Ίος Ίος κανείς;

fitziano

Member
Μηνύματα
1.934
Likes
533
Επόμενο Ταξίδι
Αθήνα
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία
Μα με την κοπέλα σου θα πας Ίο; :shock:

 

Eneru

Member
Μηνύματα
5
Likes
0
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
H αλήθεια είναι ότι η Ίος δεν είναι το πλέον κατάλληλο νησί για ζευγάρια... Είχα πάει με τον fitziano πριν από 2 καλοκαίρια και ο καλύτερος τρόπος για να το περιγράψω είναι ότι είναι μία (αρκετά) πιο φθηνή Μύκονος... Σίγουρα θα πρέπει να έχεις ακούσει για τον γενικότερο πανικό που γίνεται στο νησί.

Ο κόσμος δεν είναι ο καλύτερος (και πάλι τονίζω για ζευγάρια γιατί αν είστε 10 20χρονοί ο κόσμος είναι must), ο Μυλοπότας (η γνωστή μεγάλη παραλία) είναι καταπληκτικός αλλά ως εκεί.

Τώρα αν θέλεις λογικά μπορείς να περάσεις και πιο ήσυχες διακοπές αλλά γιατί να πας εκεί όταν υπάρχουν τόσα άλλα πιο ταιριαστά νησιά.

Τα παραπάνω φυσικά δεν ισχύουν αν και εσύ και η κοπέλα σου είστε party animals και θέλετε τον όλο σαματά :p
 

michaliss

Member
Μηνύματα
20
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Βιέννη
σκέφτομαι να κλείσω στο ξενοδοχείο Ποσειδών.είναι κοντά στη χώρα?γνωρίζει κάποιος να προτίνει κανένα ξενοδοχείο κοντά στη χώρα?
 

tai

Member
Μηνύματα
290
Likes
87
Ταξίδι-Όνειρο
το τελος του δρομου
σκέφτομαι να κλείσω στο ξενοδοχείο Ποσειδών.είναι κοντά στη χώρα?γνωρίζει κάποιος να προτίνει κανένα ξενοδοχείο κοντά στη χώρα?
Ανάμεσα απο χώρα και λιμάνι. Θα θες περπατηιμα για να κανεις μπανιο
Το δελφίνι στον Μηλοποτα ειναι καλό γιατι μπορείς να κάνεις όλες της διακοπές σου στο μπαλκόνι του και να κατεβαίνεις με το μαγιό για μπανιο αφήνοντας την πετσέτα για σκούπισμα στο μπαλκόνι:clap:
 

mpiftex

Member
Μηνύματα
892
Likes
265
Ταξίδι-Όνειρο
παντού για πάντα
Ανάμεσα απο χώρα και λιμάνι. Θα θες περπατηιμα για να κανεις μπανιο
Δεν το ξέρω το συγκεκριμένο αλλά αν βρίσκεται όντως εκεί είναι άκυρο μέρος! Δεν είναι ότι χειρότερο αλλά δεν είναι και ιδανικό. Προτίμησε να μείνεις είτε στη χώρα, για να μην χρειάζεται να μετακίνησε για να βγεις το βράδυ αλλά να παίρνεις το λεωφορείο για να πας για μπάνιο, είτε στο Μηλοπότα για να έχεις τη θάλασσα και όλο το πάρτυ κατά τη διάρκεια της ημέρας στα πόδια σου και να πηγαίνεις το βράδυ στη χώρα με το λεωφορείο (και να γυρίζεις με τα πόδια).
Αν θες πολύ ήρεμες διακοπές σε μια υπέροχη παραλία, μακριά από οτιδήποτε άλλο, δες αν υπάρχουν δωμάτια στο Μαγγανάρι.
 

vamvakoolas

Member
Μηνύματα
27
Likes
2
ΣΥΜΦΩΝΩ για το δελφινι

και εγω εκει εμεινα τελειο μερος ησυχο αλλα μεσα σε ολα....

Υ.Γ Το νησι τελειο αλλα αν εισαι μονος, το λεει καποιος που δεν πηγε μονος:roll:
 

dimitra22

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Καλησπερα.Θα παω και εγω Ιο φετος μαζι με τις φιλες μου μεσα αυγουστου και θα ηθελα να μου δωσετε καποιες πληροφοριες.

Καταρχας αποτι καταλαβα οι δυο πιο πολυσυχναστες παραλιες του νησιου ειναι ο μυλοποταμος και το μαγγαναρι.Αποτι καταλαβα τα νερα ειναι πολυ καλα και καθαρα.Αλλα ειναι καθολο βαθια?Γιατι στα περισσοτερα νησια ειναι εκνευριστικά ρηχες οι παραλιες.

Επισης θα ηθελα να μου πειτε καποια καλη ψαροταβερνα αν εχετε υποψην.

ευχαριστω!
 

MIAT

Member
Μηνύματα
417
Likes
1.125
Ταξίδι-Όνειρο
Svalbard, Κίνα, Αλάσκα
Καλησπερα.Θα παω και εγω Ιο φετος μαζι με τις φιλες μου μεσα αυγουστου και θα ηθελα να μου δωσετε καποιες πληροφοριες.

Καταρχας αποτι καταλαβα οι δυο πιο πολυσυχναστες παραλιες του νησιου ειναι ο μυλοποταμος και το μαγγαναρι.Αποτι καταλαβα τα νερα ειναι πολυ καλα και καθαρα.Αλλα ειναι καθολο βαθια?Γιατι στα περισσοτερα νησια ειναι εκνευριστικά ρηχες οι παραλιες.

Επισης θα ηθελα να μου πειτε καποια καλη ψαροταβερνα αν εχετε υποψην.

ευχαριστω!
Ο Μυλοπότας δεν εχει ρηχα νερα (οχι οτι ειναι και η αβυσσος αλλα ειναι μια χαρα) απο ταβέρνες το μαγγανάρι έχει μια οπότε θες δε θές εκει θα κάτσεις.:DΚαλό φαγητό δε μπορώ να πω.Το καλύτερο πάντως που φάγαμε εμείς είναι στη χώρα το Κalypso(δεν είναι ψαροταβέρνα αλλά έχει πολυ καλό φαγητό κατά την άποψη μας).Θα το δεις σίγουρα καθώς κάνεις βόλτες στα στενάκια και σου συνιστώ να μην το προσπεράσεις.
 

tai

Member
Μηνύματα
290
Likes
87
Ταξίδι-Όνειρο
το τελος του δρομου
Αγία Θεοδότη, πριν φτάσεις στην παραλία, δεξιά.
καλή θέα και άριστο φαγητό -τιμές
Μαγγαναρη τέρμα αριστερά στην ταβέρνα του Χρήστου καλές τιμές και ΜΕΓΑΛΕΣ μερίδες (μην πάρεις πολλά )
Στην χώρα, δίπλα απο το Redbull πάρε κρέπα κοτόπουλο, και στην αρχή της ανηφόρας (στην χώρα)στον φούρνο πάρε ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ μπουγάτσα (αλλά στις 3μμ οχι νωρίς) θα με ευγνωμονείς
Στο Harmony στον Μυλοποτα το καλύτερο μπέρκγερ εβερ καθώς και το ΑΡΙΣΤΟ mojito του
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Να υποθεσω δηλ απο ολα αυτα που διαβασα παραπανω οτι για μενα που θα ηθελα να παω με αντρα και παιδι 8 ετων και ΝΑ ΜΗΝ ΜΕΙΝΟΥΜΕ ΣΤΗ ΧΩΡΑ αλλα καπου ησυχα ,διοτι λατρευω Κυκλαδες και παραλιες Ιου...δεν παιζει καθολου μα καθολου φαση?
 

mary_a

Member
Μηνύματα
1.180
Likes
110
Ταξίδι-Όνειρο
Route 66
Να υποθεσω δηλ απο ολα αυτα που διαβασα παραπανω οτι για μενα που θα ηθελα να παω με αντρα και παιδι 8 ετων και ΝΑ ΜΗΝ ΜΕΙΝΟΥΜΕ ΣΤΗ ΧΩΡΑ αλλα καπου ησυχα ,διοτι λατρευω Κυκλαδες και παραλιες Ιου...δεν παιζει καθολου μα καθολου φαση?
Μπορείς άνετα να μείνεις στον Μυλοπότα..δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα..
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.867
Μέλη
38.905
Νεότερο μέλος
ntsironis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom