Γαλλία «Vous etes en pays Cathare»…

soudianos

Member
Μηνύματα
3.701
Likes
6.316
Ταξίδι-Όνειρο
Βερακρούζ
Να ξαναπάς και να πεταχτείς μέχρι την Ανδόρα με τα αφορολόγητα!!!

Δεν πέρασες από το κάστρο Monsegur ;;;
...το τελευταίο προπύργιο των «Καθάρων». Η πτώση του από τους 10,000 στρατεύματα των καθολικών το 1243, σήμανε και το τέλος των οπαδών της αίρεσης αυτής, των «φτωχούληδων του Θεού» όπως τους λέγανε. .Πάνω από 200 απ τους Καθάρους κάηκαν εδώ και μόνο ελάχιστοι κατάφεραν να διαφύγουν, παίρνοντας μαζί τους τα απόκρυφα βιβλία της αίρεσης τους και όπως εικάζεται και το Άγιο Δισκοπότηρο...

καλή η ενημέρωση σου με τις φωτό
 

Italitsa

Member
Μηνύματα
840
Likes
915
Επόμενο Ταξίδι
Γύρος Αυστρίας
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Ένα από τα χειρότερα junk food στον κόσμο αντί για το καλύτερο cassoulet του κόσμου.... Κάτι νευρώνες καίγονται.... (αν και μπορώ να καταλάβω το <€10 αντί για >€40 ....)
Σημειωτέον ότι Subway έχει και στην Αθήνα.
Ελα ρε συ, εγω τα προτιμω απο goodys, mc κτλ....συν οτι δεν ηταν τοσο φθηνα.... Στην Αθηνα που εχει;;; Ειχε ανοιξει καποτε στο Συνταγμα νομιζω αλλα δεν επιασε....Τετοια λεγε μου τωρα να τρελαθει ο δικος μου....:bleh::haha:
 

Italitsa

Member
Μηνύματα
840
Likes
915
Επόμενο Ταξίδι
Γύρος Αυστρίας
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Να ξαναπάς και να πεταχτείς μέχρι την Ανδόρα με τα αφορολόγητα!!!

Δεν πέρασες από το κάστρο Monsegur ;;;
...το τελευταίο προπύργιο των «Καθάρων». Η πτώση του από τους 10,000 στρατεύματα των καθολικών το 1243, σήμανε και το τέλος των οπαδών της αίρεσης αυτής, των «φτωχούληδων του Θεού» όπως τους λέγανε. .Πάνω από 200 απ τους Καθάρους κάηκαν εδώ και μόνο ελάχιστοι κατάφεραν να διαφύγουν, παίρνοντας μαζί τους τα απόκρυφα βιβλία της αίρεσης τους και όπως εικάζεται και το Άγιο Δισκοπότηρο...

καλή η ενημέρωση σου με τις φωτό
Χαχαχα στην Ανδορρα έχω παει, οταν ημουν στη Βαρκελωνη...Τα εχω τιμησει τα αφορολογητα εκει!!

Οχι δυστυχως δεν πηγαμε σ'αυτο το καστρο... Και δυστυχως αναγκαστηκαμε να "καψουμε" διαφορα μερη που θελαμε να δουμε....Δεν πειραζει σουδιανε μου...την επομενη φορα!!!;)
 

chris7

Member
Μηνύματα
3.096
Likes
23.953
Επόμενο Ταξίδι
Λουξεμβούργο
Ταξίδι-Όνειρο
Καναδάς
Πολύ ωραία ιστορία με πολύ χρήσιμες πληροφορίες για τα διάφορα μέρη που επισκεφτήκατε.
Ευχαριστούμε.
 

vickokka

Member
Μηνύματα
1.236
Likes
1.932
Ταξίδι-Όνειρο
παντου
Κοριτσάκι μου πόσο χαίρομαι που πέρασες ωραία και εκτός της μαμάς Ιταλίας! Η ιστορία σου καταπληκτική,σε μερικά σημεία ομολογώ με τρόμαξε,και δεν ξέρω αν θέλω να πάω ποτέ σε αυτά τα μέρη,εύχομαι στο επόμενο(που άραγε;χαχαχαχ)να περάσεις το ίδιο υπέροχα! Αλλά είμαι σίγουρη πως θα ειναι καλύτερα!...
 

Italitsa

Member
Μηνύματα
840
Likes
915
Επόμενο Ταξίδι
Γύρος Αυστρίας
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Κοριτσάκι μου πόσο χαίρομαι που πέρασες ωραία και εκτός της μαμάς Ιταλίας! Η ιστορία σου καταπληκτική,σε μερικά σημεία ομολογώ με τρόμαξε,και δεν ξέρω αν θέλω να πάω ποτέ σε αυτά τα μέρη,εύχομαι στο επόμενο(που άραγε;χαχαχαχ)να περάσεις το ίδιο υπέροχα! Αλλά είμαι σίγουρη πως θα ειναι καλύτερα!...
Χαχαχα πολυ ευκολα τρομαζεις!! :bleh::bleh: Μην αφηνεις το διαφορετικο να σε τρομαζει, να εισαι ανοιχτη σε ολα... Για μενα αυτα που σε τρομαξαν ηταν απο τα καλυτερα σημεια του ταξιδιου...εχω και τη λοξα εγω βεβαια αλλά ακριβως επειδη προκειται για ιδιατερες καταστασεις ειναι απο αυτα που θα θυμαμαι για μια ζωη...

Το επομενο απλα θα ειναι διαφορετικα ομορφο...οπως ειναι καθε ταξιδι αλλωστε...!! ;)
 

giannoula

Member
Μηνύματα
1.299
Likes
2.429
Επόμενο Ταξίδι
who knows???
Όμορφη ιστορία, καλογραμμένη με χρήσιμες πληροφορίες και ωραίες φωτογραφίες σε μέρη που πραγματικά δεν είχα σκεφτεί ποτέ να πάω!!!!!! Σου εύχομαι ακόμα περισσότερα ταξίδια με τη νέα χρονιά!!! Και επιτέλους ξεκόλλα με την Ιταλία!!! :haha: :haha:
 

Italitsa

Member
Μηνύματα
840
Likes
915
Επόμενο Ταξίδι
Γύρος Αυστρίας
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Όμορφη ιστορία, καλογραμμένη με χρήσιμες πληροφορίες και ωραίες φωτογραφίες σε μέρη που πραγματικά δεν είχα σκεφτεί ποτέ να πάω!!!!!! Σου εύχομαι ακόμα περισσότερα ταξίδια με τη νέα χρονιά!!! Και επιτέλους ξεκόλλα με την Ιταλία!!! :haha: :haha:
Σ'ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια αλλά... μη μου ζητάς το αδύνατο!! :bleh::bleh::haha:
 

nicole.g.<3

Member
Μηνύματα
398
Likes
455
Ταξίδι-Όνειρο
Γαλλική Πολυν.-Καραϊβική!
Αγάπη μου μπράβο για την απίστευτη ιστορία σου!!! Πραγματικά τη χάρηκα πάρα πολύ...και εκτός από την ωραία περιγραφή μας ταξίδεψες και με τις φοβερές φωτογραφίες σου! Πανέμορφα μέρη που δεν τα είχα στο μυαλό μου να τα επισκεφτώ..
Περάσατε τέλεια, φαίνεται από τον τρόπο που τα λες...και δεν φάγατε και καθόλου βρε :bleh: :haha:...κόλαση και αυτές οι εικόνες!!! Τι να ευχηθώ τώρα??? :D...και εις άλλα με υγεία κοριτσάκι μου!!! (Μια Ιταλία για την Italitsa μας :clap:)!!! Τα καλύτερα έρχονται!!!
 

Italitsa

Member
Μηνύματα
840
Likes
915
Επόμενο Ταξίδι
Γύρος Αυστρίας
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Αγάπη μου μπράβο για την απίστευτη ιστορία σου!!! Πραγματικά τη χάρηκα πάρα πολύ...και εκτός από την ωραία περιγραφή μας ταξίδεψες και με τις φοβερές φωτογραφίες σου! Πανέμορφα μέρη που δεν τα είχα στο μυαλό μου να τα επισκεφτώ..
Περάσατε τέλεια, φαίνεται από τον τρόπο που τα λες...και δεν φάγατε και καθόλου βρε :bleh: :haha:...κόλαση και αυτές οι εικόνες!!! Τι να ευχηθώ τώρα??? :D...και εις άλλα με υγεία κοριτσάκι μου!!! (Μια Ιταλία για την Italitsa μας :clap:)!!! Τα καλύτερα έρχονται!!!
Κοριτσαααααακι μουυυυυ σ'ευχαριστώ πολύ πολύ...Χαίρομαι που τη χάρηκες!! :bleh::haha: Βάλε σύντομα στο προγραμμα ενα ταξιδακι προς τα εκει...Αυτη η περιοχη της Νοτιας Γαλλιας ειναι πολυ ομορφηηηη...σαν να αποτελει συνεχεια της Ιταλίας ένα πράγμα!! :D:haha: Σοβαρα τωρα...ειμαι σιγουρη οτι θα σε ξετρελανει...οτι θα σας ξετρελανει...!! :D:D Πρώτα όμως μια Βενετίτσα για τη nicole μας παρακαλώ!! :D:D
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.206
Μηνύματα
883.766
Μέλη
38.903
Νεότερο μέλος
Akis2002

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom