ΗΠΑ Έκδοση VISA για Αμερική

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

mindtraveler

Member
Μηνύματα
5
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Ίσως Ρωσία...
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας. Θα περιμένω τους πρώτους μήνες του 2010. Αν και δεν το βλέπω να καταργείται η βίζα τόσο γρήγορα...

Και κάτι άλλο. Επειδή θα πάω ΗΠΑ μέσω Καναδά, μήπως γνωρίζει κάποιος αν οι Έλληνες πολίτες χρειάζονται βίζα και για Καναδά?
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.830
Likes
18.783
ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας. Θα περιμένω τους πρώτους μήνες του 2010. Αν και δεν το βλέπω να καταργείται η βίζα τόσο γρήγορα...

Και κάτι άλλο. Επειδή θα πάω ΗΠΑ μέσω Καναδά, μήπως γνωρίζει κάποιος αν οι Έλληνες πολίτες χρειάζονται βίζα και για Καναδά?
Για Καναδά όχι
 

stavros71

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
Καλησπέρα σκοπεύω να φύγω για νότια Καρολίνα η διαμονή μου εκεί θα είναι περίπου στον ένα χρόνο τι visa πρέπει να εκδώσω έχω μπερδευτεί με αυτό!!! ξέρετε η ταξιδιωτική visa πόσο καιρό έχει διάρκεια!!!

ευχαριστο
 
Last edited by a moderator:

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.407
Likes
17.241
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Η ταξιδιωτική βίζα έχει διάρκει πλέον 3 μήνες αν δεν κάνω λάθος (παλιότερα ήταν 6).

Ιδέαν δεν έχω τί πρέπει να κάνεις για να μείνεις 1 χρόνο στις ΗΠΑ. Ρώτα στην πρεσβεία. Σίγουρα δε γίνεται με ταξιδιωτική βίζα, εκτός αν βγάινεις και ξαναμπαίνεις συνεχώς. Σίγουρα πάντως θα σε ρωτήσουν τί θα κάνεις 1 χρόνο εκεί.
 

stavros71

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
Σε ευχάριστο για την γρήγορη απάντηση που μου έδωσες!!! Θα πάω για να βοηθήσω να ανοιχτή ένα ελληνικό εστιατόριο φυσικά θα μείνω παραπάνω μέχρι να μπει σε μια σειρά!!! Θα πρέπει να μου κάνει πρόσκληση δηλαδή και ο ιδιοκτήτη?
σε ευχαριστο
 
Last edited by a moderator:

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.407
Likes
17.241
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Εφόσον πας για δουλειά, νομίζω πως ναι, πρέπει να σου κάνει πρόσκληση ο ιδιοκτήτης.

Σερβιτόρο χρειάζεστε; :)
 

stavros71

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
Καλησπέρα θα φύγω Αμερική 30 Νοεμβρίου η visa είναι για 3 μήνες!! Θα χρειαστώ να καθησω παραπάνω, μου έχουν πει ότι όταν πάω εκεί να επισκεφτώ την πρεσβεία μαζί με τον εργοδότη μου και θα με αφήσουν να μείνω με εγγυητή τον εργοδότη μου!! ξέρετε κάτι για αυτό το θέμα?
 

magdouil

Member
Μηνύματα
25
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Everywhere
Ταξίδι-Όνειρο
New Zealand
Γεια σας και απο μενα!!λοιπον μπαινω στο θεμα,,προκειται να παω αμερικη τα χριστουγεννα και εχω καποιες αποριες οσον αφορα τη visa..διαβασα τι περιπου πρεπει να κανω ομως εχω την εξης ερωτηση,ποσο αργει να βγει?γιατι τωρα θα ξεκινησω τις διαδικασιες για την ολη προετοιμασια και προσφατα εμαθα οτι κανει και 3μηνο,,αληθευει?γιατι αν ισχυει πανε ολα χαμεναα:(!ανυπομονω για καποια απαντηση,,ευχαριστω εκ των προτερων!!
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.407
Likes
17.241
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Όχι βέβαια, πού άκουσες ότι κάνει τρεις μήνες; ποιος το είπε αυτό;

η βίζα βγαίνει την ίδια μέρα που πας για τη συνέντευξη στην πρεσβεία, και την παίρνεις την επόμενη ημέρα κιόλας. Το πρόβλημα είναι ότι πρέπει να κανονίσεις αρκετά νωρίς (1 μήνα και βάλε) το ραντεβού για τη συνέντευξη.
 

magdouil

Member
Μηνύματα
25
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Everywhere
Ταξίδι-Όνειρο
New Zealand
Όχι βέβαια, πού άκουσες ότι κάνει τρεις μήνες; ποιος το είπε αυτό;

η βίζα βγαίνει την ίδια μέρα που πας για τη συνέντευξη στην πρεσβεία, και την παίρνεις την επόμενη ημέρα κιόλας. Το πρόβλημα είναι ότι πρέπει να κανονίσεις αρκετά νωρίς (1 μήνα και βάλε) το ραντεβού για τη συνέντευξη.
αχ σ'ευχαριστω για την απαντηση...το εμαθα απο καποιουσ γνωστους που ειχαν παει πριν 3 χρονια περιπου..αλλα μαλλον αλλαξε...1 μηνα ε??υπαρχει καποια περιπτωση να μη μου δωσουν τη visa?γιατι θελω να κλεισω τα εισιτηρια για να μου βγουν πιο φθηνα...
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.283
Μηνύματα
886.575
Μέλη
38.952
Νεότερο μέλος
barkoulis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom