ΗΠΑ Έκδοση VISA για Αμερική

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

efi.hania

Member
Μηνύματα
624
Likes
938
Ταξίδι-Όνειρο
papua
Καλησπέρα σας!
Μπορει κάποιος να με βοηθήσει με την συμπλήρωση του 3. της 157 αίτησης;
Πως ακριβώς πρέπει να γράψω το όνομά μου σε ''native alphabet''??
πριν απο μια εβδομαδα που το συμπληρωσαμε εμεις,δεν εγραφε ελληνικα πανω στην ερωτηση και εβγαζε τελιτσες.τελικα το συμπληρωσαμε χειρογραφα την ωρα της συνεντευξης
 

walker

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Καλημέρα και καλό μήνα.

Μήπως γνωρίζει κάποιος τη σημασία των αστεριών κάτω από τη φωτογραφία της visa;

Κάποιοι δεν έχουν κανένα, ορισμένοι έχουν ένα και άλλοι έχουν δύο.

Παράδειγμα:


awww.immihelp.com_visas_images_sample_usa_visa.jpg


Stars below photograph: Sometimes there are no stars under the photograph, sometimes 1 star, sometimes 2 stars. Exact purpose of stars is unknown. It certainly does not correspond to the number of times the person applied for visa.
 

TENTEN

Member
Μηνύματα
249
Likes
31
Επόμενο Ταξίδι
θα δούμε...
Καλά, σε αυτή τη visa εσείς κοιτάτε τα αστέρια?
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.467
Likes
7.927
Μήπως η φωτό αξιολογείται και βαθμολογείται αναλόγως από τα αστεράκια, όπως τα ξενοδοχεία??? :haha:
Και εάν ναι, πιστεύω ότι η συγκεκριμένη αδικήθηκε.......
 

christofer

Member
Μηνύματα
5
Likes
1
ΓΕΙΑ ΚΑΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ..ΒΑΣΙΚΑ ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ ΒΟΗΘΕΙΑ..
ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΜΑΙΟ ΣΧΕΔΙΑΖΩ ΝΑ ΠΑΩ ΣΤΗΝ ΑΜΕΡΙΚΗ..ΟΧΙ ΓΙΑ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΕΙΝΩ..ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΕΙΝΩ ΚΑΝΑ ΧΡΟΝΟ ΕΤΣΙ ΓΙΑ ΝΑ ΠΡΟΣΑΡΜΟΣΤΩ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΝΑ ΒΡΩ ΕΝΑ ΚΟΛΕΓΙΟ ΓΙΑ ΝΑ ΣΠΟΥΔΑΣΩ ΕΚΕΙ..ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΝΕΝΑΝ ΕΚΕΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ.ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΤΙ ΕΚΕΙ?ΠΟΥ ΝΑ ΒΟΗΘΑΕΙ ΝΕΟΥΣ ΠΟΥ ΠΑΝΕ..ΚΑΙ ΣΤΟ DS-156-157 ΖΗΤΑΝΕ ΣΕ ΠΟΙΟΝ ΘΑ ΠΑΣ ΚΑΙ ΘΑ ΜΕΙΝΕΙΣ..ΕΓΩ ΑΝ ΔΕΝ ΒΑΛΩ ΚΑΝΕΝΑΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΜΟΥ ΒΓΑΛΟΥΝ VISA?ΚΑΙ ΕΚΤΟΣ ΑΥΤΟΥ ΘΕΛΩ ΚΑΙ ΝΑ ΔΟΥΛΕΨΩ ΑΠΟ ΕΝΑ ΣΗΜΕΙΟ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΩΣ BARTENDER ΑΦΟΥ ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΔΟΥΛΕΙΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΩΡΑ.ΑΥΤΟ ΝΑ ΤΟ ΠΩ Η ΟΧΙ?ΓΙΑΤΙ ΑΚΟΥΣΑ ΟΤΙ ΔΕΝ ΒΓΑΖΟΥΝ ΕΡΓΑΤΙΚΗ VISA.
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.400
Likes
17.206
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Κατ'αρχήν μη γράφεις σε παρακαλώ με κεφαλαία γράμματα. :)

Η βίζα που θα βγάλεις αναγκαστικά θα είναι τουριστική, το να βγάλεις εργατική βίζα είναι πολύ πιο πολύπλοκη διαδικασία από το να πεις απλά ότι πας για να δουλέψεις εκεί.

Επίσης, η τουριστική βίζα δεν επιτρέπει να μείνεις όσο θέλεις - πόσο μάλλον ένα χρόνο που λες - , νομίζω μάξιμουμ 3 μήνες σου επιτρέπει.
 

turms

Member
Μηνύματα
2.067
Likes
2.827
Επόμενο Ταξίδι
ΔΝΤ;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Σκι στην Παταγονια
η τουριστικη βιζα δεν εχει ισχυ για δεκα χρονια;
δηλαδη εχει ισχυ για δεκα χρονια αλλα η διαρκεια παραμονης δεν μπορει να υπερβαινει τους 3 μηνες;;;
μηπως αν βγεις εκτος χωρας κ ξαναμπεις γινεται κατι;;;

παντως θεωρω οτι τουριστικη βιζα πλεον ειναι σχετικα ευκολο να βγαλεις...(απο οσα λενε τα παιδια σε αυτο το θεμα)
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.400
Likes
17.206
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Φυσικά και είναι πανεύκολο να βγάλεις τουριστική βίζα, αλλά έχει μάξιμουμ συνεχή χρόνο παραμονής συγκεκριμένο, που νομίζω είναι 3 μήνες. Φυσικά και μπορείς να βγεις και να ξαναμπείς, αλλά πώς θα εργάζεσαι εκεί; παράνομα;
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.158
Μηνύματα
882.422
Μέλη
38.877
Νεότερο μέλος
Constansimota

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom