Γαλλία «Vous etes en pays Cathare»…

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.129
Likes
20.374
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
Σαν εμπειρία είναι μοναδική όπως και να έχει, γι’ αυτό και εις γνώσιν μας είχαμε κλείσει το tour και ας ήταν στα γαλλικά, αλλά ο φιλαράκος μας το χάλασε με τη συμπεριφορά του… Δεν πειράζει, του εύχομαι αν έρθει στην Ελλάδα να του γίνει ξενάγηση στην Ακρόπολη στα αρχαία ελληνικά… :cool:
Ούτε καν στα νεοελληνικά, αλλά στα αρχαία ελληνικά! :haha: Είσαι φοβερή 😘

Rennes le Chateau -> μ' έπεισες! Μπήκε στο πρόγραμμα!!!!!!!!!!!!!!! 😍
ΥΓ. Έχεις διαβάσει το "Κοιμητήριο της Πράγας" του Έκο; Είμαι σίγουρη οτι το έχεις διαβάσει!
 
Last edited:

Smaragda53

Member
Μηνύματα
987
Likes
2.075
Επόμενο Ταξίδι
αχ, μακάρι νάξερα!
Ταξίδι-Όνειρο
Πολυνησία
Επειδή όμως την έχω καταθάψει την πόλη, οφείλω να παραδεχτώ πως –αν εξαιρέσεις τη βρωμιά- είναι ενδιαφέρουσα πόλη, με πολύ όμορφα κτίρια αλλά όταν πρέπει να κοιτάς συνέχεια κάτω για να μην πατήσεις περιττώματα ε, όσο να’ναι δεν εκτιμάς και πολύ την αρχιτεκτονική δομή της!! Παρ’όλα αυτά μια όαση μέσα σ’αυτό το χάος
Φαντάζομαι πάντως ότι έτσι (εννοώ με τα σκουπίδια και τα περιττώματα) θάταν εκείνα τα χρόνια τα χωριά που μας φαίνονται τόσο γοητευτικά τώρα που είναι καθαρά και έχουν ηλεκτρισμό. ΄Εχω ξετρελαθεί με την ιστορία σου, δεν την είχα πάρει χαμπάρι και την ανακάλυψα τώρα! :clap:

To Tarascon sur Ariege είναι άλλο από το Tarascon sur Rhones? ΄Οταν ήμουν μικρή είχα διαβάσει το "Tartarin de Tarascon" του Alphonse Daudet και μου έχει μείνει αξέχαστο
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.167
Μηνύματα
882.751
Μέλη
38.880
Νεότερο μέλος
Adamamdia

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom