1. Η αναδρομή στο παρελθόν συνεχίζεται! Ψηφίστε την Ταξιδιωτική Ιστορία του μήνα για τους μήνες Απρίλιο - Ιούνιο 2016! Κάντε κλικ εδώ!
Απόκρυψη ανακοίνωσης
Με την πλοήγησή σας στο Travelstories.gr αποδέχεστε τη χρήστη cookies που ενισχύουν την εμπειρία χρήσης. -- ΟΚ --

Έχετε μετανιώσει ποτέ για κάποιο ταξίδι σας;

Συζήτηση στο φόρουμ 'Γενικά Περί Ταξιδιών' που ξεκίνησε από το μέλος mikrh tsopana, στις 13 Αυγούστου 2016.

1. tripakias

tripakias Member

Επόμενο Ταξίδι:
    BB-GD-LC
    Ονειρεμένο Ταξίδι:
    Φοκλαντ
    Καταρχας ρε φιλε αυτην την πλατεια Συνταγματος που ειναι η κεντρικη πλατεια της χωρας δεν μοπουν λιγο να την φτιαξουν, τι ειναι αυτο το χαλι; Μετα αυτο το τσιγαρο δεν αντεχεται. Οι περισσοτεροι εσωτερικοι χωροι βρωμοκοπουν τσιγαριλα κι επειδη εκανα κι ενα τουρ σε καποιες επιχειρησεις για καποια υφασματα που χρειαζομαι και θελω να παραγγειλω (περιπου 4.000-5.000€ κοστος) το τι γλειψιμο επεσε δεν λεγεται. Μονο για φαγητο δεν με πηγαν. Απογοητευτικα!
    Για βραδι δεν ειδα. Αυριο θα παω Μαζω και θα σου πω.

2. jimp

jimp Member

Α ρε μερακλή, την καλύτερη δουλειά θα κάνεις. Ελπίζω να τα έχεις κερασμένα από αυτούς με τα υφάσματα. Εγώ θα σε έβγαζα κορυδαλλό, να γνωρίσεις τα πραγματικά λαικά κορίτσια!

tripakias, arabickostas and Marinetta like this.
  3. BLACK & WHITE

BLACK & WHITE Member

Το νησί μια χαρά ήταν, σχεδόν πάντα υπάρχει κάτι που να μου αρέσει λιγότερο ή περισσότερο σε όλους τους τόπους, η παρέα ήταν δράμα. Ναι, τον πρώην μου εννοώ και επειδή ηταν γαμήλιο δεν έπαιζε να τον αφήσω εκεί και να φυγω γρηγορότερα. Ευτυχώς ποτέ δεν είναι αργά. Πάντως στο νήσι δεν ξαναπάω για καλό και για κακό.....λεω να μη προκαλέσω εκεί 2η φορά την τύχη μου.

4. jimp

jimp Member

Γράψε ιστορία, πότε πρόλαβες να θες να τον χωρίσεις;

Hugin, Yorgos, makisg and 1 other person like this.
  5. Viaggi

Viaggi Member

Το δικό μου ταξίδι που έχω μετανιώσει είναι το πρώτο μου στη Ρώμη (ναι ναι καλά διαβάσατε!). Έχοντας κάνει μερικά ταξίδια σε κάποιες όμορφες ευρωπαϊκές πόλεις αρνιόμουν πεισματικά να επισκεφτώ την γείτονα και την πρωτεύουσα της παρά τις πιέσεις του έτερου ήμισυ (μήπως γράφω πολύ καθαρεύουσα; ). Ο λόγος; Σιγά μην πάω εγώ εκεί που πάει και η κουτσή Μαρία,τρομάρα μου! Από τα πολλά το αποφάσισα με δημοκρατικές διαδικασίες, ξέρετε απειλή παντόφλας και είπα να μην είμαι τόσο αδιάλλακτος. Προετοιμασία καμία, ούτε τα βασικά, αεροπλάνο alitalia και τσουπ, Ρώμη! Η προσγείωση τραγική (ήθελα να'ξερα πόσους ντενεκέδες λάδι έδωσε ο πιλότος να πάρει δίπλωμα), να μην τα πολυλογώ η πρώτη μέρα χάλια και είχα άλλες πέντε!. Και ξαφνικά την άλλη μέρα πηγαίνοντας να ανάψουμε κερί στον Άγιο Πέτρο συναντάμε ένα γκρουπ Έλληνες και μετά τα απαραίτητα καλωσορίσματα, συστάσεις και τυπικούρες, κανονίζουμε να βγούμε. Και που αλλού, ραντεβού στη τραστέβερε. Να μην τα πολυλογώ τις επόμενες μέρες χαθήκαμε μαζί εκεί που χάνονται και οι ντόπιοι, μάθαμε κάποια από τα μυστικά της πόλης, από αυτά που όλοι τα ξέρουν, αλλά εμείς νομίζαμε πως ανακαλύψαμε την Αμερική! Μετάνιωσα λοιπόν γιατί τόσα χρόνια αρνιόμουν να την επισκεφτώ. Φέτος ετοιμαζόμαστε για το 6ο μας ταξίδι, συνδυάζοντας επισκέψεις σε όλη την Ιταλία, αλλά πάντοτε καταλήγουμε στη Ρώμη, άλλωστε όλοι οι δρόμοι οδηγούν στη Ρώμη!!!

psilos3, despina33, kalove and 5 others like this.
  6. Kat1

Kat1 Member

Ποτέ όμως!!!

Dina Z likes this.
  7. STKF

STKF Member

Όχι δεν γράφεις πολύ. Αν το έκανες, θα έγραφες του <<ετέρου ημίσεως>>. Άσε που λείπουν και τα πνεύματα. Μία χαρά είσαι. :)
    Αν το κάνεις ποτέ θα το καταλάβεις επειδή θα σε καταγγείλει ο taver για εκδήλωση ακραίου συντηρητισμού:haha:

despina33, KIKI, alma and 3 others like this.
  8. Viaggi

Viaggi Member

Να πάμε σ'ένα μέντιουμ αν είναι να τα καλέσουμε αυτά τα πνεύματα! :haha:

STKF likes this.
  9. Samion

Samion Member

Επόμενο Ταξίδι:
    Παλέρμο
    Έχετε μετανιώσει ποτέ για κάποιο ταξίδι σας?
    να τα καλέσετε να με κανουν να καταλάβω κιολας τι ακριβως εννοεις...αδυνατω να καταλαβω γιατι μετανιωσες..φιλοσοφικος ηταν ο λογος?

10. Viaggi

Viaggi Member

Μετάνιωσα που άργησα να πάω τόσα χρόνια, είχα κι εγώ τις εμμονές μου.

11. Samion

Samion Member

Επόμενο Ταξίδι:
    Παλέρμο
    επειδη το θεμα αφορα ενα ταξιδι συγκεκριμενα, μετανιωσες δηλ που πηγες εκεινο το 1ο ταξιδι?

12. duty_free

duty_free Member

Ποτες!

Ο τονος εις το ε ψιλον.