ΗΠΑ Έκδοση VISA για Αμερική

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

fitziano

Member
Μηνύματα
1.934
Likes
533
Επόμενο Ταξίδι
Αθήνα
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία
Πολύ ενδιαφέρον :) Πριν λίγες μέρες δεν υπήρχε...
 

taver

Member
Μηνύματα
12.492
Likes
29.040
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Μπήκα στο

Home

και στο μενού "Visas", υπάρχει επιλογή "Visa Waiver Wizard" αλλά το λινκ είναι νεκρό.

Είναι κάτι σχετικό αυτό με τη κατάργηση ή κάτι άλλο?
Μπορεί ναι, μπορεί και όχι. Μην ξεχνάς ότι η πρεσβεία στην Αθήνα εξυπηρετεί προξενικά όποιον βρίσκεται εδώ, όχι μόνο τους Έλληνες, και υπάρχουν εδώ και άνθρωποι με διαβατήρια από χώρες που δε χρειάζονται visa για την Αμερική.
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.797
Likes
18.541
Μπορεί ναι, μπορεί και όχι. Μην ξεχνάς ότι η πρεσβεία στην Αθήνα εξυπηρετεί προξενικά όποιον βρίσκεται εδώ, όχι μόνο τους Έλληνες, και υπάρχουν εδώ και άνθρωποι με διαβατήρια από χώρες που δε χρειάζονται visa για την Αμερική.
Το σκέφτηκα κι εγώ αυτό....anyway, εγώ προσωπικά θα βγάλω βίζα για το Μάιο που ταξιδεύω διότι πρώτα θέλω να τη πάρω και μετά να κλείσω αεροπορικά και τα λοιπά...άλλωστε δεν έχω διαβατήριο με αποτυπώματα και 91 ευρώ δεν είναι δα και κανά φοβερό ποσό να το συζητάμε...ιδίως σε ένα ταξίδι που στοιχίσει χιλιάδες.
 

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
91 ευρώ δεν είναι δα και κανά φοβερό ποσό να το συζητάμε...ιδίως σε ένα ταξίδι που στοιχίσει χιλιάδες.
Ναι, για σένα που μπορεί να είσαι Αθήνα, 91 ευρώ δεν είναι τίποτα... Για μας όμως που δε μένουμε Αθήνα, το να βγάλουμε Βίζα είναι άλλο ένα ταξίδι, γύρω στο χιλιάρικο... :roll: Θα πάω Αμερική μόνο όταν καταργηθεί, σιγά μη τους παρακαλάω κιόλας.... :haha:
 

RICARAS

Member
Μηνύματα
10
Likes
1
Γειά σας..!!!Το πάσχα δλδ τέλη μαρτίου θα επισκεφτώ για διακοπές με γκρούπ την αμερική νέα υόρκη και δυτικές πολιτείες.....!!!Ειμαι φοιτητής και απλα θα ήθελα να ρωτήσω κατι...!!Πρίν 3 χρόνια είχα μπει στο αστυνομικό τμήμα και μας κρατήσαν εκει 3 ώρες(μπηκαμε σε κάτι σαν κρατητήριο με εναν φίλο μου για εξακρύβωση στοιχείων επειδή κοροιδέψαμε ενα μπατσικό στον δρόμο....και νομίζω δεν θυμάμαι βέβαια μας είπαν οτι αυτό θα γραφτεί κάπου....στο μητρωό μού???Επισης βλέπω οτι κάποιες αιτήσεις λένε κατι για ποινικό μητρώο τι πρέπει να γράψω εκεί ναι η οχι???Πρέπει να αναφέρω τίποτα για αυτό το γεγονός???Γιατί δεν μπορώ να πιστέψω οτι υπάρχει περίπτωση να μου ακυρώσουν την βίζα για ηλίθιους λόγους, ειναι το ονειρό μου να πάω Αμερική.......!!
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
Μπα κάνουμε και πλακίτσα με μπατσικά στο δρόμο? Να μάθεις να κάνεις μαγκιές...

Μάλλον σε τρέλλανε η φάση μου φαίνετε... τι σχέση έχει ρε συ η εξακρίβωση στο τμήμα με το μητρώο σου?? Άντε αγόρι μου στην πρεσβεία να πάρεις την visa σου και μεγάλωσε λίγο... άσε τις πλάκες με τους μπάτσους... έχεις και σοβαρότερα πράγματα να κάνεις στη ζωή σου...
 

RICARAS

Member
Μηνύματα
10
Likes
1
Ευχαριστώ πολύ..!!!Μεγάλος είμαι...οταν έγινε αυτό ήμουν πιο μικρός...!!Τώρα ωρίμασα χαχαχαχααχ Θα πάω στην πρεσβεία τον μάρτιο....
 

Perastikos30

Member
Μηνύματα
22
Likes
5
Επόμενο Ταξίδι
Νεα Υορκη
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνια
Αλλος ενας απογοητευμενος απο τα τερτιπια των Αμερικανων φιλων μας(κατα τα αλλα)!
Εχω κλεισει για τελη μαρτη αεροπορικα για Νεα Υορκη για 10 μερες διακοπες σε φιλο που δουλευει εκει, και τωρα ειναι που μαζευω χαρτια υπογραφες και παραβολα.. Εκλεισα κ ραντεβου με πρεσβεια για αρχες Φλεβαρη..
Το θεμα ειναι πως ειμαι ανεργος και εχω αρχισει να σκεφτομαι το ενδεχομενο να μου αρνηθουν την βιζα.. οποτε τα λεφτα πανε στραφι.. Επισης εχω και συγγενεις στο Σικαγο αλλα δεν σκοπευω να τους επισκεφθω.. ποτε να προλαβω αλλωστε!?
Καμια καλη ιδεα να αρεσουμε στον κ. Πρεσβη εχετε προχειρη?

Υ.Γ Ειναι το πρωτο μου ποστ οποτε αν εκανα κατι λαθος συγνωμη εκ τον προτερων!
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
Αλλος ενας απογοητευμενος απο τα τερτιπια των Αμερικανων φιλων μας(κατα τα αλλα)!
Είναι πασιφανές... οι Αμερικάνοι φταίνε που έμεινες άνεργος, που έβγαλες εισιτήρια, και που οργάνωσες το ταξίδι σου χωρίς να έχεις πάρει visa... Αμερικάνες φονιάδες των ταξιδιών...

Υ.Γ. Κανένα τερτίπι δεν κάνουν οι Αμερικάνοι... απλά θέτουν την εξής μία προυπόθεση... για να πας στην USA χρειάζεσαι visa... το παιχνίδι είναι απλό, γουστάρεις παίζεις, δεν γουστάρεις δεν πας... κανέναν δεν τραβάνε με το ζόρι...
 

giorgosk

Member
Μηνύματα
322
Likes
63
Επόμενο Ταξίδι
Μπέργκαμο Κόμο Λέκο
Ταξίδι-Όνειρο
Los Angeles
Βρε σεις γιατί μα γιατί ξεκινάτε ανάποδα.
Πρώτα παίρνουμε την visa και μετά οργανώνουμε όλα τα υπόλοιπα.
Είναι τόσο απλό.
Αν δεν γουστάρουν κάποιον να του δώσουν visa είναι υποχρεωμένοι να του τη δώσουν μόνο και μόνο επειδή έβγαλε τα εισιτήρια.
Σιγά να μην το κάνουν αυτό.

Πιστεύω ότι το σημαντικότερο είναι να πάρουμε την visa και μετά πάμε στα υπόλοιπα.

Είναι απλά τα πράματα.

Και πιστεύω να συμφωνείτε με αυτό.



Φιλικά

Γιώργος
 

RICARAS

Member
Μηνύματα
10
Likes
1
Ε ναι εννοείτε οτι πρώτα να πάρουμε την βίζα αλλά για ένα τέτοιο ταξίδι πρέπει πρώτα να τα οργανώσουμε λίγο καιρο πρίν.....(αυτό είναι το λογικό...)Ούτος η άλλος δεν νομίζω στην Ελλάδα να του έχουν ανρνηθεί κάποιου την βίζα όταν θα πάει για διακοπές......και επίσης τελικά δεν νομίζω να είναι τοσο δύσκολο να πάρεις αυτην την βίζα.Ετσι δεν είναι???
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
883.983
Μέλη
38.908
Νεότερο μέλος
Apostolos88

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom