θα είναι. Μα δεν είπαμε οτι θα είμαστε παρέα; Πού με πουλάς τώρα; κλπ κλπ"
Δεν θα μπορούσα να έχω καλυφθεί καλύτερα! Η φίλη @ΕΡΣΗ τα είπε όλα για μένα :)
Με δυο λέξεις: Δεν αντέχω την γκρίνια και την εξάρτηση.
Θέλω κοντά μου ανθρώπους με καλή διάθεση - ακόμα και στις αναποδιές του ταξιδιού - κι όχι κάποιον που με πρήζει ή περιμένει να παίξω την μαμά του :twisted:
 

sinefoula

Member
Μηνύματα
451
Likes
1.683
Επόμενο Ταξίδι
;;;;;;;;;;;;;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα,Αίγυπτος,Μαρόκο!
περπατας ολη μερα δεν πονεσαν τα ποδια σου;
οχι για να περπατησω ηρθα ταξιδι.....και να δω καινουργια μερη,εικονες κλπ.
τρως απ το πρωι δεν χορτασες;
οχι γιατι και τρωω και περπαταω ολη μερα και οχι δεν χορτασα.
παλι μπανιο θα κανεις;εκανες και το πρωι......
ολη μερα στους δρομους να μην κανω ενα ντουζακι πριν κοιμηθω;
παλι ψωνια;πωωωωωω
παλι φωτογραφιες;πωωωωωωωωωω
ξερεις θελουμε να μεινουμε λιγο μονοι μας....
ταξιδι οργανωμενο με φιλικο ζευγαρι,σε τρικληνο δωματιο.......τι τα θελα τα μπικουτι;;;;;;;
ψοφοκρυο εξω,το ζευγαρι τσακωνονταν........ενιωσα αβολα,αμηχανα......και ηξερα και τους δυο καλα σχετικα.....τουρκια 2018 ομορφια.....χαχαχα.......παραλιγο να με χωσουν μεσα κατι γειτονες.....αγριανθρωποι αστυνομικοι τουρκοι γιατι τραγουδουσα στην σμυρη το μανα μου ελλας.....
η αντιδραση του φιλικου ζευγους........που μετα το ταξιδι χωρισε.....μα γιατι απομακρινθηκες;δεν ξερεις και την γλωσσα που πας;;;;μα πως κανεις ετσι;θαλασσα ειναι τι κλαις;αν το αξιζαμε θα ταν δικο μας ακομα..........μωρε εγινα τουρμπο......απαπα θεριο ανημερο.....αφου επεστρεψα πατριδα παλι καλα,ε ποσο υπομονη να κανω;
 

Dina Z

Member
Μηνύματα
1.356
Likes
4.335
Ταξίδι-Όνειρο
Ονειρεύομαι ... γενικώς!
περπατας ολη μερα δεν πονεσαν τα ποδια σου;
οχι για να περπατησω ηρθα ταξιδι.....και να δω καινουργια μερη,εικονες κλπ.
τρως απ το πρωι δεν χορτασες;
οχι γιατι και τρωω και περπαταω ολη μερα και οχι δεν χορτασα.
παλι μπανιο θα κανεις;εκανες και το πρωι......
ολη μερα στους δρομους να μην κανω ενα ντουζακι πριν κοιμηθω;
παλι ψωνια;πωωωωωω
παλι φωτογραφιες;πωωωωωωωωωω
ξερεις θελουμε να μεινουμε λιγο μονοι μας....
ταξιδι οργανωμενο με φιλικο ζευγαρι,σε τρικληνο δωματιο.......τι τα θελα τα μπικουτι;;;;;;;
ψοφοκρυο εξω,το ζευγαρι τσακωνονταν........ενιωσα αβολα,αμηχανα......και ηξερα και τους δυο καλα σχετικα.....τουρκια 2018 ομορφια.....χαχαχα.......παραλιγο να με χωσουν μεσα κατι γειτονες.....αγριανθρωποι αστυνομικοι τουρκοι γιατι τραγουδουσα στην σμυρη το μανα μου ελλας.....
η αντιδραση του φιλικου ζευγους........που μετα το ταξιδι χωρισε.....μα γιατι απομακρινθηκες;δεν ξερεις και την γλωσσα που πας;;;;μα πως κανεις ετσι;θαλασσα ειναι τι κλαις;αν το αξιζαμε θα ταν δικο μας ακομα..........μωρε εγινα τουρμπο......απαπα θεριο ανημερο.....αφου επεστρεψα πατριδα παλι καλα,ε ποσο υπομονη να κανω;
Και μη χειρότερα δηλαδή!:haha:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.190
Μηνύματα
883.445
Μέλη
38.897
Νεότερο μέλος
Ρεκομπα

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom