Άνδρος Άνδρος

tinkerbell24

Member
Μηνύματα
184
Likes
30
Επόμενο Ταξίδι
Θεσσαλονίκη
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Θα ενοικιασουμε αυτοκίνητο. Θα έχουμε κ αυτή την εμπειρία Κ εδώ νομίζω στον ίδιο αιώνα είμαστε με τις συγκοινωνίες . Πραγματικά νομίζω αν δεν πάρεις αυτοκίνητο στη Κύπρο θα δυσκολευτείς πολύ.
Χώρα τελικά την εχω αποκλείσει για διαμονή. Πιθανόν να φάμε κάτι εκεί.
Είμαι ανάμεσα σε γαύριο Κ μπάτσι με ποιο πολλές πιθανότητες το μπατσι.
Αν μείνουμε μπατσι τελικά κρατάω σιγουρακι το άμμος.
 

eleni15

New Member
Μηνύματα
2
Likes
1
Γεια σας! Επαναφερω το θέμα γιατι σκεφτομαστε να παμε ανδρο φετος!
Μπορειτε οσοι εχετε αει να μου προτεινετε χωριο-μερος για να μεινω?
σκεφτομουν το μπατσι γτ βρηκα καποια ξενοδοχεια σε πολυ καλες τιμες αλλα ηθελα να ξερω, η θαλασσα ειναι καθαρη? εχει αμμο? σαν τοπιο ειναι ωραιο? αν καποιο βραδυ βαρεθουμε να παμε καπου πιο μακρια, εχει νυχτερινη ζωη? οχι απαραιτητα κλαμπ απλα εχει μαγαζια και άλλα μερη που να τραβανε κοσμο?
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.085
Likes
1.953
Γεια σας! Επαναφερω το θέμα γιατι σκεφτομαστε να παμε ανδρο φετος!
Μπορειτε οσοι εχετε αει να μου προτεινετε χωριο-μερος για να μεινω?
σκεφτομουν το μπατσι γτ βρηκα καποια ξενοδοχεια σε πολυ καλες τιμες αλλα ηθελα να ξερω, η θαλασσα ειναι καθαρη? εχει αμμο? σαν τοπιο ειναι ωραιο? αν καποιο βραδυ βαρεθουμε να παμε καπου πιο μακρια, εχει νυχτερινη ζωη? οχι απαραιτητα κλαμπ απλα εχει μαγαζια και άλλα μερη που να τραβανε κοσμο?
Μπατσι να μεινετε να ειστε μεσα σ ολα!η παραλια ειναι ωραιοτατη με αμμο μεσα και εξω(εκτος απο ενα σημειο στη μεση που χει πετρες)και εχει σχεδον παντου ξαπλωστρες αλλα εχει και χωρο για την ομπρελιτσα σου..ωραιο ειναι σαν τοπιο,βεβαια δε ξερω αν τα ξενοδοχεια που βρηκες προσφερουν θεα αλλα εχει αρκετα μαγαζια για να την χαζεψεις..δε παιζει να βαρεθεις γιατι ολος ο κοσμος μπατσι παει,απο κλαμπ μεχρι χαλαρο ποτο εκει θα τα βρεις,αντε αν θες κατι εξτριμ χαλαρο να πας ως το γαυριο!ευελπιστω να σε κατατοπισα!
 

eleni15

New Member
Μηνύματα
2
Likes
1
Μπατσι να μεινετε να ειστε μεσα σ ολα!η παραλια ειναι ωραιοτατη με αμμο μεσα και εξω(εκτος απο ενα σημειο στη μεση που χει πετρες)και εχει σχεδον παντου ξαπλωστρες αλλα εχει και χωρο για την ομπρελιτσα σου..ωραιο ειναι σαν τοπιο,βεβαια δε ξερω αν τα ξενοδοχεια που βρηκες προσφερουν θεα αλλα εχει αρκετα μαγαζια για να την χαζεψεις..δε παιζει να βαρεθεις γιατι ολος ο κοσμος μπατσι παει,απο κλαμπ μεχρι χαλαρο ποτο εκει θα τα βρεις,αντε αν θες κατι εξτριμ χαλαρο να πας ως το γαυριο!ευελπιστω να σε κατατοπισα!

σε ευχαριστω πολυ!!!!! ησουν πολυ κατατοπιστικη!!! :D
 

jokrant

Member
Μηνύματα
11
Likes
18
Γεια σας! Επαναφερω το θέμα γιατι σκεφτομαστε να παμε ανδρο φετος!
Μπορειτε οσοι εχετε αει να μου προτεινετε χωριο-μερος για να μεινω?
σκεφτομουν το μπατσι γτ βρηκα καποια ξενοδοχεια σε πολυ καλες τιμες αλλα ηθελα να ξερω, η θαλασσα ειναι καθαρη? εχει αμμο? σαν τοπιο ειναι ωραιο? αν καποιο βραδυ βαρεθουμε να παμε καπου πιο μακρια, εχει νυχτερινη ζωη? οχι απαραιτητα κλαμπ απλα εχει μαγαζια και άλλα μερη που να τραβανε κοσμο?
Ήμουν Άνδρο καλοκαίρι του 2012. Ωραίο νησί αλλά μεγάλο. Το γύρισα κατά ποσοστό 70 με 80%. Όπου υπήρχε άσφαλτος έχω περάσει αλλά και σε κάποιους χωματόδρομους. Έμενα Μπατσί. Βολεύει, αλλά η απόσταση από τη Χώρα σχετικά μεγάλη, γύρω στα 45 λεπτά αν θυμάμαι καλά και με μια διαδρομή όλο στροφές. Οι παραλίες που αξίζουν κατά τη γνώμη μου και στις οποίες πήγα είναι της Γριάς το Πήδημα προς την πλευρά του Κορθίου, η παραλίες Φελλός και Πισολιμνιώνας προς την πλευρά του Γαυρίου και φυσικά κορυφαία τα Άχλα. Αρχές Αυγούστου φυσούσε λυσσασμένα σχεδόν όλες τις ημέρες που έμεινα και έμεινα αν θυμάμαι καλά περίπου μία εβδομάδα. Στην παραλία του Μπατσίου αν και έμενα δεν πάτησα το πόδι μου. Από νυχτερινή ζωή το Μπατσί όχι σπουδαία πράγματα αλλά το ίδιο ένοιωσα και στη Χώρα. Η Χώρα πανέμορφη και γραφική και βράδυ και πρωί. Δύο βράδια που βγήκαμε στη Χώρα βράδυ γιατί κάποτε βαρεθήκαμε τα ίδια και τα ίδια στο Μπατσί και πήγαμε για φαγητό και για ποτάκι μετά πολύ ωραία, αλλά τι να το κάνεις, όταν η ώρα είχε φτάσει πια 2:00 με 2:30 και μετά να πρέπει να πάρεις το αυτοκίνητο για να γυρίσεις στο Μπατσί νυχτιάτικα όπου μέναμε από μια διαδρομή όχι και τόσο καλή όπως τόνισα σου ψιλοέβγαινε ξινό.
 

stathis23

Member
Μηνύματα
66
Likes
8
καλημέρα σε ολη την παρέα.

Φέτος έχουμε κλείσει να πάμε μια βδομάδα στην τήνο αλλα επειδή υπήρχαν 2 μέρες κενές πριν την τήνο ειπα να ξεκινήσουμε απο άνδρο και μετά να συνεχίσουμε το ταξιδι μας.

Θα είμαστε άνδρο πολύ λιγο, 2 βράδια. Ειμαστε νέο ζευγάρι, δε μας νοιάζει καθόλου η νυχτερινή ζωή, μόνο οι παραλίες και το καλό φαγητό.
Αν εχει κάποιος να προτείνει τις 2-3 αγαπημένες του παραλίες και τα 2-3 αγαπημένα του εστιατόρια θα με βοηθούσε αρκετά. Στα εστιατόρια για να το κανω πιο ευκολο, δεν τρώμε ψάρια :D
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.375
Likes
14.282
καλημέρα σε ολη την παρέα.

Φέτος έχουμε κλείσει να πάμε μια βδομάδα στην τήνο αλλα επειδή υπήρχαν 2 μέρες κενές πριν την τήνο ειπα να ξεκινήσουμε απο άνδρο και μετά να συνεχίσουμε το ταξιδι μας.

Θα είμαστε άνδρο πολύ λιγο, 2 βράδια. Ειμαστε νέο ζευγάρι, δε μας νοιάζει καθόλου η νυχτερινή ζωή, μόνο οι παραλίες και το καλό φαγητό.
Αν εχει κάποιος να προτείνει τις 2-3 αγαπημένες του παραλίες και τα 2-3 αγαπημένα του εστιατόρια θα με βοηθούσε αρκετά. Στα εστιατόρια για να το κανω πιο ευκολο, δεν τρώμε ψάρια :D
Θα υπάρχει αυτοκίνητο ή μηχανή;Οι περισσότερες παραλίες θέλουν μεταφορικό μέσο.Λεωφορεία δεν....
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.375
Likes
14.282
Ναι ναι συγνώμη που δεν το διευκρίνισα, υπάρχει αυτοκίνητο
Συμφωνώ για τις παραλίες που αναφέρονται ένα πόστ πρίν το δικό σου(Νο.77).

+Τα πίσω γυάλια αν θέλετε κάτι κοντά στην Χώρα.Και για κάτι πολύ εύκολο η Χρυσή Ακτή.
 

stathis23

Member
Μηνύματα
66
Likes
8
Συμφωνώ για τις παραλίες που αναφέρονται ένα πόστ πρίν το δικό σου(Νο.77).

+Τα πίσω γυάλια αν θέλετε κάτι κοντά στην Χώρα.Και για κάτι πολύ εύκολο η Χρυσή Ακτή.
Τελεια ευχαριστώ, θα δείξει και ανάλογα με τον καιρό εκείνες τις μέρες ποια θα επιλέξουμε. Δεν με αγχώνουν πλέον ειδα οτι υπαρχουν πολυ καλες επιλογές για μπανιο στην Ανδρο.

Για καλό ιδιαιτερο φαγητό αν έχετε καποια προταση επισης δεκτή. Ψάχνω και στα υπολοιπα θεματα παραλληλα
 

tinkerbell24

Member
Μηνύματα
184
Likes
30
Επόμενο Ταξίδι
Θεσσαλονίκη
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
για φαγητό πήγαμε στο barbarola φάγαμε παραδοσιακά και μας άρεσε πολύ. νομίζω και η παραλία εκεί είναι πολύ καλή αλλά δεν πήγαμε.....
 

spirosninja

Member
Μηνύματα
286
Likes
507
Στην Ανδρο ο Κοσσης ειναι must καθως γυρνας απο την παραλια Ζορκος αλλα ειναι ανοιχτα νομιζω μονο σκ
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.191
Μηνύματα
883.461
Μέλη
38.897
Νεότερο μέλος
Ρεκομπα

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom