«Το πρωί να τρως σα βασιλιάς...»

giannismits

Member
Μηνύματα
3.494
Likes
11.728
Επόμενο Ταξίδι
?
Το καλυτερο απ ολα ειναι στη Δομινικανη Δημοκρατια!
Πολτος μπανανας με βουτυρο,σαλαμι και τυρι και απο πανω σοκολατα:shock:

Να τρωει η μανα και το παιδι να μη δινει!!!
 

manelaki

Member
Μηνύματα
1.282
Likes
392
Kαι μένα με αναγούλιασαν αυτές οι προτάσεις για πρωινό του manelakiou ειδικά αυτή με τα ωμά θαλασσινά, το τσίλι και τη λεμονάδα!
Το καλυτερο απ ολα ειναι στη Δομινικανη Δημοκρατια!
Πολτος μπανανας με βουτυρο,σαλαμι και τυρι και απο πανω σοκολατα:shock:

Να τρωει η μανα και το παιδι να μη δινει!!!
:haha::haha::haha: Τα πρωινα που ανεβασα με εντυπωσιασαν και τα ξεχωρισα λογω της διαφορετικοτητας τους. Σιγουρα θα τα δοκιμαζα στο τοπο τους το καθενα αλλα ενταξει δεν θα τα ετρωγα και σπιτι μου. :bleh:
 

giannismits

Member
Μηνύματα
3.494
Likes
11.728
Επόμενο Ταξίδι
?
:haha::haha::haha: Τα πρωινα που ανεβασα με εντυπωσιασαν και τα ξεχωρισα λογω της διαφορετικοτητας τους. Σιγουρα θα τα δοκιμαζα στο τοπο τους το καθενα αλλα ενταξει δεν θα τα ετρωγα και σπιτι μου. :bleh:
Εγω παλι δεν θα τα ετρωγα ουτε εκει.Να φαω βατραχοποδαρα,σαλιγκαρια,φιδια δεν εχω προβλημα..

Αλλα να φαω μπανανα με σαλαμι τυρι και σοκολατα δεν θα με εβαζα σαυτη τη δοκιμασια!

Το πιο τρελο πρωινο που εχω φαει ηταν στην κυπρο οπου απ τον γιγαντιο μπουφε του ξενοδοχειου ειχα βαλει στο πιατο μου μπεικον,αυγα,λουκανικα,ψωμακια,σαλαμια,πιτες,γιαουρτι με ανανα και αλλα διαφορα και το αποτελεσμα ηταν να ξερασω λιγα λεπτα μετα!

Ισως απο τοτε να εχω σιχαθει το πρωινο και να μη με νοιαζει ουτε στα ταξιδια ουτε σπιτι μου.
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Το καλυτερο απ ολα ειναι στη Δομινικανη Δημοκρατια!
Πολτος μπανανας με βουτυρο,σαλαμι και τυρι και απο πανω σοκολατα:shock:

Να τρωει η μανα και το παιδι να μη δινει!!!
Μπα μην το λες και στη Γερμανια ειδαν τα ματακια μου το ακολουθο μπρεκφαστ= μαυρο ψωμι ..αλειμμενο τυρι καμαμπερ ..μαρμελαδα βατομουρο..φετες βραστων αυγων και τελικη στρωση απο μαρμελαδα πανω απο τα αυγα.
Πανδαισια! :shock::shock:
 

taver

Member
Μηνύματα
12.496
Likes
29.126
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Μιλάμε το hostelbookers τελεία com έχει τεράστια γνώση και εκτεταμένη εμπειρία στα θέματα ποιοτικού φαγητού.... Τι άλλο θα δούμε....
 

giannismits

Member
Μηνύματα
3.494
Likes
11.728
Επόμενο Ταξίδι
?
Μπα μην το λες και στη Γερμανια ειδαν τα ματακια μου το ακολουθο μπρεκφαστ= μαυρο ψωμι ..αλειμμενο τυρι καμαμπερ ..μαρμελαδα βατομουρο..φετες βραστων αυγων και τελικη στρωση απο μαρμελαδα πανω απο τα αυγα.
Πανδαισια! :shock::shock:
χαχαχα υπεροχο θα το κανω στο σπιτι.ενταξει υπαρχουν πολλοι διαστροφικοι και εδω με τις γευσεις.Ξερω ατομα που εχουν φαει λουκουμαδες μαζι με το φαγητο τους,αντι για ψωμι δηλαδη,τσουρεκι επισης αντικαθιστωντας το ψωμι στα φαγητα,προφιτερολ με συνοδεια απο γαριδακια..και αλλα ανωμαλα...

Το πρωινο ειναι μεν ενα βασικο γευμα αλλα πιστευω ειναι εξω απ την ελληνικη κουλτουρα.Αλλο αν οι περισσοτεροι οταν πανε ταξιδια περιδρομιαζουν 2000 θερμιδες το πρωι.
 

manelaki

Member
Μηνύματα
1.282
Likes
392
Το πιο τρελο πρωινο που εχω φαει ηταν στην κυπρο οπου απ τον γιγαντιο μπουφε του ξενοδοχειου ειχα βαλει στο πιατο μου μπεικον,αυγα,λουκανικα,ψωμακια,σαλαμια,πιτες,γιαουρτι με ανανα και αλλα διαφορα και το αποτελεσμα ηταν να ξερασω λιγα λεπτα μετα!
:shock::shock::shock:

Η αληθεια ειναι οτι ορισμενα ειναι πολυ extreme. Αλλα νομιζω ειναι θεμα γουστου και φυσικα παραδοσης της καθε χωρας.
Και το καρπουζακι με τη φετα δε παει πισω!! Σε ορισμενους ομως αρεσει πολυ ακομα και για πρωινο.
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Μα υπαρχουν ακομη ελληνικα χωρια οπου τρωνε τυρι και πεπονι..χαλαρα.

Παντως ειμαι και γω τυπος που ανακατωνω τα φαγητα ...αλλα υπαρχουν και αλλα εξτριμ απο την αντιθετη...πχ εχω ενα συναδελφο,ο οποιος αδυνατει να φαει συνδυασμενα πιατα ..τρωει χωριστα τα μακαρονια και χωριστα τον κιμα ..οταν εχουν για φαγητο μακαρονια με κιμα!
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.149
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Και το καρπουζακι με τη φετα δε παει πισω!! Σε ορισμενους ομως αρεσει πολυ ακομα και για πρωινο.
Το καρπουζι με φετα ειναι απο τους καλυτερους γευστικους συνδυασμους.-

Φετος εγινε μια προσπαθεια απο μια ναπολιτανα να με πεισει πως το πρωινο πρεπει να περιλαμβανει ελληνικο γιαουρτι με nutella. Στο τελος τα καταφερε και δεν ειχε και αδικο. Πολυ καλο...

Το πιο παραξενο πρωινο που εχω δει να τρωνε (οικογενεια Ουκρανων καλοκαιριατικα) ειναι φασολαδα με καυτερη πιπερια και κρεμα γαλακτος, φυσικα συνοδευομενη απο ζεστο καφε φιλτρου (η κορη εβαζε και παγωτο).

Μου προσφερθηκε, δεν δοκιμασα φυσικα...
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.530
Likes
8.106
Το καρπουζι με φετα ειναι απο τους καλυτερους γευστικους συνδυασμους.-

Φετος εγινε μια προσπαθεια απο μια ναπολιτανα να με πεισει πως το πρωινο πρεπει να περιλαμβανει ελληνικο γιαουρτι με nutella. Στο τελος τα καταφερε και δεν ειχε και αδικο. Πολυ καλο...

Το πιο παραξενο πρωινο που εχω δει να τρωνε (οικογενεια Ουκρανων καλοκαιριατικα) ειναι φασολαδα με καυτερη πιπερια και κρεμα γαλακτος, φυσικα συνοδευομενη απο ζεστο καφε φιλτρου (η κορη εβαζε και παγωτο).

Μου προσφερθηκε, δεν δοκιμασα φυσικα...
τι ακριβως σου προσφερθηκε? :cool:
 

mad4paok

Member
Μηνύματα
414
Likes
63
Επόμενο Ταξίδι
ΑΠΩ ΑΝΑΤΟΛΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΤΟΥΜΠΑ-ΙΡΑΝ-ΚΑΜΠΟΤΖΗ-ΝΑΜ
Το καρπουζι με φετα ειναι απο τους καλυτερους γευστικους συνδυασμους.-

Φετος εγινε μια προσπαθεια απο μια ναπολιτανα να με πεισει πως το πρωινο πρεπει να περιλαμβανει ελληνικο γιαουρτι με nutella. Στο τελος τα καταφερε και δεν ειχε και αδικο. Πολυ καλο...

Το πιο παραξενο πρωινο που εχω δει να τρωνε (οικογενεια Ουκρανων καλοκαιριατικα) ειναι φασολαδα με καυτερη πιπερια και κρεμα γαλακτος, φυσικα συνοδευομενη απο ζεστο καφε φιλτρου (η κορη εβαζε και παγωτο).

Μου προσφερθηκε, δεν δοκιμασα φυσικα...
Έπρεπε να φας γιαούρτι με merenda για να είναι 100% ελληνική συνταγή!!
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.149
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
τι ακριβως σου προσφερθηκε? :cool:
Η κορη ηταν 15-16 ετων. Επισης δεν θα τη δοκιμαζα... θα κινδυνευα να με κατηγορησουν για αποπλανηση ανηλικου... αφου προσφατα εκλεισα τα 18!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.254
Μηνύματα
885.034
Μέλη
38.933
Νεότερο μέλος
athgouletas

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom