Σκόπελος Έχει φέτος σφήκες στη Σκόπελο;;

Nikos5050

Member
Μηνύματα
535
Likes
137
Επόμενο Ταξίδι
Ναύπλιο
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία - Ειρηνικός
Φαντάζομαι ότι η osfialgia έκανε πλάκα!! :D
δε κάνεις πλάκα για ένα τόσο σοβαρό θέμα. έχω ακούσει φοβερά πράγματα για τα κουνούπια της Σαμοθράκης, μεταξύ άλλων ότι είναι ιπτάμενα (!) και πίνουν αίμα (!!!)
 

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
δε κάνεις πλάκα για ένα τόσο σοβαρό θέμα. έχω ακούσει φοβερά πράγματα για τα κουνούπια της Σαμοθράκης, μεταξύ άλλων ότι είναι ιπτάμενα (!) και πίνουν αίμα (!!!)
Τα πασίγνωστα επικίνδυνα ιπτάμενα κουνούπια της Σαμοθράκης δεν είναι τίποτα μπροστά σ'αυτό που έχω ζήσει εγώ: τις υβριδικές ιπτάμενες κατσαρίδες της Ρόδου. Ευτυχώς είχα κάνει όλα τα απαραίτητα εμβόλια πριν την επίσκεψή μου στο νησί, αλλά πάλι έπαθα μια αλλεργία!!!
 

Nikos5050

Member
Μηνύματα
535
Likes
137
Επόμενο Ταξίδι
Ναύπλιο
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία - Ειρηνικός
Τα πασίγνωστα επικίνδυνα ιπτάμενα κουνούπια της Σαμοθράκης δεν είναι τίποτα μπροστά σ'αυτό που έχω ζήσει εγώ: τις υβριδικές ιπτάμενες κατσαρίδες της Ρόδου. Ευτυχώς είχα κάνει όλα τα απαραίτητα εμβόλια πριν την επίσκεψή μου στο νησί, αλλά πάλι έπαθα μια αλλεργία!!!
Συγκλονιστικές μαρτυρίες κυρίες και κύριοι! Μεγάλη προσοχή συνιστάται και σε όσους βρεθούν φέτος στη Τζιά καθώς ανεπιβεβαίωτες πληροφορίες μιλούν για τεράστιους κόκκινους αστακούς που παραμονεύουν μέσα σε μακαρονάδες
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
Συγκλονιστικές μαρτυρίες κυρίες και κύριοι! Μεγάλη προσοχή συνιστάται και σε όσους βρεθούν φέτος στη Τζιά καθώς ανεπιβεβαίωτες πληροφορίες μιλούν για τεράστιους κόκκινους αστακούς που παραμονεύουν μέσα σε μακαρονάδες

Ειδικά για το θέμα αυτό, μάλλον πρέπει να συσταθεί ειδική μονάδα αντιμετώπισης και άμεσης εξολόθρευσής τους.
Δηλώνω εθελόντρια.:haha:
 

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
Ειδικά για το θέμα αυτό, μάλλον πρέπει να συσταθεί ειδική μονάδα αντιμετώπισης και άμεσης εξολόθρευσής τους.
Δηλώνω εθελόντρια.:haha:
Θα κάνω την καρδιά μου πέτρα και αιτούμαι δημοσίως να είμαι μέλος της ομάδας έρευνας και αντιμετώπισης των τεράστιων κόκκινων αστακών!!!
 

zmaria

Member
Μηνύματα
1.335
Likes
1.201
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη (αμήν)
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα,Περού,Ν.Αφρική
Πριν 5-6 χρόνια που είχα πάει γινόταν χαμός από σφήκες.. Παντού! Στις παραλίες, στα εστιατόρια, στις βεράντες.. Αφού είχε τόσες πολλές σφήκες που οι μύγες είχαν σταματήσει να είναι ενοχλητικές... Δεν κάνω πλάκα.. Η ερώτηση της φίλης δεν είναι εντελώς άκυρη..
Όχι φυσικά ότι είναι ανατρεπτικός παράγοντας για το νησί το οποίο το θυμάμαι καταπράσινο και με εκπληκτικές παραλίες!
 

Nikos5050

Member
Μηνύματα
535
Likes
137
Επόμενο Ταξίδι
Ναύπλιο
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία - Ειρηνικός
Προσοχή: προκειμένου να μειωθούν οι πολυπληθείς αιτήσεις συμμετοχής στην ομάδα αντιμετώπισης των αστακών επισημαίνεται ότι οι αστακοί χρσησιμοποιούν υπέρογκους λογαριασμούς για την άμυνά τους
 

Ivana

Member
Μηνύματα
899
Likes
1.434
Ταξίδι-Όνειρο
οχ.....όλος ο κόσμος
εγώ το 2005 είχα συναντήσει τουλάχιστον επτά (7) σφήκες στο νησί. ήταν μάυρες με κίτρινες ρίγες ή κίτρινες με μαύρες ρίγες δεν είμαι σίγουρος
χαχχαχαχαχαχαχαχαχαχα

________________

και εγώ καμία δεν είδα....
ή μάλλον φοβήθηκαν και έφυγαν...


με άλλα λόγια να μην σου χαλάει διακοπές αυτό το γεγονός...ζωντανα και αυτά σαν εμάς είναι, και προφανώς είναι σημαντικά στην αλυσίδα...

να περάσεις θαυμάσια στην αγαπημένη μου Σκόπελο
 

zmaria

Member
Μηνύματα
1.335
Likes
1.201
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη (αμήν)
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα,Περού,Ν.Αφρική
:haha::haha::haha:

Ναι, λές και δεν καταλάβαμε ότι μπήκες στη συζήτηση επειδή θες να γίνεις μέλος της ομάδος έρευνας και αντιμετώπισης των κόκκινων αστακών!!!
Αμάν! Μην και δεν με δώσεις κατευθείαν εσύ! :haha:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.196
Μηνύματα
883.558
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom