Τι μας “χαλάει” στους συνταξιδιώτες μας?

taxidakia

Member
Μηνύματα
285
Likes
51
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Άνδεις ξανά
Ωραία, χαίρομαι που εμφανίστηκε ο/η xalara και αρχίζω να νιώθω για πρώτη φορά στη ζωή μου ότι ξυπνάω νωρίς! :D Αυτά τα τελευταία με τα μουσεία και το χειμώνα μου τη σπάνε κι εμένα! Η χαρά μου είναι τα μουσεία που μένουν μέχρι πιο αργά.
 

andre30

Member
Μηνύματα
84
Likes
33
Επόμενο Ταξίδι
Ισλανδία
ναι μπραβο τελειο θεμα
σιγουρα ολα τα παραπανω . σαν πιο βασικα πιστευω η τσιγκουνια
και η γκρινια. αν δεν υπαρχουν αυτα ε!! καπως θα βγαλεις ακρη
 
Μηνύματα
1.620
Likes
782
Επόμενο Ταξίδι
Χονγκ Κονγκ
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
Τα ίδια και εγώ, ξύπνημα γύρω στις 10, χουζούρι-πρωινό κλπ και κατά τις 11.30-12 αναχώρηση από ξενοδοχείο. Όλη μέρα περπάτημα, μουσεία, καφέδες κλπ και επιστροφή μετά από φαγητό και ποτάκι κατά τη μία- μιάμιση για μπάνιο και ύπνο. Με το φίλο μου καταλήξαμε ότι αυτό είναι το πρόγραμμα που απολαμβάνουμε περισσότερο. Δύσκολα να κάνουμε ταξίδι με άλλους γιατί δεν υπάρχει λόγος να επιβάλλουμε σε άλλους το πρόγραμμά μας! Εφόσον καταλήξαμε ότι μας ταιριάζει και μας ευχαριστεί το τηρούμε χωρίς να γινόμαστε εμπόδιο σε κανέναν.

Γενικώς με εκνευρίζει στους συνταξιδιώτες και μένα:
1) η τσιγκούνια που αναφέρθηκε πολλές φορές! Και ΙΔΙΩΣ η τσιγκουνιά που γίνεται για ηλίθιους (για μένα) λόγους. Δε θα φάω πχ σε εστιατόριο γιατί με τα λεφτά που θα εξοικονομήσω θα ψωνίσω ένα ρούχο- ναι αλλά εγώ τι σου φταίωωω;;

2) η αδυναμία συνειδητοποίησης ότι αν δεν ταιριάζουμε δεν είναι αναγκη να τα κάνουμε ΟΛΑ μαζί. Γιατί να μην πάω σε μουσείο επειδή εσένα δε σ'αρέσουν και επιμένεις ότι δε γίνεται να χωριστούμε; Γιατί να μη φύγετε πρωί αφού είστε πρωινοί τύποι και να έρθω να σας βρω όταν ξυπνήσω; κλπ κλπ

3) Η αγένεια. Να είσαι ο ελληναράς που θα κοροιδέψεις βροντόφωνα τον άσχετο Άγγλο που φοράει ένα αστείο πουκάμισο στο διπλανό τραπέζι.
 
Μηνύματα
67
Likes
145
Επόμενο Ταξίδι
España? We'll see.
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
1. Το να σηκώνω την φωτογραφική να βγάλω μια φωτογραφία (οτιδήποτε, ακόμα και μια πέτρα) και να έρχεται ο συνταξιδιώτης και να βγάζει ακριβώς την ίδια φωτογραφία με εμένα. Πρωτοβουλία στο να βγάλει κάτι άλλο που εμένα δεν μου έκανε κλικ, δεν υπάρχει φυσικά. Στο τέλος καταλήγουμε με 1000 φωτογραφίες διπλές σαν τα αυτοκόλλητα που ανταλλάζαμε πιτσιρικάδες.

2. α. Η ερώτηση "είμαστε στα βόρεια ή στα νότια του νησιού"; (εν τω μεταξύ έχεις φροντίσει να του δώσεις κι έναν χάρτη)

2. β. "Που θα πάμε αύριο"; - Όταν το έχουμε πει χίλιες φορές μέσα στη μέρα. // Την επόμενη μέρα το πρωί "που θα πάμε σήμερα";

2. γ. (συνήθως την τελευταία μέρα αφότου έχουμε κάνει όλα όσα είχαμε προγραμματίσει): "Ρίξε καμιά ιδέα για το που θα πάμε σήμερα"; "Δεν ξέρω, όπου θέλεις εσύ"!!

Σε μια πρόταση: Είμαι αδιάφορος αλλά ρωτάω κιόλας για να δείξω ότι ενδιαφέρομαι, άσχετα αν μόλις μου το πεις θα το ξεχάσω.

3. "Πιτσίλισα λίγο τον καθρέφτη στο μπάνιο καθώς νιβόμουν, αλλά τον σκούπισα."
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.146
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Ε ρε προβληματα που εχει ο κοσμος...

Τι μας χαλάει στους συνταξιδιώτες μας;
Το ότι είναι μαζί μας φυσικά τί άλλο......:haha:
Απο σενα περιμενα να πεις: Το οτι δεν ξερουν πρεφα:haha:
 

canf

Member
Μηνύματα
735
Likes
218
Επόμενο Ταξίδι
Ολλανδία
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος Ισπανίας
καλα το 1ο συμφωνωωωωωωω ειναι τοοοο σπασιμο:mad::mad::mad:

οσο για το 2γ δυστυχως το κανω και εγω καμια φορα:haha::haha:
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.504
Likes
8.039
Μιας και αναφέρθηκε το "πονεμένο" θέμα της φωτογραφίας.... εκτός του ότι βγάζω χιλιάδες, μπορεί να κάτσω σε ένα σημείο και 1 ώρα μέχρι να βγάλω αυτό που θέλω .... όταν, λοιπόν, μου λένε "αμάν ρε παιδί μου με τις φωτογραφίες, τι τι θες όλες αυτές, τι βγάζεις τόσες ώρες..." και άλλα σχετικά, τραβάω μεγάλη φρίκη!
 

canf

Member
Μηνύματα
735
Likes
218
Επόμενο Ταξίδι
Ολλανδία
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος Ισπανίας
^ενα μεγαλο πλεονεκτημα του να ταξιδευει καποιος καμια φορα και χωρις παρεα:):clap:

παντως ειδικα οταν επιστρεφω, και ζηταν ολοι να δουν φωτο, και παραπονιουνται:μα δεν εβγαλες εσενα ;;γιατι;;;
ποσο νευριαζω...:mad:
και ειδικα με το επιχειρημα τους:πως θα θυμασαι οτι πηγες;:shock:
 

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
Και γώ βγάζω πολλές φωτογραφίες. Πολλές φορές όταν οι άλλοι κάθονται στο ξενοδοχείο, φεύγω μόνος για να βγάλω διάφορες, να μη βαραίνω και τους άλλους. Απ' την άλλη με έχουν μάθει και δε πολυπαραπονιούνται. Βέβαια, όλοι ζητούν τις φωτογραφίες και το βίντεο όταν γυρίσουμε απο ταξίδι... Και δε θα είχα κανένα πρόβλημα να τραβάνε και οι άλλοι φωτογραφίες ή λίγο κάμερα, μπας και ηρεμίσω και γώ λίγο. Αν παραπονεθεί κανείς, θα του τα ψάλλω κιόλας........ :mad:
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.146
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
... εκτός του ότι βγάζω χιλιάδες, μπορεί να κάτσω σε ένα σημείο και 1 ώρα μέχρι να βγάλω αυτό που θέλω ....
:haha::haha::haha: Σε φανταζομαι εξω απο το Fabric στην αναμονη να βγαζεις φωτο εναν εναν στην ουρα:haha::haha::haha:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.226
Μηνύματα
884.339
Μέλη
38.918
Νεότερο μέλος
Gvar

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom