ΗΠΑ Έκδοση VISA για Αμερική

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.658
Likes
50.481
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
"κράτησε 30 δευτερόλεπτα....τι πας να κάνεις δηλ. μόνο..."
Άρα σοβαρεύτηκαν και δε ρωτάνε μπόυρδες πια... Κρίμα.
 

efi.hania

Member
Μηνύματα
624
Likes
938
Ταξίδι-Όνειρο
papua
107e το παραβολο απο την πειραιως αλλα αν δε μενεις αθηνα,βαλε και το ταξιδι
 

efi.hania

Member
Μηνύματα
624
Likes
938
Ταξίδι-Όνειρο
papua
Είναι όντως απαραίτητο (για άντρες από 16-45). Το συμπλήρωσα πριν κανα εξάμηνο, και βοήθησα φίλους να το συμπληρώσουν πριν μια βδομάδα.... Τι δεν καταλαβαίνεις?
κατ αρχην,το συμπληρωνεις κι αυτο ηλεκτρονικα και μετα το τυπωνεις?
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
"κράτησε 30 δευτερόλεπτα....τι πας να κάνεις δηλ. μόνο..."
Άρα σοβαρεύτηκαν και δε ρωτάνε μπόυρδες πια... Κρίμα.
Εμένα με είχαν ρωτήσει γραπτως παλιά όμως εκείνο το θεϊκό αν ήμουν μέλος σε κουμουνιστικό κόμμα και αν ήμουν μέλος σε οργάνωση για την ανατροπή του πολιτεύματος. Ναι έπρεπε να κάνω τικ στο σωστό κουτάκι.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.477
Likes
28.937
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Εμένα με είχαν ρωτήσει γραπτως παλιά όμως εκείνο το θεϊκό αν ήμουν μέλος σε κουμουνιστικό κόμμα και αν ήμουν μέλος σε οργάνωση για την ανατροπή του πολιτεύματος. Ναι έπρεπε να κάνω τικ στο σωστό κουτάκι.
Πάντως τώρα έχουν αλλάξει. Η εν λόγω ερώτηση έχει φύγει πλέον από τις φόρμες, ενώ φίλος Κουμμουνιστής πέρασε τη συνέντευξη με 2 ερωτήσεις και 10 λεπτά, παρότι λίγες ώρες πιο πριν διαδήλωνε απ' έξω απ' την πρεσβεία, και παρότι το διαβατήριο του είχε βίζες και σφραγίδες από "κακές" χώρες.
 

efi.hania

Member
Μηνύματα
624
Likes
938
Ταξίδι-Όνειρο
papua
λοιπον...εχω αρκετες απορειες ελπιζω να μη σας κουρασω και περιμενω τη βοηθεια σας ερωτηση 4)clan or tribe name δε μας αφορα αυτο,ε?
8)name of contact in us αν δεν πας σε γνωστο παλι δε σε αφορα?
στην ερωτηση 12)'ονομασε τους 2 τελευταιους εργοδοτες'αν εισαι παντα selfemployed δε γραφεις τιποτα η εξηγεις?
13)αν συμετεχεις ανεπισημα σε καποιου ειδους φιλανθρωπιες χρειαζετε να το αναφερεις?
15)military servise ειναι ο στρατος?
branch of servise?
rank/possition?
spesiallity? αν ειχες ειδικοτητα 'χειριστης ολμων' πρεπει στην ερωτηση 14 να πεις οτι εχεις εμπειρια σε firearms?
18)ζηταει συγκεκριμενο προγραμμα ταξιδιου και σημειο επαφης σε καθε τοποθεσια.εχω προγραμματισει τα μισα.αυτα μονο να παρουσιασω η να πω οτι δεν εχω κανει πληρες προγραμμα?και τι σημειο επαφης δλδ,το ξενοδοχειο?
Οποια ερωτηση δε σε αφορα κι εδω δεν αφηνεις κενα αλλα γραφεις NO?
παρακαλω βοηθεια γιατι εχω αγχωθει!!!ευχαριστω!!!!
 

taver

Member
Μηνύματα
12.477
Likes
28.937
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
λοιπον...εχω αρκετες απορειες ελπιζω να μη σας κουρασω και περιμενω τη βοηθεια σας ερωτηση 4)clan or tribe name δε μας αφορα αυτο,ε?
8)name of contact in us αν δεν πας σε γνωστο παλι δε σε αφορα?
Όχι. Τα συμπληρώνεις με "Νο".

στην ερωτηση 12)'ονομασε τους 2 τελευταιους εργοδοτες'αν εισαι παντα selfemployed δε γραφεις τιποτα η εξηγεις?
Γράφεις self-employed και εξηγείς προφορικά αν σε ρωτήσουν.

13)αν συμετεχεις ανεπισημα σε καποιου ειδους φιλανθρωπιες χρειαζετε να το αναφερεις?
Γενικώς η ερώτηση είναι προαιρετική. Αλλά ότι αναφέρεις είναι υπέρ σου.

15)military servise ειναι ο στρατος?
branch of servise?
rank/possition?
spesiallity? αν ειχες ειδικοτητα 'χειριστης ολμων' πρεπει στην ερωτηση 14 να πεις οτι εχεις εμπειρια σε firearms?
Branch: Infantry
Rank: Private
Specialty: (Η μετάφραση του χειριστή όλμων)
Εφόσον το αναφέρεις εκεί, δε χρειάζεται να το αναφέρεις και στη 14.

18)ζηταει συγκεκριμενο προγραμμα ταξιδιου και σημειο επαφης σε καθε τοποθεσια.εχω προγραμματισει τα μισα.αυτα μονο να παρουσιασω η να πω οτι δεν εχω κανει πληρες προγραμμα?και τι σημειο επαφης δλδ,το ξενοδοχειο?
Συμπλήρωσε μόνο αυτά που ξέρεις.

Οποια ερωτηση δε σε αφορα κι εδω δεν αφηνεις κενα αλλα γραφεις NO?
παρακαλω βοηθεια γιατι εχω αγχωθει!!!ευχαριστω!!!!
Ακριβώς, γράφεις No, και δεν αφήνεις κενά.
 

efi.hania

Member
Μηνύματα
624
Likes
938
Ταξίδι-Όνειρο
papua
ολα καλα.πηγαμε 11 το πρωι 11.20 τελειωσαμε και οι 2 ταυτοχρονα και στη συνεντευξη.πολυ απλα και γρηγορα,μονο που κρατουσα τις φωτογραφιες του διαβατηριου που ηταν περσινες και μας εβαλαν να βγαλουμε εκεινη τη στιγμη καινουριες.μολις τελειωσε η συνεντευξη μας ειπαν "ευχεριστουμε η βιζα σας εχει εγκριθει ελατε αυριο να την παρετε"

20ε για τις φωτος
 

mikezante

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Torondo,Canada
Ταξίδι-Όνειρο
Mars
Καλησπέρα σας!
Μπορει κάποιος να με βοηθήσει με την συμπλήρωση του 3. της 157 αίτησης;
Πως ακριβώς πρέπει να γράψω το όνομά μου σε ''native alphabet''??
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.167
Μηνύματα
882.733
Μέλη
38.880
Νεότερο μέλος
Adamamdia

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom