1. Η αναδρομή στο παρελθόν συνεχίζεται! Ψηφίστε την Ταξιδιωτική Ιστορία του μήνα για τους μήνες Απρίλιο - Ιούνιο 2016! Κάντε κλικ εδώ!
Απόκρυψη ανακοίνωσης
Με την πλοήγησή σας στο Travelstories.gr αποδέχεστε τη χρήστη cookies που ενισχύουν την εμπειρία χρήσης. -- ΟΚ --

Έχετε μετανιώσει ποτέ για κάποιο ταξίδι σας;

Συζήτηση στο φόρουμ 'Γενικά Περί Ταξιδιών' που ξεκίνησε από το μέλος mikrh tsopana, στις 13 Αυγούστου 2016.

1. athinoulinio

athinoulinio Member

Επόμενο Ταξίδι:
    Αυστραλία
    εννοω οτι γενικα η Ιταλια θυμιζει Ελλαδα.. οι ακτες οι ανθρωποι τα μνημεια (τα οποια βεβαια αυτοι τα προβαλουν μεγαλειωδως όχι σαν εμας τους χαλβαδες που τα χουμε παραμελημενα) η διασκεδαση.. νομιζω ειναι πολυ κοντα στα ελληνικα δεδομενα ολα αυτα.. τουλαχιστον αυτο πιστευω εγω.. δεν εχω ζησει κιολας.. αλλα ενα εξαημερο εκει αυτη την εντυπωση πηρα..

2. taver

taver Member

Ονειρεμένο Ταξίδι:
    Iles Kerguelen
    Επιτέλους, *-λίνια μας, "τουλάχιστον μέτρια" σημαίνει "μέτρια και άνω" ή "όχι κάτω από μέτρια". Αν δε συμφωνείς ότι "η Ρώμη είναι τουλάχιστον μέτρια" σημαίνει με άλλα λόγια ότι θεωρείς ότι είναι κάτω από μέτρια. Μάθετε στοιχειώδη Ελληνικά.

elenara88 likes this.
  3. Samion

Samion Member

Επόμενο Ταξίδι:
    Παλέρμο
    Να μαθεις εσυ ελληνικα. Δεν συμφωνεί κανεις με μια μπουρδα. Η Ρώμη δεν ειναι τουλαχιστον μετρια. Ειναι Τελεια, η ωραιοτερη πολη του κοσμου. Ανοιξε το λεξικο να δεις τι σημαινει...
    :bleh:

Italitsa, alma and athinoulinio like this.
  4. BLACK & WHITE

BLACK & WHITE Member

Ισως να μην αρέσει σε όλους η Ρώμη, να μην είναι ο "Παραδεισος", να έχει τα μειονεκτίματα μιας σύγχρονης πρωτεύουσας όμως πιστεύω ότι έχει τη γοητεία της, είναι ένα απέραντο και όχι αδιάφορο μουσείο με αδιαμφισβήτητα καλιτεχνικούς θησαυρούς ικανούς να θαμπώσουν και να εμπνέυσουν πολλούς επισκέπτες. Εμένα προσωπικά, με ενθουσίασε, με οδήγησε να ψάξω, να διαβάσω, να μαθω και να την νιώσω καλυτερα στην 2η επίσκεψη μου. Ετσι την γνώρισα λιγότερο επιφανειακά και πραγματικα με ταξιδεψε πίσω....Οσο για ρομαντισμό και μαγεία....ε....με την καταλληλη παρέα σιγουρα τη βρίσκεις. Και μια και είπα τη λέξη ρομαντισμό, ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ ταξίδι.....ηταν το γαμηλιο στη Ναξο. Πολυ κακή αρχη....

athinoulinio likes this.
  5. athinoulinio

athinoulinio Member

Επόμενο Ταξίδι:
    Αυστραλία
    κατ αρχην το υφος σου ειναι χαλι μαυρο, εδω μεσα μιλαμε και δεν ειρωνευομαστε..
    κατα δευτερον πηρες την απαντηση σου απο τον-την Σαμιον..

γιατι ηταν κακο ταξιδι; δεν σας αρεσε το νησι;

Last edited by a moderator: 10 Φεβρουαρίου 2017
  6. taver

taver Member

Ονειρεμένο Ταξίδι:
    Iles Kerguelen
    Και η ειρωνεία σχημα λόγου είναι. Μπορεις να το χρησιμοποιήσεις κι εσύ, αν το θεωρήσεις κατάλληλο σε καποια περίσταση.

7. Samion

Samion Member

Επόμενο Ταξίδι:
    Παλέρμο
    "τον"...
    Μια παρεα ειμαστε...μην το παιρνεις κατακαρδα. Πες του κι εσυ τπτ. Βαρέθηκα να τα χωνω μονο στους ιδιους κ στους ιδιους.
    Κανας αλλος που θεωρει τη Ρώμη μετρια?

8. tripakias

tripakias Member

Επόμενο Ταξίδι:
    BB-GD-LC
    Ονειρεμένο Ταξίδι:
    Φοκλαντ
    Εγω κυριε!

Yorgos likes this.
  9. Samion

Samion Member

Επόμενο Ταξίδι:
    Παλέρμο
    Εσυ εισαι "ιδιος"..

MIAT and Yorgos like this.
  10. tripakias

tripakias Member

Επόμενο Ταξίδι:
    BB-GD-LC
    Ονειρεμένο Ταξίδι:
    Φοκλαντ
    Αλλος δεν τολμαει να στο πει.

11. KonstantinosAlyona

Δε γίνεται ούτε μια μέρα να λείψεις από το φόρουμ.. :haha:
    Εγώ θεωρώ τη Ρώμη μητέρα όλων των πόλεων, επί γης και ουρανού.:rolleyes:
    Απλά υστερεί έναντι της Βαρσοβίας, του Βελιγραδίου, της Μόσχας και πολλών άλλων φυσικά.. Κατά τη γνώμη ΜΟΥ, πάντα :cool:
    Και ναι, πριν πάω, τολμώ να πω ότι η Νάπολη θα μου αρέσει πιο πολύ το καλοκαιράκι που έρχεται, το Παλέρμο επίσης.
    Τώρα τι να πει ο @Samion , που λατρεύει νότια Ιταλία και Σικελία..:)

Yorgos likes this.
  12. paefstra

paefstra Member

Επόμενο Ταξίδι:
    Neverland
    Εντάξει κι εγώ δεν τρελαίνομαι για τη Ρώμη, αλλά μη με κανείς να αρχίσω να την υπερασπίζομαι έναντι του Βελιγραδιου. Δε θέλω να δώσω δικαιώματα.