Ήρθε η ώρα για το εξωτικό ταξίδι-όνειρο μου! Και καλώς σας βρήκα!!

GTS

Member
Μηνύματα
6.797
Likes
18.537
Ψάξε πιο καλά στο site, κάποιος/α έβαλε μια προσφορά αεροπορικών προς τα κει για συγκεκριμένες περιόδους.
 

nera_gr

Member
Μηνύματα
816
Likes
193
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη!
Ταξίδι-Όνειρο
Κεντρική Αφρική
Καλωσόρισες ΚΤΠ! Μα τι ωραίο δώρο για την επέτειο το ταξίδι! Απορώ γιατί ο άντρας μου δεν έχει σκεφτεί κάτι τέτοιο:mad:
Τέλος πάντων, σίγουρα πιστεύω ότι για ΝΑ Ασία θα βρεις καλύτερες τιμές.
Οι Μαλδίβες έχουν σίγουρα καλύτερες παραλίες και θάλασσες απ'ότι το Μπαλί και το Πουκέτ, δεν έχουν όμως τίποτα να κάνεις. Στο Μπαλί έχει περισσότερα πραγματα να δεις και το Πουκέτ έχει πολλές επιλογές για εκδρομές σε κοντινά νησιά +καταδύσεις. Και για το Λομπόκ έχω ακούσει τα καλύτερα.
 

ktp

Member
Μηνύματα
30
Likes
11
Επόμενο Ταξίδι
Surprise...!!!!
Ταξίδι-Όνειρο
Μαλδίβες
Βλέπω μέσα από το forum πως κάποιοι έχουν πάει στο sun island στις Μαλδίβες. Είδα από το site τους πως μια κάποια δραστηριότητα στην προσφέρουν και αυτοί, δηλαδή να επισκεφτείς κάποια νησάκια, snorkeling και άλλα water sports κτλ. Και από ότι έχω δει έως τώρα έχει σχετικά καλές τιμές. Μπορεί να με φωτίσει κάποιος που έχει πάει στο sun island αν έμεινε ικανοποιημένος, κάτι που τον δυσαρέστησε ή γενικά ότιδηποτε σχετικά με αυτο? Η κάποιος που έχει πάει σε άλλο resort στις μαλδίβες και έμεινε ικανοποιημένος?
 

ktp

Member
Μηνύματα
30
Likes
11
Επόμενο Ταξίδι
Surprise...!!!!
Ταξίδι-Όνειρο
Μαλδίβες
Να σας κάνω μία ερώτηση, από χαρτιά (εκτός διαβατηρίου), τι χρειάζεται για Μαλδίβες? Χρειάζεται βιζα? Κάτι άλλο? Δώστε μου τα φώτα σας please γιατί προς το παρόν δεν βρίσκω κάτι σχετικό μέσα στο forum.

----------------
Ακυρο το ερωτημα γιατι μάλλον ειμαι λίγο ξανθια...:cool: Μόλις βρήκα την απάντηση μου. Και για όποιον άλλον ενδιαφέρεται:
http://www.travelstories.gr/%E3%E5%...ED-%F3%F4%EF-%E5%EE%F9%F4%E5%F1%E9%EA%FC.html

Να 'στε καλά ρε παιδιά, τελικά έχετε τα πάντα σε αυτό το φόρουμ!!!:clap:

----------------
Αλλά επειδή το ξανθό υπερτερει μάλλον:roll:, για πείτε μου βρε παιδια, ναι μεν είδα πως χρειάζεται βιζα για μαλδιβες. Πως όμως την παίρνουμε αυτην και ποτε? Δηλαδή μπορώ να το κάνω από τωρα για ταξιδι τον Μαρτιο του 2011 ή πρέπει να το κάνω εκείνες τις μέρες?
 

ktp

Member
Μηνύματα
30
Likes
11
Επόμενο Ταξίδι
Surprise...!!!!
Ταξίδι-Όνειρο
Μαλδίβες
Joss, thanks! Θα το κοιταξω τώρα μόλις και θα σου πω για παραπάνω πληροφορίες!:)
 

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.039
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
2. μιας και κοντοζυγώνει κρίση όπως είπαμε, και όσο περνάει ο καιρός μπορεί ένα εξωτικό ταξίδι να μην είναι πια στις προτεραιότητες μου, να το κανονίσω και να το κλείσω όσο γίνεται πιο σύντομα. (όχι βιαστικά, απλά όσο γινεται πιο σύντομα)
Από χρήματα τώρα δεν έχω κάποιο budget συγκεκριμένο αλλά μιας και πρόκειται για του χρόνου τον Μάρτιο, θα αρχίζω να βαζω στην ακρη από τώρα και όπως λέει και η παροιμία "φασούλι φασούλι γεμίζει το σακούλι";) Δεν είμαστε και κροίσοι αλλά θα καταφέρω μέχρι τότε να έχω ένα ικανοποιητικό ποσό στην άκρη για να υλοποιήσουμε ένα τέτοιο ταξίδι.
Δε θα σχολίαζα αν απαντούσες ότι έχω χρήματα να πάω όπου θέλω, αλλά αυτό το "φασούλι φασούλι γεμίζει το σακούλι" με προβλημάτισε... δεν κοντοζυγώνει η κρίση, είμαστε ήδη μέσα στην κρίση... υπάρχουν νομίζω πράγματα που δεν τα έχουμε δει ακόμα (όπως ας πούμε αναστολή πληρωμών σε περίπτωση που τα μέτρα δεν αποδώσουν και η οικονομική βοήθεια σταματήσει)...

Οπότε αν μαζεύεις σε τέτοια περίοδο κρίσης, για να πας εξωτικό ταξίδι, θα σου σύστηνα να το σκεφτείς παραπάνω από δύο φορές :rolleyes:
 

ktp

Member
Μηνύματα
30
Likes
11
Επόμενο Ταξίδι
Surprise...!!!!
Ταξίδι-Όνειρο
Μαλδίβες
North66, σαφώς αν τα πράγματα χειροτερέψουν πολύ περισσότερο, δεν πρόκειται να πραγματοποιήσω το ταξίδι. Επειδή όμως κάθε χρόνο τα τελευταία χρόνια αυτό κάνω, δηλαδή ξεκινάω "φασούλι φασούλι..." από Μάρτιο για να κάνω το ταξίδι τον επόμενο Μάρτιο. Και στη συνέχεια ξανά το ίδιο, έτσι στοχεύω και για τον Μάρτιο του 2011. Φυσικά βλέποντας και κάνοντας ανάλογα με την οικονομική μου κατάσταση. Τι σε προβλημάτισε ακριβώς?? :rolleyes:
 

ktp

Member
Μηνύματα
30
Likes
11
Επόμενο Ταξίδι
Surprise...!!!!
Ταξίδι-Όνειρο
Μαλδίβες
Να σας κάνω μία ερώτηση, από χαρτιά (εκτός διαβατηρίου), τι χρειάζεται για Μαλδίβες? Χρειάζεται βιζα? Κάτι άλλο? Δώστε μου τα φώτα σας please γιατί προς το παρόν δεν βρίσκω κάτι σχετικό μέσα στο forum.

----------------
Ακυρο το ερωτημα γιατι μάλλον ειμαι λίγο ξανθια...:cool: Μόλις βρήκα την απάντηση μου. Και για όποιον άλλον ενδιαφέρεται:
http://www.travelstories.gr/%E3%E5%ED%E9%EA%DC-%F0%E5%F1%DF-%F4%E1%EE%E9%E4%E9%FE%ED/354-%E8%E5%F9%F1%DE%F3%E5%E9%F2-visas-%E3%E9%E1-%DD%EB%EB%E7%ED%E5%F2-%F0%EF%F5-%F4%E1%EE%E9%E4%E5%FD%EF%F5%ED-%F3%F4%EF-%E5%EE%F9%F4%E5%F1%E9%EA%FC.html
Να κάνω μία διόρθωση στο παραπάνω άρθρο του dk (μιας και δεν μπορώ ακόμη να στειλω pm, αναγκαστικά το αναφέρω εδώ και ελπίζω ο dk να το δει και να το διορθώσει στο post του;)), εκεί που αναφέρει πως χρειάζεται βίζα για να επισκεφτείς Μαλδίβες, είναι λάθος μιας και δεν χρειάζεται. Ανέφερα στην κοπέλα στην πρεσβεία πως η πηγή είναι από το υπουργείο εξωτερικών και είναι ενημερωμένο έως το 2007 αλλά μου είπε πως πάλι λάθος είναι η πληροφορία γιατί και πριν το 2007 πάλι δεν χρειαζόταν βιζα για Μαλδίβες.

Τέλεια λοιπόν για μένα!!! Και τα σχέδια προχωράνε ολοταχώς!!!:lol:
 

amsterdam

Member
Μηνύματα
814
Likes
280
Να κάνω μία διόρθωση στο παραπάνω άρθρο του dk (μιας και δεν μπορώ ακόμη να στειλω pm, αναγκαστικά το αναφέρω εδώ και ελπίζω ο dk να το δει και να το διορθώσει στο post του;)),...

Ο dk έχει γίνει ban,οπότε,ούτως ή άλλως δεν μπορείς να του στείλεις πμ..
''Ταξιδεύει με άλλη αεροπορική εταιρεία'' πλέον..
 

ktp

Member
Μηνύματα
30
Likes
11
Επόμενο Ταξίδι
Surprise...!!!!
Ταξίδι-Όνειρο
Μαλδίβες
Οκ, τότε η παραπάνω διόρθωση είναι προς ενημέρωση και άλλων σαν εμένα που ίσως αναρωτιούνται το ίδιο και πιθανότατα παραπληροφορηθούν από την λίστα που ειχε αναρτήσει ο dk. ;)
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.404
Likes
17.235
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
To topic στο οποίο αναφέρεστε είναι 3 χρόνια παλιό! Όποιος έχει καινούριες πληροφορίες μπορεί να τις ποστάρει σε νέο τόπικ. :)
 

Evmenis

Member
Μηνύματα
162
Likes
33
Επόμενο Ταξίδι
london baby
γεια και χαρα
ενα ζευγαρι φιλων ειχε παει μαλδιβες πριν απο 5-6 χρονακια και ελεγαν τα καλυτερα.αυτο που τους εντυπωσιασε ηταν οι κατοικοι της χωρας που ηταν πολυ καλοπροαιρετοι και ανοιχτοι στους τουριστες.το καταευχαριστηθηκαν:clap:.
κατι που θυμαμε απο το "σχεδιασμο" του ταξιδιου ειναι οτι υπαρχουν καποιοι μηνες που ειναι επιφοβοι για πολυ κακο καιρο ,σιγουρεψου να μην εισαι σε αυτο το διαστημα.
αααα και μπορει να μην προλαβεις το νησι πανω απο το νερο!!! οι μαλδιβες ειναι η χωρα που κινδυνευει περισοτερο απο την ανοδο της σταθμης της θαλασσας.ο προεδρος της χωρας ειχε κανει μια συγκλονιστικη ομιλια στον ΟΗΕ για το θεμα.
αστειευομαι φυσικα οτι δεν θα το προλαβεις αλλα οι ανθρωποι εχουν τεραστιο προβλημα
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
883.981
Μέλη
38.908
Νεότερο μέλος
Apostolos88

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom