Ryanair Έξτρα χρέωση Ryanair

crs83

Member
Μηνύματα
47
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
Bologna
Θέλω να ρωτήσω εάν δεν τα καταφέρω τελικά να πετάξω τις ημερομηνίες που επέλεξα από δικό μου πρόβλημα και όχι από την ryanair, μπορώ να κάνω κάτι? Δε λέω να μου δώσουν τα χρήματα πίσω αλλά να μπορέσω να αλλάξω έγκαιρα ημερομηνίες γίνεται? Υπάρχει κόστος για αυτό?
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
Θέλω να ρωτήσω εάν δεν τα καταφέρω τελικά να πετάξω τις ημερομηνίες που επέλεξα από δικό μου πρόβλημα και όχι από την ryanair, μπορώ να κάνω κάτι? Δε λέω να μου δώσουν τα χρήματα πίσω αλλά να μπορέσω να αλλάξω έγκαιρα ημερομηνίες γίνεται? Υπάρχει κόστος για αυτό?
χρήματα δε θα πάρεις.

κι ημερομηνία μπορείς να αλλάξεις, με κάποιο πρόστιμο + την διαφορά του ναύλου
 

DREAM

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
εχω ενα σακβουαγιαζ μικρο, κανει για χειραποσκευη η θα μου πουνε κατι?? πεταω με ryanair κ εχει τηρει τις διαστασεις που θετει η εταιρια.
 

kabamarou

Member
Μηνύματα
1.437
Likes
2.207
Ναι αυτούς τους ενδιαφέρουν οι διαστάσεις και το βάρος μόνο, όχι το τι τύπου είναι η χειραποσκευή.Εγώ έχω πάρει σακίδιο ώμου σαν χειραποσκευή πολλές φορές.
 

diabhbasths

Member
Μηνύματα
7
Likes
0
winbank

Καλησπέρα παιδιά θέλω να κλείσω εισιτήρια μέσου winbank,την διαδικασία το πως θα χρησιμοποιήσω την κάρτα με τα λεγόμενα σας την ψιλοκατάλαβα.
Αυτό που δεν κατάλαβα είναι στα στοιχεία που θα με ζητήσει η ryanair για την έκδοση εισιτηρίου την να βάλω στα πεδία:
1)mastercard prepaid?
2)Card or Account Number?
3)Expiry Date?
4)CVV?

Να βάλω τα στοιχεία της VISA που με δώσανε όταν έβγαλα την winbank?
αν όχι η winbank είναι εικονική κάρτα οπότε πού θα βρώ τα νούμερα για να συμπληρώσω τα πεδία που σας ανέφερα παραπάνω?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
 

kabamarou

Member
Μηνύματα
1.437
Likes
2.207
Ψιλομπερδεύτικα λίγο.
Έχεις βγάλει webuy από την τράπεζα Πειραιώς;
Αυτή η κάρτα δεν είναι visa.Την βγάζεις μέσω internet και είναι εικονική.
 

diabhbasths

Member
Μηνύματα
7
Likes
0
To ξέρω πως δεν είναι VISA.Άλλο ρώτησα,όταν πήγα να βγάλω την webuy μου είπαν πως πρέπει να να ανοίξω και έναν λογαριασμό στην πειραιώς,μου άνοιξαν λογαριασμό και μου δώσανε μία VISA κάρτα για να κάνω αναλήψεις/καταθέσεις στα ΑΤΜ,μου δώσανε κωδικούς για την webuy μπήκα στο ίντερνετ την έβγαλα την εικονική καρτα.
Αυτό που ρωτάω είναι:όταν πάω να βγάλω τα εισιτήρια και μου ζητήσει η ryanair τα στοιχεία της κάρτας(ημ.λήξης,αριθμό κάρτας κ.τ.λ.) τί να συμπληρώσω στα πεδία αυτά από την στιγμή που η webuy δεν έχει αυτά τα στοιχεία?Μήπως να βάλω τα στοιχεία της VISA κάρτας που μου δώσανε για να κάνω αναλήψεις/καταθέσεις???

Ευχαριστώ για όσους ασχοληθούν....
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.030
Likes
12.137
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Συνδεσου στο winbank. Πατα πανω αριστερα χαρτοφυλακιο, μετα προπληρωμενη καρτα webuy, αναλυτικα στοιχεια. Εκει θα τα βρεις ολα.
Η visa που σου εδωσαν ειναι χρεωστικη δεν εχει καμμια σχεση με τη δουλεια που θες να κανεις.
 

kon_gav

Member
Μηνύματα
450
Likes
51
Επόμενο Ταξίδι
Ιταλία!
Ταξίδι-Όνειρο
όλος ο πλανήτης ΓΗ !
To ξέρω πως δεν είναι VISA.Άλλο ρώτησα,όταν πήγα να βγάλω την webuy μου είπαν πως πρέπει να να ανοίξω και έναν λογαριασμό στην πειραιώς,μου άνοιξαν λογαριασμό και μου δώσανε μία VISA κάρτα για να κάνω αναλήψεις/καταθέσεις στα ΑΤΜ,μου δώσανε κωδικούς για την webuy μπήκα στο ίντερνετ την έβγαλα την εικονική καρτα.
Αυτό που ρωτάω είναι:όταν πάω να βγάλω τα εισιτήρια και μου ζητήσει η ryanair τα στοιχεία της κάρτας(ημ.λήξης,αριθμό κάρτας κ.τ.λ.) τί να συμπληρώσω στα πεδία αυτά από την στιγμή που η webuy δεν έχει αυτά τα στοιχεία?Μήπως να βάλω τα στοιχεία της VISA κάρτας που μου δώσανε για να κάνω αναλήψεις/καταθέσεις???

Ευχαριστώ για όσους ασχοληθούν....
Από ότι κατάλαβα δεν σου έβγαλαν την WeBuy αλλά μια απλή κάρτα ΑΤΜ συνδεδεμένη με τον λογαριασμό σου. Αν δεν θες λοιπόν να σε χρεώσουν τα έξτρα τότε πρέπει να μπεις στο e-banking που σου έδωσαν στην τράπεζα (ή αν δεν σου δώσαν λογαριασμό e-banking να πας στην τράπεζα να βγάλεις) και να συνδεθείς. Όταν συνδεθείς θα πατήσεις εκεί που λέει κάρτες και θα δεις την επιλογή έκδοση κάρτας WeBuy. H διαδικασία μετά για να την φορτώσεις με χρήματα από τον λογαριασμό σου δεν είναι τίποτα. Αφού την φορτώσεις (χωρίς χρέωση τα 2 πρώτα γεμίσματα) με το ακριβές ποσό που χρειάζεσαι ή παραπάνω, πας στην ryanair και όταν κλήσεις τα εισιτήρια επιλέγεις mastercard prepaid. Τέλος!:)
 
Last edited by a moderator:

kabamarou

Member
Μηνύματα
1.437
Likes
2.207
Ισχύουν όλα αυτά που έγραψε ο tripakias απλά στην επιλογή αναλυτικά στοιχεία δεν υπάρχει γραμμένος ο τριψήφιος αριθμός CVV.Αυτόν θα έπρεπε να τον είχες γράψει κάπου μόλις έβγαλες την κάρτα μέσω internet.Αν δεν τον έγραψες η τον έχεις χάσει θα πρέπει να βγάλεις πάλι την webuy γιατί χωρίς αυτόν τον αριθμό δεν μπορείς να κάνεις καμιά συναλλαγή.
 

greekg

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
ασφαλιση με ryan

:pκαλησπερα παιδια!
ειμαι καινουρια εδω :)
να ρωτησω, θελω να κλεισω με ryan thessaloniki-london.
πηγα να βαλω κια ασφαλεια για την πτιση ομως η ελλαδα δεν συμπεριλαμβανεται....υπαρχει καποιος τροπος να βαλω ασφαλιση?
πολλοι μου λενε να μη βαλω ,δεν ειναι απαραιτητο. τι λετε?
ευχαριστω!
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.194
Μηνύματα
883.516
Μέλη
38.898
Νεότερο μέλος
χρυσανθη

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom