Ίος Ίος κανείς;

taxidiara

Member
Μηνύματα
1.075
Likes
2.491
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
ΓΥΡΟΣ Η.Π.Α.
Ναι βρε @jimp το ξέρω χαχα απλώς εγώ τη ταβέρνα στο νησί την έχω συνδυάσει με φάση θάλασσα κλπ

@paefstra τι κράτηση καλέ εγώ πάντως όταν είχα περάσει από κει άδειο ήταν το μαγαζί. Λες να έρχονταν όλοι αργότερα? Τι ώρα τρώει ο κόσμος εκεί? Οι τουρίστες (αλλοδαποί) πάντως συνήθως τρώνε νωρίς

Anyway, challenge accepted που λέμε και στο χωριό μου. Θα πάω κ θα δούμε
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Ναι βρε @jimp το ξέρω χαχα απλώς εγώ τη ταβέρνα στο νησί την έχω συνδυάσει με φάση θάλασσα κλπ

@paefstra τι κράτηση καλέ εγώ πάντως όταν είχα περάσει από κει άδειο ήταν το μαγαζί. Λες να έρχονταν όλοι αργότερα? Τι ώρα τρώει ο κόσμος εκεί? Οι τουρίστες (αλλοδαποί) πάντως συνήθως τρώνε νωρίς

Anyway, challenge accepted που λέμε και στο χωριό μου. Θα πάω κ θα δούμε
Ναι καλή μου, απλά το έγραψα ξέρεις σε φάση ''γράψτο τζάμπα είναι''.

Απ'οτι θυμάμαι όλοι έτρωγαν αργα, γενικά όλα τα κάναμε αργά. Αργά για μπάνιο, αργά φεύγαμε από την παραλία, αργά βγαίναμε έξω, αργά κοιμόμασταν κτλ κτλ.
 

taxidiara

Member
Μηνύματα
1.075
Likes
2.491
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
ΓΥΡΟΣ Η.Π.Α.
Καλά βρε παιδιά μη βαράτε μπα... γούστα είναι αυτά

Θα πάω κ θα σας πω αν άξιζε να φάω ξύλο. Αλλά κι εσείς αν ξαναπάτε προς τα κει, πάτε μια βόλτα ως το Agosto κ πείτε μου. Εκτός αν δεν είστε φαν της Ιταλικής κουζίνας

Υ.Γ. Εμείς τσακωνόμαστε κι η @Pel θα τη βγάλει τελικά με σουβλάκια :haha:
 
Last edited:
  • Like
Reactions: Pel

paefstra

Member
Μηνύματα
13.011
Likes
40.952
Αλλά κι εσείς αν ξαναπάτε προς τα κει, πάτε μια βόλτα ως το Agosto κ πείτε μου. Εκτός αν δεν είστε φαν της Ιταλικής κουζίνας
Μπα δεν υπαρχει περιπτωση. Αν μπορω να φαω τοπικα προιοντα στην καλυτερη τους εκδοχη, δεν παω Ιταλικο στην Ίο, παω Κατωγι.
Αν θελω να φαω Ιταλικο, παω Ιταλια
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.362
Likes
9.288
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Ξέρω σίγουρα να σου προτείνω το Agosto στη Χώρα, είναι ιταλικό ολίγον γκουρμέ βέβαια.. .
Τι ακριβως είναι γκουρμε ιταλικο? Η σαλατα με συγκλινο Μανης, το angus beef burger, το rib eye και η pavlova?
Αν θελω να φαω Ιταλικο, παω Ιταλια
Αν κ μ' αρεσε πολυ το ποστ σου...Μηπως υπερβαλλεις? Αν θελουμε ιταλικο παμε σε (οριτζιναλ) ιταλικο.
 

Pel

Member
Μηνύματα
752
Likes
3.810
Ταξίδι-Όνειρο
Και πού δεν θέλω;
Έκλεισα ήδη στο Κατώγι! Ευχαριστώ!
 

angryDuck

Member
Μηνύματα
36
Likes
16
Επόμενο Ταξίδι
Ελλαδα
Καλησπερες! Για πειτε βρε παιδια κανα δυο ακομα αντε και τρια μερη για φαγητο; επισης εχει παει κανεις σας στο γρανμας η στο τζοι; ειδα το μενου του γκρανμας και δεν μου γεμισε το ματι αλλα φενεται ωραιο περιβαλλον! Το τζοι τι φαγητο εχει;
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.136
Likes
20.402
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
Καλησπέρα σε όλους !

Σε λίγο καιρό θα πάω Ίο και χρειάζομαι πληροφορίες για διαμονή, παραλίες, αυτοκίνητο, φαγητό, ενδιαφέροντα μέρη του νησιού και οτι άλλο μπορείτε να προσφέρετε ως πληροφορία είναι καλοδεχούμενο !
Ευχαριστώ εκ των προτέρων :)
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.721
Likes
14.823
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
Καλησπέρα σε όλους !

Σε λίγο καιρό θα πάω Ίο και χρειάζομαι πληροφορίες για διαμονή, παραλίες, αυτοκίνητο, φαγητό, ενδιαφέροντα μέρη του νησιού και οτι άλλο μπορείτε να προσφέρετε ως πληροφορία είναι καλοδεχούμενο !
Ευχαριστώ εκ των προτέρων :)

νομίζω ότι έχουν γραφτεί πάρα πολλά για την Ίο. βάλε στην αναζήτηση την Ίο και ψαξτο.
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.094
Likes
45.317
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Peru, Japan, Iceland
Καλησπέρα σε όλους !

Σε λίγο καιρό θα πάω Ίο και χρειάζομαι πληροφορίες για διαμονή, παραλίες, αυτοκίνητο, φαγητό, ενδιαφέροντα μέρη του νησιού και οτι άλλο μπορείτε να προσφέρετε ως πληροφορία είναι καλοδεχούμενο !
Ευχαριστώ εκ των προτέρων :)
Καλησπέρα και καλό διάβασμα :). Στο συγκεκριμένο νήμα θα βρεις όσες πληροφορίες χρειάζεσαι.
Προσωπική μου άποψη είναι να μείνεις στη χώρα, για να μην έχεις θέμα μετακινήσεων μετά τα ξενύχτια. Αυτοκίνητο θα μπορούσες να νοικιάσεις μόνο τις μέρες που θέλεις να γυρίσεις και τις μακρινές πλευρές του νησιού, π.χ. μαγγανάρι και άλλα. Έχει πολύ καλή συγκοινωνία για Κυκλάδες.
Γενικότερα όμορφο και πολύ παρεξηγημένο νησί.
 

billstamaniac

Member
Μηνύματα
71
Likes
86
Καλησπέρα σε όλους !

Σε λίγο καιρό θα πάω Ίο και χρειάζομαι πληροφορίες για διαμονή, παραλίες, αυτοκίνητο, φαγητό, ενδιαφέροντα μέρη του νησιού και οτι άλλο μπορείτε να προσφέρετε ως πληροφορία είναι καλοδεχούμενο !
Ευχαριστώ εκ των προτέρων :)
Για διαμονη είτε κέντρο αλλά αν σκοπευεις να νοικιάσεις μεταφορικό μέσο μπορείς να μείνεις κ μυλοπότα.
Παραλίες οι γνωστές είναι μαγγανάρι , μυλοπότας καλες και οι δύο΄, αλλίως για πιο ερημικές κάλαμος και και παπάς αλλά και πιο δύσκολη πρόσβαση .
Από αξιόθεατα δεν έχει κάτι το ιδιαίτερο μπορείς να πας στο κλασικό τάφο του Ομήρου
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.180
Μηνύματα
883.094
Μέλη
38.891
Νεότερο μέλος
CrisPan

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom