Ένας μήνας φυλάκισης σε ζευγάρι Βρετανών για δημόσιο φιλί στο Ντουμπάι

galat

Member
Μηνύματα
851
Likes
2.118
Επόμενο Ταξίδι
...
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Διακόπτω την Πασχαλιάτικη nirvana για να αναφερθώ σέ ένα νέο, που μόλις πληροφορήθηκα και το οποίο με εξόργησε :

Διαβάζουμε από το in.gr ότι το Εφετείο του Ντουμπάϊ απέρριψε την έφεση ενός ζευγαριού Βρετανών, που είχε καταδικαστεί πρωτόδικα σε ένα μήνα φυλάκισης για ένα δημόσιο φιλί σε ένα εστιατόριο. Προς το παρόν, είναι και οι δύο ελεύθεροι με εγγύηση, αλλά θα πρέπει να πληρώσουν πρόστιμο ύψους περίπου 272 δολαρίων, γιατί συγχρόνως έπιναν και αλκοολούχα ποτά. Επιπλέον, αφού εκτίσουν την ποινή τους, θα απελαθούν από τη χώρα.

Διαβάζουμε επίσης ότι στο παρελθόν ένα ζευγάρι που είχε κατηγορηθεί ότι μοιράζονταν το ίδιο δωμάτιο ξενοδοχείου χωρίς να είναι παντρεμένοι, δεν δικάστηκαν ποτέ, αφού παρουσίασαν ένα πιστοποιητικό γάμου (πλαστό άραγε ή παντρεύτηκαν εκ των υστέρων επί τούτου; )

Πριν δύο χρόνια τα Duty Free του Ντουμπάϊ, προκειμένου να αυξήσουν τις πωλήσεις τους, είχαν προωθήσει μία καμπάνια με τίτλο "Fly buy Dubai" παραφράζοντας το "Fly by Dubai". Μήπως είναι καιρός, όχι μόνο να σταματήσουμε το Fly Buy Dubai αλλά και το Fly By Dubai;

Επ' ευκαιρία : ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ σε όλους
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.152
Likes
14.443
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
όπου δεν έχω πάει
Απορώ υπάρχει αστυνομία χριστών ηθών και στο Ντουμπάϊ;;
Αυτό δε με τα ξενοδοχεία με άφησε άφωνο. Σου ζητάνε πιστοιητικό γάμου;;
Να μποϋκοτάρουμε και τα τρανζιτ λίγο δύσκολο αφού προς Ασία οι καλύτερες προσφορές είναι με εταιρείες του κόλπου
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.496
Likes
8.014
Διακόπτω την Πασχαλιάτικη nirvana για να αναφερθώ σέ ένα νέο, που μόλις πληροφορήθηκα και το οποίο με εξόργησε :

Διαβάζουμε από το in.gr ότι το Εφετείο του Ντουμπάϊ απέρριψε την έφεση ενός ζευγαριού Βρετανών, που είχε καταδικαστεί πρωτόδικα σε ένα μήνα φυλάκισης για ένα δημόσιο φιλί σε ένα εστιατόριο. Προς το παρόν, είναι και οι δύο ελεύθεροι με εγγύηση, αλλά θα πρέπει να πληρώσουν πρόστιμο ύψους περίπου 272 δολαρίων, γιατί συγχρόνως έπιναν και αλκοολούχα ποτά. Επιπλέον, αφού εκτίσουν την ποινή τους, θα απελαθούν από τη χώρα.

Διαβάζουμε επίσης ότι στο παρελθόν ένα ζευγάρι που είχε κατηγορηθεί ότι μοιράζονταν το ίδιο δωμάτιο ξενοδοχείου χωρίς να είναι παντρεμένοι, δεν δικάστηκαν ποτέ, αφού παρουσίασαν ένα πιστοποιητικό γάμου (πλαστό άραγε ή παντρεύτηκαν εκ των υστέρων επί τούτου; )

Πριν δύο χρόνια τα Duty Free του Ντουμπάϊ, προκειμένου να αυξήσουν τις πωλήσεις τους, είχαν προωθήσει μία καμπάνια με τίτλο "Fly buy Dubai" παραφράζοντας το "Fly by Dubai". Μήπως είναι καιρός, όχι μόνο να σταματήσουμε το Fly Buy Dubai αλλά και το Fly By Dubai;

Επ' ευκαιρία : ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ σε όλους
Aυτά τα 2 δεν παίζουν με την καμία στο Ντουμπάϊ, πάντως!
 

galat

Member
Μηνύματα
851
Likes
2.118
Επόμενο Ταξίδι
...
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Aυτά τα 2 δεν παίζουν με την καμία στο Ντουμπάϊ, πάντως!
Πρόκειται για δύο ανεξάρτητες περιπτώσεις. η πρόσφατη με το ζευγάρι που φιλήθηκε δημόσια σε εστιατόριο και έπιναν και αλκoόλ (άκουσον, άκουσον..) και μία παλαιότερη, που αναφέρεται απλά σε ένα ζευγάρι που κοιμήθηκε στο ίδιο δωμάτιο ξενοδοχείου, χωρίς να είναι παντρεμένοι. Τουλάχιστον αυτά αναφέρει το σχετικό ρεπορτάζ του in.gr
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.152
Likes
14.443
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
όπου δεν έχω πάει
Κάτι μου βρωμάει. Μήπως το ζευγάρι εσκεμμένα έπινε αλκοόλ και φιλιόταν για να προκαλέσει;
Αυτό κατ'εμέ δηλώνει έλλειψη σεβασμού προς τους κανόνες που διέπουν την τοπική κοινωνία (ασχέτως αν συμφωνώ με αυτούς ή όχι)
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.496
Likes
8.014
Πρόκειται για δύο ανεξάρτητες περιπτώσεις. η πρόσφατη με το ζευγάρι που φιλήθηκε δημόσια σε εστιατόριο και έπιναν και αλκoόλ (άκουσον, άκουσον..) και μία παλαιότερη, που αναφέρεται απλά σε ένα ζευγάρι που κοιμήθηκε στο ίδιο δωμάτιο ξενοδοχείου, χωρίς να είναι παντρεμένοι. Τουλάχιστον αυτά αναφέρει το σχετικό ρεπορτάζ του in.gr
Το λέω από προσωπική πείρα... και ήπια και το φιλάκι μου το πήρα! :D
 

Latousakis

Member
Μηνύματα
7
Likes
5
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο για τις εκλογές!
Ταξίδι-Όνειρο
Πήγα ήδη. Κούβα...
Εγώ ξέρω πως όταν πήγαμε, ήμασταν αρραβωνιασμένοι και ήταν το δώρο μου στη γυναίκα μου... Ισως επειδή μας έβλεπαν με τη βέρα να μην τους φαινόταν περίεργο που περπατούσαμε χέρι -χερι ή αγκαλιασμένοι στη μέση. Κλασικές Ελληνικές στ΄σεις δηλαδή. Οπως και νά 'χει όμως, σίγουρα δε λέει να προκαλείς σε μια χώρα που ισχύουν κάποιοι ηθικοθρησκευτικοί νόμοι. Οπως δε θα μας άρεσε στην Ελλάδα να δούμε κάποιον ή κάποια με μποξεράκι με την Ελληνική σημαία, ενώ στη Βρετανία είναι το πιο τυπικό στρινγκάκι, έτσι και στο Ντουμπάι ισχύουν κάποιοι νόμοι. Γι αυτό και απέφευγα να φιλιέμαι δημόσια, και να προκαλώ και να αφήνω τη γυναίκα μου πολύ πολύ με γυμνά μέρη σε κοινή θέα (ΤΑ μπανιστήρια τα ίδια οι άντρες!!!!!!!!!!). Εξαμερικανίζονται, αλλά δεν εκφυλίζονται, και μαγκιά τους κατ' εμέ :)
 
Μηνύματα
607
Likes
115
Επόμενο Ταξίδι
βορεια ιταλια- ελβετια
Ταξίδι-Όνειρο
ιαπωνια
Δεν κατάλαβα ρε παιδια? τι το περάσατε το Ντουμπάϊ? Γκρίχελαντ? που ο καθένας κάνει ότι του γουστάρει? Αν θέλετε να φιλέστε δημοσίως και να κ....τρίβεστε υπάρχουν αμέτρητα μέρη. Πρέπει να το κάνετε στο Ντουμπάϊ ή στην Σαουδική Αραβία που οι ευαισθησίες τους, καλώς ή κακώς, είναι δεδομένες? Χάθηκαν τα μέρη? Αλλά οι βρετανοί που πήγαν στο Ντουμπάϊ και φιλιόταν δημοσίως, το έκαναν επίτηδες. Για να μετρήσουν αντιδράσεις. Αλλιώς πρόκειται περί βαλκών και πρέπει να απαλλαχθούν λόγω ευήθειας. Πρέπει να μάθουμε να σεβόμαστε τις ιδιαιτερότητες και την διφορετικότητα των λαών που επισκεπτόμαστε. Και όχι να προκαλούμε.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.490
Likes
28.997
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Εξαμερικανίζονται, αλλά δεν εκφυλίζονται, και μαγκιά τους κατ' εμέ :)
Εξαμερικανίζονται? Από που κι ως που? Οι Αμερικανοί είναι χαρακτηριστικά σεμνότυφοι.
Μια και το φερε το θέμα, το άκρο αντίθετο είναι οι Αργεντίνοι: Παθιασμένα φιλιά (και χουφτώματα) στη μέση του δρόμου μέρα μεσημέρι...
 

vilia

Member
Μηνύματα
28
Likes
22
Επόμενο Ταξίδι
σπα στη Μονεμβασιά
Ταξίδι-Όνειρο
Αφρική
πάντως έχω να καταθέχω ότι και εμάς στη ρεσεψιόν του ξενοδοχείου μας ρώτησαν αν είμαστε παντρεμένοι. Τότε πίστεψα ότι μας ρώτησαν για να μας δώσουν καλύτερο δωμάτιο με θέα!!!Τώρα αρχίζω να ανησυχώ!!!!
 

nera_gr

Member
Μηνύματα
816
Likes
193
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη!
Ταξίδι-Όνειρο
Κεντρική Αφρική
πάντως έχω να καταθέχω ότι και εμάς στη ρεσεψιόν του ξενοδοχείου μας ρώτησαν αν είμαστε παντρεμένοι. Τότε πίστεψα ότι μας ρώτησαν για να μας δώσουν καλύτερο δωμάτιο με θέα!!!Τώρα αρχίζω να ανησυχώ!!!!
Ωχ, λες να σου 'ρθει καμιά μήνυση;:rolleyes:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.205
Μηνύματα
883.761
Μέλη
38.903
Νεότερο μέλος
Akis2002

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom