Άνδρος Άνδρος

patrickdrd

Member
Μηνύματα
68
Likes
70
δεν ειναι ενα δρομολογιο την ημερα, ειναι περισσοτερα, καθε δυο ωρες περιπου εχει για κορθι κι
απο εκει και περα ποδαροδρομο (δρομος και μετα χωματοδρομος και μονοπατι), δεν το μετρησα,
αλλα υπολογιζω κανα μισαωρο να καναμε,
πετυχαμε παντως το πηδημα της γριας με παρα πολυ αερα, οπως κι ολες τις ημερες στο νησι,
απ οτι μας ειπαν απο εκει που μεναμε, εχει συνεχεια αερα στο νησι, εκτος απο ιουνιο και σεπτεμβριο,
ενιγουεη και χρυση αμμο που πηγαμε τα ιδια, ακομα και κολωνα στο μπατσι,
τρελο μαστιγωμα απ την αμμο.. στην κολωνα δεν εκανα καν μπανιο,
δεν μου εκανε αισθηση, κρυο το νερο, κυμα κλπ,
οχι οτι ηταν καλυτερα στο πηδημα, η πιο δυσκολη και σκληρη θαλασσα που εκανα μπανιο εβερ,
πρωτη φορα που εκανα μπανιο κι αλλου κολυμπουσα κι αλλου βρισκομουν :D
το μονο μπανιο που δεν ειχε μαστιγωμα ηταν την πρωτη μερα το απογευμα,
στο μπατσι, μπροστα απ την χρυση ακτη,
η χωρα δεν μ αρεσε ουτε εμενα, μικρη θα την ελεγα και οπως εγραψε κι αλλος ενας νεοκλασσικη,
δεν μ αρεσει αυτο το στυλ,
το μπατσι επισης μικρο, σε σχεση π.χ. με σπετσες που πηγα πριν κανα μηνα και
εγραφα χιλιομετρα σε καθε βολτα, καμια σχεση
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.070
Likes
1.941
δεν ειναι ενα δρομολογιο την ημερα, ειναι περισσοτερα, καθε δυο ωρες περιπου εχει για κορθι κι
απο εκει και περα ποδαροδρομο (δρομος και μετα χωματοδρομος και μονοπατι), δεν το μετρησα,
αλλα υπολογιζω κανα μισαωρο να καναμε,
πετυχαμε παντως το πηδημα της γριας με παρα πολυ αερα, οπως κι ολες τις ημερες στο νησι,
απ οτι μας ειπαν απο εκει που μεναμε, εχει συνεχεια αερα στο νησι, εκτος απο ιουνιο και σεπτεμβριο,
ενιγουεη και χρυση αμμο που πηγαμε τα ιδια, ακομα και κολωνα στο μπατσι,
τρελο μαστιγωμα απ την αμμο.. στην κολωνα δεν εκανα καν μπανιο,
δεν μου εκανε αισθηση, κρυο το νερο, κυμα κλπ,
οχι οτι ηταν καλυτερα στο πηδημα, η πιο δυσκολη και σκληρη θαλασσα που εκανα μπανιο εβερ,
πρωτη φορα που εκανα μπανιο κι αλλου κολυμπουσα κι αλλου βρισκομουν :D
το μονο μπανιο που δεν ειχε μαστιγωμα ηταν την πρωτη μερα το απογευμα,
στο μπατσι, μπροστα απ την χρυση ακτη,
η χωρα δεν μ αρεσε ουτε εμενα, μικρη θα την ελεγα και οπως εγραψε κι αλλος ενας νεοκλασσικη,
δεν μ αρεσει αυτο το στυλ,
το μπατσι επισης μικρο, σε σχεση π.χ. με σπετσες που πηγα πριν κανα μηνα και
εγραφα χιλιομετρα σε καθε βολτα, καμια σχεση
Ο μοναδικος μηνας που αξιζει για διακοπες στο νησι ειναι ο σεπτεμβρης..λαδι θαλασσα,ιδανικη θερμοκρασια και καθολου αερας!απο την αλλη ολος ο αυγουστος ειναι μηνας προς αποφυγην διοτι εχει φουλ μελτεμια..επειδη γυρισα και εγω χθες απο εκει μπορω να σου πω οτι σε σχεση με τα τελευταια 27 χρονια που πηγαινω,φετος ηταν το χειροτερο μελτεμι που συναντησα...ειδικα χρυση που υποτιθετε δε το πιανει ποτε υποφεραμε απο τον αερα!επισης οι θαλασσες ειναι μπουζι ανεξαρτητως καιρου ειναι το χαρακτηριστικο τους:haha:
 

ibarumahhh

Member
Μηνύματα
86
Likes
22
Παιδια καλησπερα. Σκεφτομαι μεσσ ιουλιου να παω ανδρο, δεν εχω ξαναπαει. Μου ειπαν δυο πραγματα κ θα ήθελα τη γνωμη σας.
Α) εχει τοσο δυνατούς αερηδες που δε ια χαρω χαλαρωση στη παραλια.
Β) έχει χαλια χωματοδρομουσ στις ωραίες παραλιες κ (λογ οτι εχω καινουργιο αμαξι) ειναι κριμα να το σπάσω
Σας ακουω..
Ευχαριστώ προκαταβολικα
 

ibarumahhh

Member
Μηνύματα
86
Likes
22
Πραγμα που φυσικα δε γίνεται με 3 παιδια, ομπρελες και 3 - 4 τσάντες με πράγματα. Γιαυτο ρωτάω για το αμαξι
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.337
Likes
14.198
Πραγμα που φυσικα δε γίνεται με 3 παιδια, ομπρελες και 3 - 4 τσάντες με πράγματα. Γιαυτο ρωτάω για το αμαξι
Στην Ανατολική πλευρά έχει αρκετες παραλίες(Κυπρί,Αγ.Πέτρος,Χρυσή ΄Αμμος) που μπορείς να πας με αμάξι.Επίσης κοντά στην χώρα μπορείς να πας στα Γυάλια και στα πίσω Γυάλια.
 

ibarumahhh

Member
Μηνύματα
86
Likes
22
Παιδια καλησπερα. Θα παω ανδρο.

Προτασεις για

Α) παραλιες (εχω χαμηλο αμαξι οποτε οχι με πολυ ασχημο χωματόδρομο)
Δεν με ενδιαφερουν beach bar κτλ, ειμαι οργανωμενος με ομπρέλες κτλ.

Β) ωραιο φαγητό, καφετερια με ωραια θέα

Γ) ωραιο μαγαζι ή ωραια περιοχή γενικότερα για βραδυνη βολτα/ποτο

Ευχαριστώ
 

frenchman

Member
Μηνύματα
623
Likes
1.493
Επόμενο Ταξίδι
Venice
Ονειρεμένο Ταξίδι
Antarctica
Καλησπέρα φίλε, έχεις σκοπό να κινηθείς σε συγκεκριμένη περιοχή (Χώρα, Μπατσι...) ή θα γυρίσεις όλο το νησί?
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.654
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom