Έχετε μετανιώσει ποτέ για κάποιο ταξίδι σας;

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
Αμέ, όταν κάθε μέρα έχεις ένα ΠΜ, με ερώτηση τύπου: Ερχομαι για 4 μέρες Πολωνία, τι να δω.
Ζούμε σε μια εποχή του ίντερνετ, με άπειρα μπλογκς, βίντεο μπλογκς, βιβλία. Πρώτα διαβάζουμε αυτά, φτιάχνουμε ένα πλάνο, και ρωτάμε τότε.

Στο φόρουμ, ένα αρκετά μεγάλο μέρος, περίμενει το έτοιμο από κάποιον, που έχασε αρκετές ώρες/μέρες για να φτιάξει το πλάνο.
 

alma

Member
Μηνύματα
3.728
Likes
15.102
Οπως και να εχει, νομιζω ολοι συμφωνουμε στο οτι η Ρωμη ειναι τουλαχιστον μετρια. :)

:shock: Αυτό το όλοι από που το συμπέρανες; Γιατί τουλάχιστον δεκάδες άτομα εδώ μέσα σε διάφορα θέματα (όχι μόνο war)και σε ταξιδιωτικές ιστορίες,ερωτήματα για το που να πάει κανείς ταξίδι κλπ. έχουν γράψει τα καλύτερα για τη Ρώμη.
Δεν ρωτώ για την προσωπική σου άποψη,καθείς με τα γούστα του,το "όλοι" μου κάνει εντύπωση. Π.χ.πάνω ο @Yorgos την χαρακτήρισε εξαιρετική. Σε δεκάδες θέματα έχουν γίνει παρόμιοι χαρακτηρισμοί. Συνεπώς το "όλοι" δεν ισχύει με τίποτα.
 
Μηνύματα
1.992
Likes
6.323
Τα έλεγα εγώ..πλησιάζει η μέρα της απόλυτης μάχης.. "Ρώμη vs όλες οι υπόλοιπες πόλεις, γνωστές και άγνωστες, ακόμη και όσες δεν έχουν ανακαλυφθεί" :icon_evil::icon_evil::icon_evil::icon_evil:
Περιττό να αναφέρω το νικητή σε τούτο το φόρουμ :rolleyes:
 

sirley_22

Member
Μηνύματα
92
Likes
43
Ταξίδι-Όνειρο
Νεβαδα, Νησια Σολομωντα
:shock: Αυτό το όλοι από που το συμπέρανες; Γιατί τουλάχιστον δεκάδες άτομα εδώ μέσα σε διάφορα θέματα (όχι μόνο war)και σε ταξιδιωτικές ιστορίες,ερωτήματα για το που να πάει κανείς ταξίδι κλπ. έχουν γράψει τα καλύτερα για τη Ρώμη.
Δεν ρωτώ για την προσωπική σου άποψη,καθείς με τα γούστα του,το "όλοι" μου κάνει εντύπωση. Π.χ.πάνω ο @Yorgos την χαρακτήρισε εξαιρετική. Σε δεκάδες θέματα έχουν γίνει παρόμιοι χαρακτηρισμοί. Συνεπώς το "όλοι" δεν ισχύει με τίποτα.
Το συμπερανα απο τη συζητηση εδω, δεν εχω διαβασει αλλα ποστ. Οπως και να εχει, ο καθεις με τα γουστα του!
 
Μηνύματα
1.992
Likes
6.323
Γυρίστε το σε παραλίες... Ούτε αρπάγματα, ούτε η πόλη μου και η πόλη σου. Μονο παραλία, αιώρα και ειρήνη αδέρφια :)
Ναι καλά, έχεις δει τις παραλίες της Ρώμης, που εντελώς τυχαία είναι οι καλύτερες του κόσμου;;;; o_Oo_Oo_O
 

taver

Member
Μηνύματα
12.488
Likes
28.976
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
:shock: Αυτό το όλοι από που το συμπέρανες; Γιατί τουλάχιστον δεκάδες άτομα εδώ μέσα σε διάφορα θέματα (όχι μόνο war)και σε ταξιδιωτικές ιστορίες,ερωτήματα για το που να πάει κανείς ταξίδι κλπ. έχουν γράψει τα καλύτερα για τη Ρώμη.
Δεν ρωτώ για την προσωπική σου άποψη,καθείς με τα γούστα του,το "όλοι" μου κάνει εντύπωση. Π.χ.πάνω ο @Yorgos την χαρακτήρισε εξαιρετική. Σε δεκάδες θέματα έχουν γίνει παρόμιοι χαρακτηρισμοί. Συνεπώς το "όλοι" δεν ισχύει με τίποτα.
τουλάχιστον:
  1. το ελάχιστο, το λιγότερο
 

alma

Member
Μηνύματα
3.728
Likes
15.102
τουλάχιστον:
  1. το ελάχιστο, το λιγότερο
Ναι πιθανόν να είναι και περισσότεροι από δεκάδες οι φαν τις εδώ μέσα.Μια και διυλίζεις τον κώνωπα συμφωνείς πως έχει πάρα πολλούς θαυμαστές εδώ η Ρώμη;Και πως το "όλοι την θεωρούν μέτρια πόλη" δεν ισχύει;

Ακόμα και στο μοναδικό war που έχασε η Ρώμη , πήρε 140 ψήφους.
 

mikrh tsopana

Member
Μηνύματα
1.715
Likes
7.789
Επόμενο Ταξίδι
Ελλάδα-Παλέρμο-Μπιλμπάο
Ταξίδι-Όνειρο
θα το αποφασίσω αύριο
Με τρελαίνει το γεγονός ότι αν ο χαρακτηρισμός είχε γίνει για άλλη πόλη, θα είχε περάσει έτσι αλλά για τη "Μέκκα" χαμός και μάλιστα να διαβάζω από άτομα που όταν μιλάνε για την Ιταλία τη χαρακτηρίζουνε απόλυτα και γενικά πανέμορφη, τέλεια, υπέρτατη αλλά το αντίθετο(δηλαδή απόλυτα και γενικά αδιάφορη, μέτρια κλπ) οι υπόλοιποι δεν έχουν δικαίωμα να το εκφράσουν. Προσωπικά όταν πήγα στη Ρώμη τρελάθηκα, την ερωτεύτηκα αλλά αγαπητοί μου θα με κάνετε να την αρνηθώ έτσι από αντίδραση.:bleh:
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.388
Likes
14.308
Με τρελαίνει το γεγονός ότι αν ο χαρακτηρισμός είχε γίνει για άλλη πόλη, θα είχε περάσει έτσι αλλά για τη "Μέκκα" χαμός και μάλιστα να διαβάζω από άτομα που όταν μιλάνε για την Ιταλία τη χαρακτηρίζουνε απόλυτα και γενικά πανέμορφη, τέλεια, υπέρτατη αλλά το αντίθετο(δηλαδή απόλυτα και γενικά αδιάφορη, μέτρια κλπ) οι υπόλοιποι δεν έχουν δικαίωμα να το εκφράσουν. Προσωπικά όταν πήγα στη Ρώμη τρελάθηκα, την ερωτεύτηκα αλλά αγαπητοί μου θα με κάνετε να την αρνηθώ έτσι από αντίδραση.:bleh:
΄Ετσι οι φανατικοί διώχνουν τους πιστούς..:(
 

Hugin

Member
Μηνύματα
606
Likes
1.873
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Δε νομίζω ότι μια πόλη σαν τη Ρώμη "την λέει κανείς αδιάφορη". Καλό είναι να αποφεύγονται τέτοιες γενικότητες γιατί μας διαβάζουν και άτομα που πιθανόν να μην έχουν πάει ακόμη στη Ρώμη και ένα τέτοιο σχόλιο να δημιουργήσει λανθασμένες εντυπώσεις. Δέχομαι ότι δε σου άρεσε και ότι δε βρήκες τίποτα που να σου τραβήξει το ενδιαφέρον αλλά αυτή είναι η δική σου άποψη και κατά τη γνώμη μου εκεί έπρεπε να βάλεις την τελεία.
Με ακριβώς την ίδια λογική ουτε "την λεει κανείς ενδιαφέρουσα" πρέπει να λέγεται γιατι μας διαβάζουν και άτομα που πιθανόν να μην έχουν πάει ακόμη στη Ρώμη και ένα τέτοιο σχόλιο να δημιουργήσει λανθασμένες εντυπώσεις. Δέχομαι ότι σε κάποιους άρεσε και οτι βρήκαν κατι να τους τραβήξει το ενδιαφέρον αλλά αυτή είναι η δική τους άποψη και κατά τη γνώμη μου εκεί πρέπει να βάλουν την τελεία.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.204
Μηνύματα
883.680
Μέλη
38.900
Νεότερο μέλος
Arte_miss

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom